Stane se Německo potřetí neštěstím světa?
Sdílet článek:
Německo již dvakrát spustilo události, které vedly k válce a krveprolitím, nemajícím obdoby od napoleonských válek. Hrozí recidiva?

Zdá se Němci jsou v moderních dějinách chronicky postiženi velikášstvím, které je schopné spustit katastrofu. Byla to nejprve nezřízená touha po dosažení role velmoci a po příslušné koloniálním zabezpečení, která vedla k tomu, že Německo tlačilo na Rakousko-Uhersko, aby roku 1914 vyprovokovalo Velkou válku s nebývalými jatkami na bojištích. A jako by tohle samo nestačilo, na závěr Němci vypustili Lenina v zapečetěném vlaku do Ruska, aby tam dokonal dílo zkázy. Podruhé se nechali zlákat na sliby rakouského frajtra o velkoněmecké říši a germánském nadlidství a rozpoutali II. světovou válku, jejím pokračováním bylo rozšíření krvavého bolševismu ve východní Evropě. A nyní hrozí další neštěstí. Znovu opojeni svou rolí spasitele světa, chtějí “zachránit zeměkouli” před hypotetickým přehřátím. Myslí, že poručí větru, dešti. Opájejí se vlastním bohatstvím, oni na to přece mají, a chtějí vnutit svou “ušlechtilost” celé Evropě. Odmítají jádro, blázní s oxidem uhličitým a tak dále. Vůbec si neuvědomují, že řada zemí nemá takový hospodářský potenciál, aby tyto šílené nápady Zelených Khmerů ustála. Drastické zvýšení cen energií povede k destabilizaci společnosti ve středně bohatých a chudých státech Evropy. Kdo seje vítr, sklízí bouři, a ta může velmi snadno přijít. Lidé nebudou ochotni nechat se zbídačovat pro zelené pseudonáboženství. To je vždy příležitost pro populisty všeho druhu a pro volání po vládě pevné ruky. Ostatně i ten Hitler profitoval z rozvratu Německa po velké válce a po hospodářské krizi, že?

Kde je příčina tohoto opakované německého šílenství a pýchy? Je v tom filosofie gnose? Podepsali se na tom Marx a Engels? Je to německý dědičný hřích? Nevím, ale cítím obrovský malér.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*