Pink Floyd nesmí hrát v Polsku kvůli názoru Waterse na konflikt na Ukrajině
Sdílet článek:

Tak to vypadá, když se ideologie plete tam, kam se plést zásadně nemá. Je zajímavé, že se Poláci odvolávají na Watersův názor na Ukrajinu – tedy na názor, který ve skutečnosti nic neovlivní, a který se vymezuje proti pokračování války, ale financování pašeráckých neziskovek, které reálně pomáhá urychlit invazi muslimů do Evropy, již Polákům nevadí.

Tedy dalo by se pochopit, kdyby někdo skupinu odmítl pro tyto konkrétní činy, škodící Evropě, ale odmítnout jen za názory? To už je poněkud přes čáru…

Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters nebude v dubnu hrát na Stadionu Tauron v Krakově, jak bylo plánováno. Koncert byl zrušen, uvedly místní úřady podle Fox News.

Watersův manažer se rozhodl zrušit koncert těsně předtím, než měla krakovská městská rada hlasovat o návrhu, který by z Waterse udělal ve městě „personu non grata“.

Návrh zahrnoval, že by město  mělo vyjádřit oficiální „rozhořčení“ nad Watersovými názory na ruskou válku na Ukrajině.

V otevřeném dopise Zelenského manželce Oleně Zelenské počátkem tohoto měsíce Waters napsal, že „ultranacionalisté“ na Ukrajině „zatáhli zemi do této katastrofální války“. Hudebník, který je sám Brit, také kritizoval Západ za dodávky zbraní na Ukrajinu.

Mimochodem, zapomněli snad Poláci na to, co dělali na konci války Banderovci s jejich krajany? Zajímavé je, že jejich potomky, kteří pravidelně pořádají pochody na oslavu Bandery, nadšeně vítají…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Nohavicovi taky nedovolili koncerty. Pšonci………jako naše věrchuška i jejich je papežštější od papeže. Vždyť si vezměte toho Sikorského.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*