Německo: Zemské volby … jasně zvítězily nesocialistické středové nebo pravicové strany, ale vládnout bude socialistický pokrok
Sdílet článek:

V zemských volbách v Sasku-Anhalt jasně zvítězily nesocialistické středové nebo pravicové strany, ale vládnout bude socialistický pokrok. Podobný „demokratický“ převodový mechanismus platí ve Francii, Itálii a jinde v Evropě. Průzkumy dávaly vyšší procento konzervativní AfD, překvapivě vysoké procento dostala ve včerejších volbách CDU (37%), následovaná AfD (21%), levicoví Linke (11%), sociální demokracie SPD (8.4%), Zelení (6%) atd. Nečekaná turbulence potkala socialistický a zelený tábor, dohromady si sáhli na 25.6% (-6.5%), nesocialistický politický střed a pravice na 64% hlasů, s hnutím „Svobodní voliči“, kteří se do parlamentu nedostali, se 67.3% voličů rozhodlo pro klasickou politickou pravici. Volby vypovídají o jedné podstatné záležitosti, občané bývalé NDR nepropadli svodům socialismu, neosocialismu ani zeleného pokroku. Bývalá vládnoucí SED, která mutovala do levicové strany Linke, v Sasku-Anhalt přišla včera o 5.1%, v západní části se s ní identifikuje zeleně levicový mainstream.

Ve středním Německu populace netrpí naivitou západních Němců, lidé intuitivně ví, že multikulti perverze a dětská socialistická romantika nemají dobré konce, vedou k diktátu, útlaku a chudobě. Sociální demokracie (SPD), kdysi vedoucí síla evropské levice, se pod vedením mládežníka Kevina Kunerta a podobných proměnila v trapnou neosocialistickou partaj bez intelektuálního obsahu, v minulých volbách se tvrdilo, že SPD narazila na absolutní dno, včerejší volby ji dovedly do hlubších hlubin (-2.2%). Zelení ekokomunisté přes předvolební nasazení nejsilnějších kádrů a každodenní přítomnost v centrálních médiích, přišli o procento hlasů (6.1%), kromě univerzitních center je nikdo nevolil. Výsledek se považuje za zelenou katastrofu, pokud by neměli v médiích hlavního propagátora svých utopií, odhaduje se, že až 90% žurnalistů centrálních médií inklinují k zelenému socialismu, pak by jejich politická váha padla ke statistické nevýznamnosti. Tento jev je pozorovatelný i v Česku, českotelevizní korporace vybírá a odvolává politiky a politické strany. V omezeném prostoru permanentního nátlaku a vydírání, populace v Sasku-Anhalt překvapuje kvalitou svých rozhodnutí. Např. proti AfD politicky velmi aktivně vystupovaly i křesťanské církve včetně katolíků. Tisíciletý civilizační základ Otonů nezlikvidoval ani Hitler, ani socialismus a ani démoni dnešního evropskounijního antidemokratického pokroku.

Většinová populace nejen v Sasku-Anhlalt, ale v celém Německu, volí středové a pravicové strany, je tragické, že politiku pravicového tábora řídí progresívní média, která vsugerovala, že koalice AfD a CDU není možná, jediné možné vládnutí pouze za účasti levicové SPD, Linke nebo zelených. Dokonce i ve většině západních spolkových zemí by nebyly koalice s levičáckým táborem možné, pokud by se CDU otevřela pravicové AfD. Merkelová postavila tuto variantu mimo zákon. Jeden boční významný pozitivní jev včerejší voleb – silné procento pro CDU znamená, že nový předseda CDU Armin Laschet, který pochází z Magdeburgu, si upevní pozici ve vedení strany i kancléřskou nominaci.

Libor Číhal

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Dobrý den,
    jsou někde k dispozici starší články ještě původního svobodného-sveta.cz? Je škoda přijít o takové množství informací.
    Předem díky za odpověď.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*