Politické komentáře zpoza velké louže
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Světoznámou postavičku Dilberta zakázali. Její autor Scott Adams si totiž dovolil zveřejnit poznámku, která byla označena jako rasistická. Nicméně od doby, kdy už mu nemají co zakázat, jsou jeho komentáře takové jadrnější.

Scott Adams je tvůrce všem známé postavičky Dilberta, která ve třech komiksových obrázcích nastavuje zrcadlo nejen nesmyslné byrokracii. Dilbert se postupně objevil ve zhruba 800 novinách. Následovaly knihy a TV show.

Všechno ukončilo jedno video Scotta Adamse, které uveřejnil v únoru roku 2022. Reagoval na průzkum veřejného mínění, během kterého se agentura ptala lidí, zda souhlasí s výrokem „je ok být bílý”. V průzkumu vyšlo najevo, že 26 % černošského obyvatelstva s tímto výrokem nesouhlasí a 21 % si není jisté.

Zakažte ho!

Scott Adams v reakci na výsledky průzkumu publikoval na YouTube video ve kterém řekl, že „pokud téměř polovina černochů není OK s bělochy, je to nenávistná skupina”. „Nejlepší rada, jakou mohu dát bílým občanům, je, aby se zatraceně vyhýbali černochům”, řekl na závěr.

Video vyvolalo velké pobouření, neboť jeho poznámky byly označeny jako rasistické. Všechny velké noviny přestaly otiskovat jeho komiksy, distributor práv na postavičku Dilberta s ním přerušil veškeré kontakty a jeho vydavatel zrušil smlouvu na vydání nové knihy. Scott Adams uvedl, že Dilberta stáhli ze všech novin, webových stránek, kalendářů a knih.

Časopis Forbes uveřejnil článek, ve kterém autor píše, že samotný výrok „je ok být bílý” je z dílny provokatérů, kteří chtěli provokovat liberály nějakým zdánlivě nevinným sloganem. Výrok proto označila významná nezisková organizace ADL za rasistický. Dále autor článku píše, že 26 % zjevně není polovina.

Pozn. autora: V článku Forbesu nejsou uvedeny kompletní výsledky průzkumu ani údaj, že 21 % respondentů řeklo, že neví. Článek tak dokazuje, jak jednoduché je udělat z někoho v lepším případě pouze pomýlenou osobu.

Druhým zajímavým závěrem je poznání, co je a co není rasistické. Tvrzení, že běloši nejsou z definice OK, je zjevně v pořádku, ale logická reakce na takové tvrzení je důvodem ke zničení kariéry. Vede to k dlouho tajenému závěru, že rasistické nebo nenávistné vyjádření je takové, které se momentálně hodí k tomu, aby byl někdo zakázán či jinak trestán. Proto je taková poptávka po zákoně o nenávistných projevech.

Od doby, co Dilberta stáhli z médií, zdají se komentáře Scotta Adamse býti o něco ostřejší než v minulosti. Například:

O migraci

Milí demokraté, je mi líto, co vám média udělala. Jsem si vědom toho, že nemáte žádnou možnost zjistit, jak moc máte vymytý mozek. To není známka nedostatku respektu, neboť vymývání mozku je silnější než mozek sám. To je také důvod, proč to funguje.

Jedním ze způsobů, jak se dostat z myšlenkového vězení, je zeptat se sami sebe, kterým zemím prospívá, že mění základní strukturu své společnosti neřízenou migrací. Pokud takové země existují a neřízená migrace je pro ně přínosem, můžete mít pravdu, že pravičáci a Trump jsou jako Hitler.

Pokud žádná taková země neexistuje, zvažte, zda nejste obětí vymývání mozků, toho skutečného vymývání, a zda tento typ manipulace není základním rysem americké společnosti už po několik dekád. Dále se zeptejte sami sebe, zda někdo někdy použil komplexní model k předpovídání budoucnosti, klimatu nebo něčeho jiného. Zjistíte, že to nejde a nikdy to nešlo. Modely nepředpovídají budoucnost. Nic nepředpovídá budoucnost.

Vašimi skutečnými nepřáteli jsou vymývači mozků u kormidla, ne ti takzvaní pravičáci. To je společný nepřítel. Politická pravice může být oklamána a může se také mýlit, ale nikdy to nevypadá jako výsledek organizovaného vymývání mozků. Pouze je přitahují konspirační teorie, z nichž se mnohé ukázaly jako pravdivé.

O systémovém problému

Je to systémový problém. Vstup Trumpa do systému rozbil téměř vše různým způsobem. „Fake News” stvořily hysterii kolem bílé nadřazenosti. Ta vedla k hysterii kolem George Floyda, která vedla k zavedení inkluze, jež vedla k masivní nekompetentnosti ve všech našich systémech najednou. Přidejte politickou korektnost a ani se o tom nesmí mluvit, tím méně to napravit.

To je systémový problém. Korektivní mechanismus, svoboda projevu, byl odstraněn. Navíc zkušenost s Trumpem ukázala, že naše vláda je zkorumpovaná. Teď jsme si toho všimli. Teď už nevěříme vědě, protože je zkorumpovaná. Neakceptujeme války v zahraničí, které vypadají podezřele. Neakceptujeme výsledky voleb, které není možné řádně auditovat. Z dobrých důvodů nevěříme zprávám. Nevěříme tajným službám, že nejsou nástrojem jedné strany.

Ale hlavou draka jsou „fake news” a „fake science”, falešná věda. Neexistuje opravný mechanismus. Platforma X je jediná protizbraň, a proto se ji darebáci snaží eliminovat současně s Muskem.

Pozn. autora: Je úlevné říkat to, co si člověk doopravdy myslí bez nutnosti balit to do hávu blábolů. Ale cena byla asi vysoká.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*