Na věčné časy s Pětikolkou?
Sdílet článek:

JAN TICHÝ

Přítomnost píše scénáře budoucnosti. Věčné časy nikdy netrvaly věčně, ale bohužel to odskákala vždy jedna nebo spíše dvě generace (příp. i více).

Zažili jsme si to my na Východě Evropy, lidé v Sovětském svazu, v Číně za kulturní revoluce a v Kambodži za řádění Rudých Khmérů.

Na věčné časy s Pětikolkou? Snahu nelze upřít, navíc všechna mocenská centra dobyta vč. prezidenta a Ústavního soudu. Největší nebezpečí? Od dezolátů?

Ale kdeže, od vlastních. Blížící volby pootevírají „pytel blech“. Začal jim nějak „zlobit“ současný ministr vnitra, který rozjel kontaktní kampaň „bez cenzury“ v regionech „dezolátských“. Tedy jel za lidmi, kteří ten mejdan převážně platí a současně nejvíc na něj doplácejí. A jsou naštvaní. Jsou to lidé rukodělných profesí, převážně v průmyslu a zemědělství. Montérky, ne saka a bílé límečky, které se zejména vyskytují v metropolích.

Pan současný ministr vnitra býval učitelem a starostou okresního města, takže kdysi býval lidem blíž. Tak toho využívá v kampani. Současně probíhají jiné hry jako korespondenční volby a změna občanství. Také premiér má najednou i u mainstreamových novinářů více vroubků a může být v mocenské partii obětován. To by ale nesměl ministr vnitra dělat takové minely jako s tím ČEZem, nejdřív vypustí dezinformaci v přímém přenosu a pak přiznává chybu, když mu vlastní umyjou hlavu.

Lidovci začali hrát hru vrtěti Jurečkou a bude zajímavé sledovat výsledky trochu schizofrenního postoje typu „jsme pevnou součástí koalice, ale zároveň více přitvrdíme v hájení vlastních zájmů“. Snaží se vrátit ke své tradici. Ale roli jazýčku na vahách dávno nehrají.

Největší problém EU? Dezinformace! Je třeba vyhladovět dezinformátory, zní odtamtud. A co když naopak traktory napříč Evropou vyhladoví byrokraty ve slonovinových věžích? A reálně, protože blokády mohou znemožnit rozvoz potravin.

Současnost je rozhodně zajímavá. Píše scénáře možné budoucnosti. Zatím se nám více zhmotňuje ta plánovaná, ale má své díry a chyby v matrixu. Hrajeme o to, zda budoucí premiér bude volen českým hřbitovem v Chicagu, rozsáhlým potomstvem bývalých sudetských Němců, syrskými jadernými inženýry, kteří nám nový Temelín asi nepostaví a uprchlíky před válkou ze Zakarpatí. Demograficky bych sázel na Východ a hlavně islám, ti časem žádnou stranu z Pětikoalice potřebovat nebudou. Budou mít nejen vlastní stranu, ale i představy. A hlavně reálně ty občany. Nejlepšími zbraněmi jsou v tomto případě dělohy muslimských žen a spermie muslimských mužů.

A pak je tu jiná realita. Tu představují soudy proti covidistům v zahraničí, traktory v Evropě, a nakonec i příroda a klima. To nám také dává zabrat. Není těch probuzených sopek nějak moc? Povodní, zemětřesení, teplotních výkyvů? A co čekat od Slunce? Přesměruje se teplý golfský proud?

Proč by nemohla být budoucí realita taková, že ti, kteří se nad nás povyšují a přikazují nesmysly, nepůjdou brzy do tepláků?

I v Bibli se píše, že poslední budou první a první poslední. Neměli bychom si přát právě to, a tak to zhmotnit? Je vám bližší představa ministra vnitra jako premiéra zvoleného novo-občany nebo politika, který si podobně jako David Rath, vyzkouší na nějaký čas vězeňskou celu? A nebude tam ze současných mocných sám?

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*