Nové dno české žurnalistiky
Sdílet článek:

SOSP

Máme zde nové dno české žurnalistiky a ukázkový příklad toho, jak obviňování z dezinformací je často jen nástrojem politického boje a snahou zdiskreditovat oponenty. Web Aktuálně.cz zde slouží pouze jako tlampač a „autoři“ článku jako užiteční idioti. Skutečné autorství této monstrózní manipulace leží ve spolku Evropské hodnoty (nezisková organizace s rozpočtem přes 20 mil. Kč, z nichž většina pochází od zahraničních vlád a jen marginální podíl od drobných dárců), který sestavil nový seznam „zkrachovalců“ a „zaprodanců“. Prý nejznámější tváře dezinformační scény.

Pod záminkou boje s hybridními hrozbami se tu ve skutečnosti vede politický boj proti opozici. V textu jsou vyjmenovaní předsedové nejvýznamnějších opozičních stran (až na Tomia Okamuru, kterého ale mají na paškále tak často, že si jej mohou dovolit pro jednou vynechat), bývalý prezident a nezávislá senátorka coby další opory opoziční scény, které hodili do jednoho pytle s exoty odsouzenými za šíření poplašné zprávy.

Článek je klasickou ukázkou argumentačního faulu „guilt by association“ – tedy spojení někoho (alespoň významnou částí společnosti) respektovaného, koho byste rádi diskreditovali, ale nic na něj nemáte, s někým, koho se moc lidí zastávat nebude. Společného přitom mají jen to, že všichni upozorňují na problémy omezování svobod. Dalším faulem pak je past „zahlcení“, kdy se sepíše tolik pomluv, aby nikoho nenapadlo ověřovat, zda jsou všechny pravdivé.

Kdyby text, který sepsaly Evropské hodnoty a zveřejnilo Aktuálně.cz, posuzovali sami dezinfobijci, stal by se dle jejich nejčastějších kritérií (záměrná lež se společensky významným dopadem) jedním z nejnebezpečnějších dezinformací v ČR. Lze jej v podstatě označit za mediální atentát na celou opozici. Kdyby měl měřit všem spravedlivě a stejně, pak by musel Nadační fond nezávislé žurnalistiky okamžitě odejmout webu Aktuálně.cz dosažený rating.

V USA je nyní hitem mapa cenzurního průmyslu sestavená v rámci investigace Twitter Files. Až se bude něco takového sestavovat u nás, Evropské hodnoty tam jistě budou mít s elfy, Manipulátory, firmou Semantic Visions a Forum24 své čestné místo.

SOSP

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. To, co převádí Šafr a jeho parta v internetovém chlívku nazvaném “Forum24”, to je politický extremismus non plus ultra, který by v každé normální civilizované demokratické společnosti maximálně přežíval v nějakém zasmrádlém společensky odlehlém koutu, pokud by se přímo nejednalo o kout vězeňský. Tolik paranoidní a agresivní nenávisti vůči lidem s jiným názorem a s jiným viděním světa, tolik radikální xenofobie vůči “vnějšímu nepříteli” by nepobralo ani Rudé právo z totalitně “zlatých” časů padesátých a sedmdesátých let minulého století. Ty individua musí podle mého názoru tou svou nekontrolovanou nenávistí strašně duševně trpět.

  2. T.No je zajimave,ze Vy s tou Vasi láskou k opačnemu nazoru než že dobyvacný agresor je chudák a za nic nemůže taky neoplýváte.Zkuste si to po sobe přecist tak rok pozadu.A co se týče Rudeho prava v realnem socialismu po kterem se tu mnohym stýská, tak kritizovat KSC nebo stranické papaláše by byl Vaš profesni a ekonomický konec.To by jste nemohl napsat ani ze srandy do dikobrazu.Je třeba se zeptat rodičů nez tady budete čtenáře z Vaseho paláce v Praze poučovat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*