Pár slov k sobotní demonstraci
Sdílet článek:

3.9.2022 ve 14.00 hodin by měla začít v Praze na Václavském náměstí již déle plánovaná demonstrace, jejímž cílem je dosáhnout změn v politice našeho státu. Hlavních témat je tu několik, nejde tedy pouze o vysoké ceny energií, paliv a pohonných hmot. Celková životní úroveň Čechů a Evropanů dostává ránu za ranou a jde o důsledek dlouhodobého směřování EU ke Green Dealu, Great Resetu a sebedestrukci. Naše vlády za posledních pár let na tom mají velký podíl, a především ta poslední převzala odpovědnost za Ukrajinu, nikoliv však za české občany.

Demonstrace má tedy ukázat, nakolik se dokáže česká společnost spojit a nastavit Petrovi Fialovi a jeho okolí zrcadlo. Dát mu najevo svou nespokojenost, naštvanost a vůli ukončit jeho dobu vládnutí na možné minimum. Oporu již nehledejme v prezidentovi, jehož činnost v čele státu ztratila jakoukoliv váhu a stal se pouhou politickou fosilií. To při vší úctě k jeho inteligenci a bývalé odvaze postavit se občas čelem k nesmyslům plynoucím z bruselsko-berlínského velínu. Bohužel věk a zdraví postupně utlumil jeho vášeň pro diskusi a v podstatě dožívá ve své funkci bez zásadního vlivu na dění u nás.

Momentální opozice složená v Parlamentu ČR z ANO a SPD početně nestačí na vyslovení nedůvěry vládě, a přestože v samotné ODS už zaznívají hlasy o potřebě změnit chování strany, nelze očekávat žádný vnitrostranický puč vůči Fialovi. Ostatní koaliční partneři jsou svými předvolebními preferencemi na hraně volitelnosti či pod ní, takže se budou zuby nehty držet svých funkcí. S tím nic neuděláme, pokud budeme spoléhat na politické řešení. Je tedy třeba sáhnout po jiných nástrojích demokracie, k niž právo na demonstraci patří. Momentálně je úplně jedno, kdo ji z opozičních řad svolává, protože v případu dostatečně velké účasti může další dění dospět k novým parlamentním volbám a až v nich se bude rozhodovat o tom, kudy se budeme dále ubírat.

Naše mimoparlamentní opozice je roztříštěná, nicméně pojďme se pokusit ji pospojovat, nechat ega pomyslných vůdců za branami jednacích místností a zaměřme se na naši budoucnost. Nepředstíráme, že zde v inadhledu jsme euroskeptičtí, nemyslíme si, že ukrajinská krize vznikla z důvodu agresivity Ruska a opravdu nevěříme ničemu, co nám tvrdí proamerická média, snad tedy s výjimkou sportovních výsledků jde totiž o totální manipulaci s lidmi. Tvrdíme, že nestačí pouze odstavit většinu současné politické reprezentace a nahradit ji na přechodnou dobu odborníky bez politických ambicí, ale zároveň je nutné změnit vše kolem veřejnoprávních médií. Podobně přistoupit ke změnám ve financování politických neziskových organizací a začít s rekonstrukcí státu včetně jiného přístupu k zahraničním vztahům. Cesta k tomu bude složitá, odpovědnost na bedrech možných vůdců obrovská, ale bez začátku v podobě masového projevu nespokojenosti ji nikdy nenastoupíme. I proto je účast velkého počtu občanů tak důležitá a názory defétistů zabývajících se lidmi na pódiu a v zákulisí demonstrace momentálně irelevantní.

Jindřich Kulhavý

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Špatná zpráva: V TV na Vánoce neuvidíme Mrazíka…

    Dobrá zpráva: Do každé domácnosti ale zavítá Mrazík osobně….

  2. JUTA Dvůr Králové nad Labem, která zaměstnává více než 2300 lidí, omezuje výrobu kvůli drahé elektřině. Prozatím si část zaměstnanců vybírá dovolenou a část je doma za nadstandarních 80 % mzdy (management za 60% mzdy).
    Poláci platí za elektřinu cca 200 EUR a JUTA 500 EUR.
    Naše firmy přestávají být konkurenceschopné a vláda čeká na rozhodnutí z Bruselu. 👎

  3. Naše firmy půjdou na buben a někdo ze zahraničí je spolkne a ještě ho budou naši kolaboranti vychvalovat jak zachránil pracovní místa. Opozice by se měla alespoň po nezbytnou dobu sjednotit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*