Najednou svoboda pro Čínu …?
Sdílet článek:

Proč zpětně přepisovat historii, když můžeme měnit paradigma přímo v reálném čase.

Dva roky poukazujeme na to, co se děje v Číně – jak se tam budují tábory pro covid pozitivní, lidé se bez očkovacího pasu nedostanou k lékaři a umírají doslova na ulici před nemocnicí, nebo lidé umírají hlady ve vlastních domech, kam je vláda zamkne a dveře zatluče, nebo zavaří svářečkou.Nedávno v jednom takovém domě uhořelo množství lidí, kteří prostě nemohli utéct ven.

Tak moc je chránili před “zákeřnou nemocí”, až je zabili – co by dříve bylo zcela sci-fi a nemyslitelné, je dnes obecně přijímaná realita.

Když jsme toto ukazovali, byli to lži, hoaxy a nebo přinejlepším se tomu zastánci covidových opatření smáli, že je to přeci správné a na covid musí být přísnost. Naprosté porušování lidských práv a základních svobod bylo pro smích – už abychom to měli u nás stejně.

A dnes? DOSLOVA TI STEJNÍ – dokonce i ČT se slzou v oku – ukazují, jak se v Číně porušují lidská práva a teď jsou to ale ti “hodní Číňané” – (přelož si, ti stejní jako předtím, ale už nikoli dezoláti) bojují proti zlému systému a šíleným opatřením…

Zdá se mi, že je to poměrně sofistikovaný EU algoritmus, který hledá v reálném čase vždy většího “nepřítele” a podle výsledku se pak ohýbá realita. Je to vlastně lepší řešení, než v 1984 v Orwellovi, jak zpětně přepisovat historii…

Je to téměř takový pre-crime, jaký známe z Minority report – nejlépe potrestat zločin a změnit realitu ještě dříve, než se to stane – to je obraz toho nového a správného světa, kam mílovými kroky směřujeme.

Jan Tománek, blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*