Pokud data nepodporují vládní politiku, neexistují
Sdílet článek:

F. Hayek nazval jeden svůj esej Konec pravdy. Jedním z příznaků konce je, že pravda se již nehledá, ale předkládá. Několik velmi konkrétních příkladů z tohoto týdne.

Friedrich Hayek: Každá informace, která by mohla vrhnout pochybnost na konání vlády, bude zatajena.

(1) Skotsko přestane publikovat data z nemocnic

V minulých měsících publikovaly skotské úřady každou středu počty hospitalizovaných a nakažených nemocí Covid-19. V tabulce standardizované podle věku a rozdělené podle statusu očkování uváděly počty nakažených a počty úmrtí. Minulý týden oznámily úřady, že data přestanou zveřejňovat. Důvodem je podle nich, že zveřejňovaná data jsou zneužívána lidmi, kteří popírají účinnost očkování.

Oficiálně zaznělo: „Co se děje je, že lidé se dívají na tyto jednoduchá data a snaží se udělat závěry o očkování, zda funguje, nepřiměřeným způsobem a někdy se zlou vůlí. Uděláme více na straně efektivity vakcíny a budeme se snažit, aby lidé porozuměli, jak účinná je vakcína.”

Ukázka ještě nedávno publikovaných dat je k dispozici na konci článku.

Pozn. redakce: V nemocnicích asi leží mnoho očkovaných a to by nemuselo dělat dobrý dojem.

(2) Americký úřad pro kontrolu nemocí nepublikuje velkou část dat

New York Times, 20, února 2022: Agentura zadržela kritická data o třetí dávce a hospitalizacích

Dále v článku píše, že úřad pro kontrolu nemocí, známý pod zkratkou CDC, sbíral data o hospitalizacích s nemocí Covid-19 rozdělená podle věku, rasy a statusu očkování. Nicméně tyto data nezveřejňoval. A když poprvé zveřejnil data o účinnosti třetí dávky, vynechal údaje pro velkou část populace, a to sice pro věkovou skupinu 18 až 49 let. Po dvou letech pandemie tak úřad zveřejnil pouze malou část informací, které shromáždil.

New York Times to komentoval, že detailní data o hospitalizacích mohly pomoci informovanému rozhodnutí, zda je nutná třetí dávka pro jinak zdravou populaci. Nezveřejnění reálných dat o účinnosti vakcín a třetí dávky je podle New York Times „do očí bijícím opomenutím”.

Mluvčí úřadu uvedla, že data „ještě nejsou připravena” a že se obávají, že by mohla být nesprávně interpretována.

Pozn. redakce: Jak to, že takový článek nevyšel před mnoha měsíci? Na základě čeho se tedy rozhodovali?

(3) Schválení vakcíny pro nejmenší děti odloženo

Podle Wall Street Journal odložily úřady schválení vakcíny proti nemoci Covid-19 pro děti do pěti let věku. Důvodem je podle WSJ, že zamýšlené dvě dávky během testů „nefungovaly dobře” na variantu omicron.

Pozn. redakce: Při testech na malých dětech to nefunguje, ale na dětech starších pěti let to muselo fungovat, protože aplikace vakcíny byla nedávno schválena. To je běžné?

Bude zatajena, pokud tedy nejde o peníze někoho jiného…

(4) Německá zdravotní pojišťovna hlásí komplikace po očkování

Německý Welt zveřejnil tento týden komentář člena představenstva německé zdravotní pojišťovny BKK. Podle něj je až 400 tisíc návštěv u lékaře způsobeno komplikacemi po očkování. Pokud by tato data byla vztažena na celou populaci, jednalo by se o 3 miliony případů. „Data z naší analýzy jsou velmi vzdálená oficiálně zveřejňovaným informacím. Bylo by neetické o tom nemluvit.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*