Potřebujeme více zbraní, žádá Ukrajina. 27 států souhlasilo s intenzivnějšími dodávkami
Sdílet článek:

Ukrajina hlásí, že nutně potřebuje, zbraně, munice a další pomoc, 27 států i těch mimo NATO přislíbilo, že pošle Ukrajině více zbraňových systémů.

Ukrajina se dočká větší materiální pomoci, uvedla televize Sky New. Vyplynulo to z virtuální ,,dárcovské konference”, kterou zorganizoval britský ministr obrany Ben Wallace. Právě zmíněnou pomoc, kterou poskytne 27 států včetně těch stojících mimo NATO, žádá Ukrajina v probíhajícím konfliktu s Ruskem.

Například Nizozemí se zavázalo, že dodá Ukrajině 200 raket protivzdušné obrany, svou pomoc přislíbilo mimo jiné i Polsko, Slovensko a Česká republika. Ukrajině poskytne zbraně a munici za 188 milionů korun, potvrdila dnes ministryně obrany Jana Černochová na tiskovém brífinku. Jde o pistole, kulomety, útočné či odstřelovací pušky.

Podle Sky News přehodnotily některé země svou pomoc, když se stavěly k dodávkám zbraní přinejmenším zdrženlivě. To už nyní neplatí a tyto státy jsou připraveny materiální pomoc poskytnout.

Ostatně další materiální pomoc již potvrdil také šéf NATO Jens Stoltenberg, podle něhož budou dodávky zbraňových systémů na Ukrajinu pokračovat.

Sky News

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 1,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Prozatím celý slavný “západ” názorně předváděl Ukrajincům totéž, co nám provedl v roce 1938. Tak doufejme, že aspoň teď jeho pomoc Ukrajině bude o něco rychlejší a účinnější, než když v roce 1939 “pomáhali” Polsku…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*