Překvapení z Vojenského zpravodajství a dámský gambit
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Když Matovič ve čtvrtek odcházel od prezidentky Čaputové, postěžoval si čekajícím novinářům, že za výsledek voleb mohou „dezolé“. Ano, použil toto slovo – dezolé. Používají ho i někteří naši lepší lidi pro horší lidi. Tak nějak si myslí, že je to ještě posměšnější než starý dobrý „dezolát“. Inovace musí být, jinak to nejde.

Dézolé je francouzské slovo. Vyjadřuje hlubokou lítost nebo rozhořčení. Což je pro nepodvolené občany neprosto přesné. Takhle to asi lepší lidi o horších říct nechtěli. Sem tam se chybička vloudí.

Že by se ale dokonce vloudila i do Výroční zprávy Vojenského zpravodajství za rok 2022?

V kapitole „Hybridní působení a morální panika“ se objevily věty, které jako by měl na svědomí nějaký ten škůdce, jehož zaplatil po České republice se potulující ruský agent uplácející blíže neurčené osobnosti.

Jak pravil – nikoliv Zarathustra – ale Koudelka.

Ve Výroční zprávě Vojenského zpravodajství za rok 2022 se v kapitole Hybridní působení a morální panika objevily myšlenky, které by každý dezolé (ve výše uvedeném slova smyslu) podepsal. Uvádí se tam, že nadužívání pojmů jako je např. hybridní válka, propaganda či dezinformace, ztratily jakýkoliv význam a začaly se používat pro dehonestaci názorových protivníků.

Ty jo! Pokud v tom nemá prsty ten ruský obchodní cestující s dezinformacemi, tak před Vojenským zpravodajstvím hluboce smekám. Protože text ještě pokračuje. Nyní přímá citace:

„Prohlubující se vágnost a významová neurčitost zmíněných termínů přitom vedla i k případům, kdy je někteří političtí a společenští aktéři začali používat i pro označení pravdivých informací, jež však nebyly v souladu s jimi prosazovanými idejemi, a kdy dokonce docházelo ke spojování kritiky vládních politiků s propagandistickým působením cizí moci, což mohlo vést k vyčlenění části do té doby legitimních hlasů z politické debaty.”

A protože si myslím, že ruský špion necestoval po České republice, ale jen v Koudelkově hlavě, smekám před vojenským zpravodajstvím podruhé.

Prezidentkou Čaputovou jsme začali, prezidentkou to ukončíme.

Zuzana Čaputová rozehrála svůj dámský gambit. Toto šachové zahájení bylo zmíněno v Göttingenském rukopisu z roku 1490. V průběhu let se z Dámského gambitu stalo jedno z nejpopulárnějších zahájení. Na Slovensku možná liberálním východiskem z nouze.

Čaputová stopla další vojenskou pomoc pro Ukrajinu, Chce prý respektovat výsledky voleb.

To zní tak křišťálově demokraticky uvědoměle až vznešeně, že to jednoduše nemůže být takové, jaké to vypadá. Najednou tolik ohledu k Ficovi, kterého když přijímala k pověření k sestavení vlády, tak se tvářila jako by jí právě pošlapal (ono se to říká trochu jinak) boty.

Když ponecháme stranou, že Slovensko už nemá moc co posílat, tak záměr prezidentky se rýsuje trochu zlověstněji: Slovensko by tak rádo pomáhalo Ukrajině. Až do bezvědomí. Ale když on nám tady vyhrál ten Fico, tak co se dá dělat. Říkal, že nepošle ani náboj!

Taková ta klasická špinavost, jak do rvačky namontovat staršího bráchu. Poštvat proti Ficovi Brusel, USA a všechny válečníky, včetně těch s plochýma nohama.

A třeba staří podrazáci vymyslí nějaký fígl, jak Fica odstavit.

Jeden už se pomalu vynořuje…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*