Nová Miss Zimbabwe způsobila obrovské pobouření
Sdílet článek:

SLOVANKA

Záhy poté, co byla veřejně prezentována nová Miss Zimbabwe, se strhla obrovská lavina nesouhlasných reakcí zejména ze strany těch, kdo tak vehementně podporují multikulturalismus a jimž nevadí, že v Evropě již nějakou dobu vyhrávají Miss černošky či – jako naposledy v Nizozemsku – biologický muž.

Pokud v jakékoli evropské (tedy původem bílé) zemi vyhraje jiné etnikum, tak je to oslavováno jako výraz rozmanitosti. Ovšem jakmile se stane, že v Africe vyhraje Miss běloška, titíž „hlasatelé rozmanitosti“ kvičí a tvrdí, že v Africe přece musí vyhrát jedině typcká Afričanka, tedy černoška.

Najednou tedy rozmanitost vadí?

Tyto letošní Miss jim jistě také nevadily (vlevo finská Miss a vpravo Miss Holandsko – biologický muž):

ObrazObraz

A tyto Miss v minulých letech kritikům také nevadily, vadí jen  rodilá bílá Zimbabwanka:

Obraz

 

Sociální média se kolektivně zhroutila poté, co mladá bílá žena vyhrála Miss Universe v zemi s 98% černošské populace.

Brooke Bruk-Jackson, 21letá rodačka z Harare a modelka na částečný úvazek, byla sobotu korunována Miss Universe Zimbabwe. Bruk-Jackson porazila dalších 11 finalistek.

Bruk-Jackson poukazuje na to, že je „čistokrevná“ Zimbabwanka, a že „barva naší kůže by neměla definovat osobu nebo to, s kým se každý člověk rozhodne spojit.“

Bylo to poprvé za 22 let, kdy Zimbabwe mohlo uspořádat svou soutěž Miss Universe. Bruk-Jackson nyní postupuje k účasti na nadcházející 72. soutěž Miss Universe v Salvadoru v listopadu.

Lidé na sociálních médiích rozzlobeně obvinili organizátory soutěže, že se odvážili ji vůbec do soutěže vpustit. To vše proto, že Bruk-Jackson má „špatnou“ barvu pleti.

Zde jsou některé reakce:

„Měla tu drzost říct, že je čistokrevná Zimbabwanka. Nemám slov…..“

„Všechny ty nádherné černé ženy v Zimu, a TATO  je to, co bylo vybráno jako Miss Zimbabwe Universe 2023?! To hodně vypovídá o tom, jak kolonizované jsou tam mnohé mysli.“

„To je tragické! Všechny ty krásné černé ženy a vy mi říkáte, že Evropanka vyhrála soutěž pro černochy!?? “

„Bílá nadřazenost je celosvětový, ošklivý byznys. Zdá se, že VELKÝ byznys se LHANÍM a podvody je zde prostě příliš hluboký a zvrácený… Je to SKUTEČNÉ?! Orwell měl pravdu…“

„A Zimbabwe nechává tu druhou dívku, aby je reprezentovala pro miss Universe, Afričané potřebují vědět, že jsme se nedostali na tuto úroveň rovnosti, nenechte se zmást Budeme stále tím, kdo bude trpět. Rozmanitost a inkluzivita jsou jen slova pro tyto lidi, věřte mi.“

„Takže Miss Universe Zimbabwe nebyla soutěží 22 let. Když se pak vrátí, má tvář kolonizátora. Mugabe, povstaň!“

Tolik jen několik málo z mnoha negativních reakcí. A podobně nereagovali jen Afričané (což se dalo očekávat), ale dokonce i nejeden Evropan, jimž ovšem nevadí, když v Evropě vyhraje černoška či dokonce biologický muž.

Nakonec, v duchu posledního z výše uvedených příspěvků, mohu zkonstatovat, že jisté je jedno:  Mugabe se obrací v hrobě…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Mě na tom nepřipadá nic divného. Je obecně známé, že černochům se líbí bělošky. Možná by to chtělo zveřejnit složení poroty.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*