Přestaňme se klanět mocným
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.

Copak to ti novináři nevidí? Není to žádné přijetí respektovaného partnera, není to vyjádření úcty rovnocennému partnerovi. Je to vynucené ponížené přijetí ne u partnera, ale u pána. Jakoby premiér Fiala říkal: “Všechno, co jste žádali i to co jste nežádali, jsme splnili. Zasloužíme si přece pochvalu…” Tak já čtu řeč jeho těla a celý scénář návštěvy. Proč by jinak jelo s premiérem skoro celé vedení našich tajných služeb? Jeli si snad pro příkazy? A čí jsou to tedy tajné služby?

Lezeme Američanům tak moc do zadku, až to musí být žinantní i jim. Kdyby šlo jen o ponížené chování, ale stojí nás to i velké peníze, které jdou do USA na úkor našich občanů.

Hlavně že premiér bude mít pěkné fotky se stařeckou loutkou, která je vydávána za nejmocnějšího muže světa... To už dávno není pravda. Tohle spojenectví nebo spíš podřízenost nás staví do velmi nevýhodných pozic. Což ovšem dochází jen málo lidem. A dopadne to stejně jako s covidem. Mnozí před zabodáváním varovali a byli vysmíváni. Došlo ale na jejich slova. Stejně jako dojde na slova na těch, kteří varují před slepou poslušností vůči USA.

evahrindova.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Fiala je v Americe, Bože,to je slávy, štěstím z toho v chlévě bučí i Jurečků krávy.
    A na Fóru 24 dmou se pýchou prsa, že si Fialenka pozval sám prezident USA.
    Pochválili premiéra, že je v zemi zdejší ze všech amerických slouhů nejslouhovatější.

  2. Je to tak. Kdysi jsme lezli do řiti Francii, pak Moskvě, teď Bruselu, Berlínu a Washingtonu. Je to příšerná vlastnost některých Čechů, kteří si lebedí v pozici lokajů a služek 🙁

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*