Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti
Sdílet článek:

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

Na Západě mnozí bílí muži, kteří se upsali agendě multikulturalismu, progresivismu a otevřených hranic, zjišťují, že jsou příliš bílí a příliš mužští, aby pro ten socio-politický systém byli ještě použitelní.

Na posledním případu v Německu se tento trend ukazuje, když strana Zelených v německé zemi Durynsko vyhodila svého vlastního ministra spravedlnosti Dirka Adamse. Nebyl shledán vinným z žádného pochybení, nýbrž je pouze muž se špatnou barvou kůže, což podle vlastního přiznání strany Zelených zakládá jediný důvod k jeho vyhození.

Adamse teď nahradí afro-Němka Doreen Denstädt. Adamse vyhodil Durynský ministerský předseda Bodo Ramelow, který býval ministrem pro migraci ze strany Levice. K odvolání došlo poté, co jej strana Zelených přímo požádala, aby ho vyměnil za Denstädt, která nemá žádný diplom z práva ani politickou zkušenost.

Denstädt sloužila pouze jako úřednice na úřadě policejního vedení na Durynském ministerstvu vnitra. Nedostatek jejích zkušeností s jakoukoliv skutečnou významnou funkcí znamená, že do své nové pozice ministryně spravedlnosti jedné z německých zemí provedla nepravděpodobný kariérní skok jen kvůli barvě své kůže a pohlaví.

Vedení Zelených toto rozhodnutí označilo za sice „bolestivý krok“, ale nutný. 54letý politik Adams, který byl v úřadě od března 2020, neprojevoval žádnou touhu se svého místa vzdát.

Adams nejdříve učinil veřejné prohlášení, že ho vykopli poté, co jej dvě zemské předsedo-osoby, Ann-Sophie Bohm a Bernhard Stengele, v neděli požádaly, aby rezignoval.

„V současné situaci s odpovědností za své ministerstvo, tomuto požadavku vyhovět nemohu,“ napsal Adams podle německých novin FAZ v osobním prohlášení. Argumentoval, že jeho ministerstvo se v současnosti potýká s „extrémně náročnou situací ohledně příchozích“ týkající se migrační krize. Rovněž poukázal na „důležitá rozhodnutí týkající se generační změny“ v justici a na „nesmírné problémy“ s ochranou spotřebitelů.

Pak vedení své vlastní strany Zelených poslal námitku, kde píše, že když chtějí, aby odešel, „tak mají možnost požádat ministerského předsedu (země), aby mě vyhodil.“

A přesně k tomu došlo a Adams byl ze své funkce propuštěn. Avšak vzhledem k agendě strany Zelených někteří říkají, že by Adams měl vědět, komu se upsal. Alternativa pro Německo (AfD) toto rozhodnutí kritizovala.

„Pro nás v AfD ty svévolné kvóty nehrají žádnou roli. Pro převzetí odpovědnosti je podmínkou jedině kvalifikace,“ napsal politik AfD Stephan Brandner.

Další vrcholná politička AfD, Beatrix von Storch napsala: „Když musí ministr odejít, protože je bílým mužem, aby ho nahradila černá žena, tak je to otevřený rasismus a genderová diskriminace.“

K propuštění došlo poté, kdy četné odchody do důchodu a přeložení mezi funkcemi postihlo oba Zelené ministry v této zemi jakožto muže, což je neslučitelné s postojem strany Zelených k genderovým kvótám ve státní správě.

Strana Zelených toto propuštění svého vlastního ministra kvůli genderu a rase oslavuje v prohlášení, že nové jmenování ukazuje, „jakou důležitost má pro nás Alianci Zelených téma integrace a migrace.“

Durynsko považované za jednu z konzervativnějších východoněmeckých zemí ve skutečnosti vede levicová rudá-rudo-zelená menšinová vláda, které dovolili Křesťanští demokraté (CDU) a liberálové (FDP), aby se dostala k moci, protože odmítli uzavřít dohodu s Alternativou pro Německo (AfD). Ač levice slibovala nové volby, tak k nim nikdy nedošlo. Další volby budou na podzim 2024.

JOHN CODY

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Njn, bílí muži na západě zjišťují; to je tím, že nemají své Slánské. Jinak by věděli, jak to s těmi progresivními ambicemi dopadá. A že si Zelení zvolili tuhle paní? Jedině dobře, aspoň se zase o kousek znemožní.

 2. Jen houšť a větší kapky, čím dříve se to podělá, tím dříve se zase začne znovu a pořádně.

 3. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Začalo to tím, že Němcům chtěli po válce vymazat z hlavy nacismus. Povedlo se, ale jde to zase do opačného extrému.

 4. Resenim je min se starat o politiku a vic se starat o svuj bežný živůtek.Pak Vas zeleni,cerveni,bledomodří,fialoví a nachově zlatoperletoví nebudou rozčilovat a na cestu do pekla si ani nevzpomenete.

  • V tom případě by ovšem, vážený Kolemjdoucí, nesměli politikové běžným občanům ztrpčovat jejich běžný živůtek.
   P.S.
   Mezery za čárkou a tečkou už jsem vám připomínal minule – jste nevzdělatelný.

 5. No Vy by jste potreboval zazit chvili ten zivutek tam,kde to tak obdivujete.Tam beznym obcanum je vsechno naprosto jasne a okamzitě,takze by jste nemel zadne problemy se ztrpčovanim.No a pokud by jste tam tak tápal jak tady,tak tam mají pekné vysvetlovací zarízení, kde by jste velice rychle vsechno pochopil.Tak budte rad za nase politiky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*