Nouzový stav?
Sdílet článek:

„Chci zdůraznit, že nouzový stav vyhlašujeme kvůli tomu, abychom byli schopni zvládnout uprchlíky příchozí z válkou poničené Ukrajiny, a jeho vyhlášení se nijak nedotkne občanů České republiky. Abych to zjednodušil a vysvětlil – vyhlašujeme nouzový stav pro válečné ukrajinské uprchlíky a ty, kteří se o ně bezprostředně starají, ne nouzový stav pro české občany,“ vysvětlil premiér Petr Fiala. (z vlada.cz)

Věří někdo z vás tomuto lacinému chlácholení? Nouzový stav je zákonným rámcem, který vyhlašuje vláda na svém území, a ten samozřejmě platí pro české občany daleko více, než pro cizince. Jsou to čeští občané, kdo daleko více podléhá české jurisdikci. Například v tom ohledu, že čeští občané jsou často majiteli objektů, které mohou být státem v souladu s nouzovým stavem zabaveny. Třeba pro ubytování uprchlíků. Ti narozdíl od českých občanů zde v podstatě žádný právní status nemají.

V odůvodnění usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu stojí naprosto jasně: V návaznosti na nutné zajištění všech výše uvedených činností tak vláda předpokládá možnost uložení některých omezení či povinností, a to v souladu s konkrétně vymezenými ustanoveními krizového zákona- zejména pak možnost uložení pracovní povinnosti (např. v rámci organizační výpomoci), posílení ubytovacích kapacit, opatření k pobytu cizinců nebo osob bez státní příslušnosti, omezení vlastnického a užívacího práva, práva k výkonu podnikatelské činnosti atd. Konkrétní opatření bude vláda vydávat dle aktuální potřeby v návaznosti na pokračující rozsah migrační vlny.

Toto je naprosto zřetelné vyjádření, že nouzový stav může být použit pro omezení práv občanů České republiky. Premiér Fiala tedy nepokrytě lže.

Ovšem tato snaha opět okleštit naše práva očividně Václavák nezaplní…

 

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

18 Comments

 1. Jo milej pane Zálome to se má nejspíš asi tak.Ideální stav pro českého rbela naastává když jsou páni daleko,Pám bůh vyssoko na na protestní aci je ouřední povolení.
  Nakonec každý protest vynesl do VIP pozic špínu daleko horší té, proti které roztoužený rebel protestoval

  • Samozřejmě. Ten nalevo je Děmjaděnko, vedle Oniščuk. Oba z Kremenčuku. Snad si nemyslíš, že se ti orloj odo mňa dostane jedinýho slůvka podpory tvý protidemokratický agenturní činnosti!

   • Ziadnu podporu som od teba neocakaval… Obzvlast dnes, kedy za podporu kremelskych agentov moze clovek vyfasovat aj dozivotie… Tie z Ukrajiny na Slovensko prichadzajuce Ukrajinky mi ale aj tak pripadaju prilis opalene, prilis transgenderove a tiez medzi nimi nedokazem identifikovat ich deti… V kazdom pripade sa vobec nepodobaju na slobodomyselne Ukrajinky uz 30 rokov okupujuce vsetky europske bordely…

    Ak by si mal zaujem ziskat nejake dobre body, zacni vo velkom konzumovat cesku zmrzlinu… Ceski zmrzlinari stoja na dnes pozadovanej strane… Nacizmus musi zvitazit…! Neviem preco sa vam pred rokmi nepacil protektorat, ked teraz po nom vsetci tak volate…?

    • Já už to orloj tady psal. I když to tak má kdekdo, a potřebuje někam vykřičet ten nejhnusnější pocit, co snad existuje, znovu se mi chce křičet, že ne. Že ku@va ne! To už tu několikrát bylo! Ta reminiscence je jako klackem po hlavě. Bilak je vůl… Zvolat tohle za totáče a zaslechnout to režimovej zpěváček, to se rovnalo téměř popravě svý a svý rodiny. Proč, když jsem byl u svý starý mámy, tak mi říkala, ať takový věci venku neříkám? Že mám myslet na syny? Proč to řekla předevčírem stejně tak, jak mi to říkávala kdysi dávno? Jsem nejprve chtěl začít tím konejšivým – ale mami…, ale hned jsem zmlk…
     Vždycky jsme si psali takovým tím trochu poťouchle – jinotajně, ale otevřeně jinotajně – ironickým/sarkastickým stylem. Teď jakoby navazujeme, ale vtírá či nevtírá se nám do toho taková ta myšlenka – předtím jsme s tím sice počítali, ale bylo nám to víceméně jedno, teď je to ale nějaký jiný nebo co…? Já takovej pocit teda mám. Cenzory jsem si personifikoval do starýho Fátimy coby pitoreskní figury. Teď tam místo něj je za@ranej šmejd, co jen čeká, až se náležitě prokecnu. A pak nastoupí sekyra. Hnus, hnus, koncentrovaný hnus.

  • Tentokrát souhlas orloji,
   Jen mám obavy,jak dlouho nám ten záchvat lidskosti vydrží.
   Aby se ty dnes tolik i mnou litovaní ukrajinští exulanti za krátký čas
   nestaly nechtěnou obětí z řádění našich svobodně zvolených a
   Bruselem vybraných představitelů.Jako příčina nezaměstnanosti,drahoty a inflace

 2. Možná bude stačit i pandemický stav, nemusí se ani nazvat nouzový.Leftardi si vždycky upravují význam slov podle svých momentálních potřeb.

 3. Tak jsem napsal zkouška jako samostatný koment. Objevilo se to hned. Nechci roznášet paranoiu, ale před nějakou dobou jsem dnes dal odpověď pro orloje, a ta tu dosud není. I předtím se mi stalo, že jsem napsal samostatný a byl tu hned, pak odpověď a ta se ukázala až za delší čas. Dokonce mi přijde – ale můžu se plést – že jedna (nebo dvě) má odpověď buď ze včerejška či předvčerejška tu není vůbec. Třeba je to ale technická věc a všechno postupně naskočí. A píšu to taky v tý atmosféře nejistoty, která natala po pádu demokratický pěsti na internet…

 4. Ale ty tu paranoiu jako roznášet nemusíš, ona z těch tvejch blábolů/komentářů kape jako bílá šťáva z nalomenýho fikusu.
  Vypadá to, že ta “demokratická pěst” dopadla přímo na tvůj pitoreskní ksicht.

 5. Cítím s vámi Frigo z mála.
  Zdá se že jste se stal právě vy obětí oné Markem citované progresivistické rádobydemoGratické fantazmagorié drtící tuto zem a celou Evropu
  .Zřejmě právě po dopadu demogratké pěsti,aby nevratně poškodila
  švarnost vašeho zjevu.Jsem převědčen,že pobyt ve vhodném prostředí vám přinese úlevu.
  Už předem lituji kolegu Zděnka Frice, v okamžiku,kdy se vám možná povede můj příspěvek dočíst
  Mnoho zdaru.

  • Kolikrát vám musí být polopaticky sděleno, že mě vaše názory NEZAJÍMAJÍ, abyste to při vaší jednoduchosti pochopil?!

 6. Víte, jak se říká člověku, jenž se stará o “spokojenost” někoho, kdo si to nepřeje a nestojí o jeho názory?
  Primitivní soudruh “Frigo,jedem”

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*