Židovský stát je naším referenčním bodem
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Generální tajemník OSN Guterrez řekl na Valném shromáždění, že k 7. říjnu nedošlo ve vakuu, ale po 56 letech dusivé okupace, izraelský velvyslanec u organizace ho vyzval, aby okamžitě rezignoval, není vhodný pro tuto planetární organizaci. Před pár měsíci to naznačil i ruský velvyslanec po jeho výrocích o ukrajinsko-ruské válce, Rusi vidí Hamas v NATO. Portugalský socan Guterrez by měl též odstoupit i proto, že svým imigračním náboženstvím škodí evropským národům.

Guterresovi nikdo neřekl nebo se tváří, že to neví, že centrální komando Hamasu má štáb pod nemocnicí Shifa. V nemocnicích skrývá Hamas zbraně, munici a odtud útočí, nemocnice považuje za bezpečná místa mimo dosah izraelských raket. Zajatý člen elitní jednotky Hamasu Abu Awash při výslechu řekl, že systém podzemních tunelů, kterými se dostává Hamas do Izraele, se buduje z nemocnic. Vypadá to, že celé izraelské politické spektrum se shodlo na tom, s Hamasem je nutné definitivně skoncovat za každou cenu bez ohledu na nářky, které se už linou ze západních médií. Posledních dvacet let se Izrael spoléhal na obranný štít Iron Dome místo na tradiční ofenzívní doktrínu. Poslední desetiletí se ukázalo, že izraelské letectvo Hamasu moc neublíží a bez rozsáhlé pozemní ofenzívy se Hamas nezlomí. V interview ve Sky News řekl izraelský prezident Herzog že u zajatých teroristů z Hamasu byly nalezeny detailní instrukce, jak šířit kyanidový mrak mezi izraelským obyvatelstvem. Z orientačních pokynů Asociace muslimských expertů, která dozoruje kulturní a školské systémy v Gaze: “Každý izraelský voják nebo sionistický osadník na muslimské půdě (celý Izrael) ať je to kdekoliv, musí být zabit.”
.
Publicista Douglas Murray v interview v YNET řekl, že Západu se musí stále připomínat, kdo je agresor. Říká, že je mu stydno za mlčení Británie a západních zemí ke zločinům proti Židům. Západní média jsou posedlá proporcionalitou v konfliktu, ovšem pouze tehdy pokud se to týká Izraele k jeho nepřátelům. Tedy proporcionalitou by bylo, pokud Izrael zabije přesně stejný počet obětí jako udělal Hamas, stejný počet dětí, stejnému počtu lidí uřeže hlavy a znásilní stejný počet žen? Murray se domnívá, že tento postoj je typický u zemí přátelsky nakloněných k Izraeli, nechtějí, aby na ně padlo podezření z jednostrannosti. Murray se zde hluboce mýlí, plyne to z maskovaného antižidovství v těchto zemích, které má hlubší kořeny nenávisti než v arabských zemích. Jejich  přátelství k Izraeli je projevem západního pokrytectví, které maskuje jejich pocit spoluúčasti na vyhlazování Židů, např. Řekové si tuto spoluúčast nepřipouští a tak jsou otevřeně antiizraelští a proarabští v každé situaci. Murray říká, že Izrael ví, kde je agresor, ale nikdy se mu nedovolí dovést operaci proti agresorovi do konce. Západní země nakonec vždy zabrzdí účinnou odvetu, dovolí se pouze návrat ke status quo před agresí. Izrael desetiletí toleroval občasné rakety z Gazy, ale proč má stát tolerovat rakety od sousedů?
.
Arabové mají jednu kvalitu, o které může Evropa jen snít, mají dlouhodobou paměť ve vlastní interpretaci. Evropa je bez paměti. Gaza má rozlohu zhruba 400 km2, Izrael toto území neokupuje a neblokoval ani by je po moři, pokud by si jejich vládci počínali aspoň trochu mírumilovně a nestálo v jejich proklamovaném programu totální zničení židovského státu. Před pár lety se tvrdilo, že zde katarskými financemi vybudují nový Singapur a vybudovali teroristickou pevnost. Palestinci v Gaze si Hamas demokraticky zvolili a s velkou pravděpodobností by Hamas zvítězil na Západním břehu, tedy se s Hamasem ztotožňují. Sympatický český honorární konzul v Betlémě v interview v českém rádiu Hamas odsuzuje a dokáže vyvolat soucit s utrpením dvoumilionů lidí v Gaze. V úplně podobných termínech v rádiu mluví mladý český Žid z Židovského hlasu solidarity, ten dokonce s pomocí novinářky eskamontuje i s pojmem antisemitismus. Židovští osadníci na Západním břehu plus Natanjahu jsou dnes nepříjemnou zátěží na izraelské straně, ale zdaleka ne nepřekonatelnou zátěží. Zcela nepřekonatelným problémem, který konzul zastírá a mladý Žid asi nezná, je fakt, že v dlouhé historii židovsko-arabského střetu arabská strana ani o milimetr neustoupila od svého stanoviska, že stát Izrael nemá právo na existenci. A proto jsou státu Izrael vrcholně nebezpečné oba typy demagogie.
.
Dokonce palestinská strana nikdy nepřistoupila ani na možnou paralelní existenci dvou států: Izraele a palestinského státu. Vždycky trvala na tzv. právo na návrat, tří, čtyř nebo podle  situace i pěti milionů Arabů, potomků tzv. uprchlíků, do dnešního Izraele, což by znamenalo rychlý konec tohoto státu. Nikdy na to žádný Arab ať je odkudkoliv  nezapomněl, pokud by novinář hovořící s oběma byl trochu znalejší, musel by v hovoru tuto otázku otevřít. Palestinská strana má jenom jednu vizi řešení konfliktu – zničení Izraele – měl ji v libanonském bunkru Arafat, má ji Hamas i Abu Mazen a pravděpodobně i konzul, mladý naivní tlučhuba a český novinář jsou mimo realitu. Tato vize ovšem indukuje možnost jednou provždy problém realisticky vyřešit, stát Izrael musí totálně zničit struktury Hamasu a obyvatelům zajistit slušné bydlení v Somálsku nebo někde jinde dost daleko od izraelské hranice.  V českém rozhlasu opominuli další velmi podstatný bod, židovský stát musí existovat v dnešní podobě, protože to stejně silně jako Židé potřebuje i Evropa.
.
Pokud padne tento stát, padne celá evropská civilizace, evropské dějiny někdo přepíše nebo zapomene. Židovský stát je naším referenčním bodem.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. „Západu se musí stále připomínat, kdo je agresor.“

    Zbytečná práce, „západ“ je nepoučitelný. A i autor by si mohl připomenout, že považovat za agresora Hamás, Hizballáh, IS či Írán je poněkud krátkozraké. Agresorem je islám jako takový.
    Když to srovnáme třeba s druhou válkou, po porážce a eliminaci nacistů byl zas chvilku klid. Většina Němců se nachala zpacifikovat. Ale válku s islámem není možné vyhrát. Jsou asi i nějací umírnění mohamedáni, ale i ti neochvějně věří, že islám je jediná správná víra, kterou je nutné rozšířit po celém světě. Nelze pobít či zotročit skoro dvě miliardy lidí. Bylo by ovšem možné stanovit udržitelné hranice a ty důsledně hlídat (hranice Izraele dlouhodobě udržitelné asi nejsou). Avšak „západ“ dělá přesný opak. Na jednu starnu muslimy provokuje (třeba „sféry vlivu“ na blízkém východě), na druhou stranu mezi rozmazlené ovce přiváží ve velkém hladové vlky a myslí si, že je naučí být vegetariány. Francouzi, Švédi a i Němci by mohli vyprávět.

  2. V.Holt demokracie dala šanci-nevyužito.No a takové arabské státy mají jasno od začatku-ani jednoho.Proč asi?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*