Palestinští bojovníci milují smrt více než Izraelci život a učí své dětské vojáky nenávidět
Sdílet článek:

SM

Jedno z mnoha hesel teroristického hnutí, jež vyjadřuje vše potřebné. Součástí je i výcvik dětských vojáků, kteří by mohli být nasazeni v konfliktu.

Mezi klasickými a opakovanými slogany Hamásu je to, v němž bojovníci této organizace prohlašují, že “milují smrt” více než jejich věční izraelští nepřátelé “milují život”. Íránem podporovaná teroristická organizace zašla tak daleko, že touto ideologií vymývá mozky palestinským dětem.

V roce 2012 se začaly objevovat zprávy o prohlubujících se snahách Hamásu zřizovat školy, které by cvičily teenagery jako bojovníky. Nedávno se objevily další podrobnosti o nejnovějších snahách, které zahrnují výcvik 37 000 dospívajících ve věku 15-17 let v městském boji:

“Mládež se může připojit k vojenským křídlům frakcí, nepotřebuje vojenský výcvik ve škole,” řekl programový ředitel Hamásu Mohammed Siyam. Výcvikový program byl zahájen už v září 2012 ve školách po celém pásmu Gazy uprostřed permanentních příprav na válku s Izraelem. Program zahrnoval týdenní lekce střelby z ručních zbraní, raketometů a také boj ve městech.

Studenti, kteří byli vyhodnoceni jako velmi nadaní, dostali pozvání do vojenského tábora Hamásu, jenž provozovali důstojníci Kassamu, ozbrojeného křídla teroristické organizace. V březnu 2013 Hamás hostil 5 000 mladistvých na dvoutýdenním vojenském kurzu, jehož součástí byl i simulovaný útok na základnu izraelské armády.

Letní tábory tohoto druhu existují již více než deset let a setkaly se s různými stupni mezinárodního pobouření. V roce 2008 zveřejnila agentura Associated Press fotografii palestinské dívky držící podomácku vyrobený model rakety během shromáždění Islámského džihádu ve městě Gaza.

The Tower

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*