Právo podle Rakušana
Sdílet článek:

Vít Rakušan, ministr vnitra ve Fialově kabinetu, nás horem dolem přesvědčuje, že kromě pana Hlubučka Starostové a nezávislí nemají problém. A že on nemá důvod odstupovat ze své funkce:

I když ctím presumpci neviny, tak kriminální pozadí se týká jednoho konkrétního pražského politika. Ale Petr Gazdík nebo Stanislav Polčák, alespoň co vím z médií, nevystupují rozhodně jako někdo, kdo by byl podezřelý, vyšetřovaný nebo by snad do budoucna měl být obviněný. Měli kontakty, které z mého pohledu dávno mít rozhodně neměli, ale na druhou stranu ihned z toho vyvodili odpovědnost.

Petr Gazdík ani Stanislav Polčák ovšem nevysvětlili, jakým způsobem platili soukromé firmě CircleTech za šifrovací software. Používali ho více než deset let ve svých mobilních telefonech. Z toho lze usuzovat na dlouhodobou činnost, kdy jen používání onoho software představuje významnou finanční položku.

Pana Rakušana nezajímá, kdo jeho poslancům poskytoval štědré sponzorování aktivit, které jaksi nepatří k jejich funkci – a hlavně, z jakého důvodu jim tyto služby někdo poskytoval?

Stejně závažnou by pro nás mělo být konstatování, že V. Rakušan popírá, že by měl od BIS avízo, co se v jeho hnutí (straně) děje:

Informaci tohoto charakteru, a myslím, že zprávy BIS čtu celkem poctivě, jsem rozhodně neměl.

Buď V. Rakušan lže – a v tom případě by měl ihned rezignovat – nebo zcela jasně selhala BIS, která roky nebyla schopna zjistit napojení politiků na organizovaný zločin. Vedení Bezpečnostní informační služby by z takového selhání mělo vyvodit jednoznačné důsledky.

Kauza pražského Dopravního podniku ještě zdaleka není uzavřena. Je nešťastné, že informace unikly do médií dříve, než byly shromážděny veškeré důkazní materiály a než by bylo zcela jasné, koho všeho se tato kauza týká a kdo všechno bude obviněn.

Měli bychom se rovněž dozvědět, kdo vynesl kusé zprávy z dosud neuzavřeného vyšetřování do médií. Petr Fiala a jeho kabinet na každém rohu hlásá, že za vše může pan Babiš a jeho lidé. Ale „Babišovi lidi“ zbavila tato vláda téměř všech vyšších funkcí. Jestli bych měl tipovat, kdo mohl mít zájem celou kauzu zveřejnit již v jejích plenkách, hledal bych někoho, kdo měl jednak příležitost tak učinit – a za druhé motiv. V takovém případě by se mezi podezřelými objevil ten, koho hnutí STAN v parlamentních volbách nehorázně podvedlo – a kdo nyní z jeho skandálu může těžit ve volbách do zastupitelstev obcí.

Pan Rakušan v žádném případě nemůže tvrdit, že v této kauze selhal z jeho hnutí jediný člen. Podezřelých je již v této chvíli mnohem více – a tím pádem je automaticky podezřelý i sám pan ministr. Pokud si toto neuvědomuje, umocňuje pouze rozměr své nekompetentnosti.

Korupční kauze, jen poněkud jiné, čelí delší dobu rovněž Martin Půta. Vladimír Balaš, který by se měl stát ministrem školství po Petru Gazdíkovi, pro změnu umožnil studium bývalému ministrovi vnitra, Janu Rumlovi, třebaže ten u přijímacích zkoušek v Plzni neprošel. Zapadnout by neměl ani jeho posudek v kauze Investiční a poštovní banky (IPB).

K tomu připočtěme snahu pana Farského využívat poslanecký plat na stáži v USA. Co čelný politik hnutí STAN, to minimálně nečestné jednání, v horším případě jednání korupční. Taková vizitka mluví sama o sobě. Jestliže se Petr Fiala tváří, že toto je naprosto v pořádku, je nejvyšší čas pro zpětnou vazbu: Vláda napojená na organizovaný zločin je vládou nežádoucí.

Zdroj

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*