Příští rok nás čeká krize netušených rozměrů
Sdílet článek:

Ženeme se hlavou proti zdi a pan Fiala a spol. dál jen tančí na modrožlutém parketu, aniž by se pokusili alespoň trochu zmírnit dopad té obří tsunami, která se na nás valí.


Ceny potravin letí vzhůru rychleji než raketoplán. Máslo za 80 korun? Žádný problém. Inflace přes 25%? Již brzy realita dne.

Lockdown v Šanghaji způsobujíicí výpadek dodávek zcela klíčových součástek pro automobilový a strojírenský průmysl, jenž by sám o sobě způsobil obrovský průšvih v této klíčové složce našeho průmyslu, ještě podpoříme teatrálním gestem v podobě naivního opuštění ruského trhu ze strany mladoboleslavské škodovky.

A morovou ranou pak bude cena elektřiny a zemního plynu.

Přitom u elektřiny by plně stačilo opustit burzu v Lipsku (nic nás nenutí tam elektřinu prodávat – ČEZ vlastněný ze 70% státem tak činí pouze pro optimalizaci svého zisku) a zcela zhýralý systém emisních povolenek, ze kterého těží pouze finanční spekulanti. V tu chvíli by koncová cena pro spotřebitele činila 2-3 Kč za kWh. Bez tohoto zásahu to ale bude 15-20 Kč za kWh. A třešničkou na dortu je rozhodnutí naší vlády o “morálním očištění” palivových tyčí do jaderných elektráren, které budeme nově odebírat od společnosti Westinghouse. Co na tom, že Westinghouse koupí tyto palivové tyče v Rusku (protože jiné prostě v našich jaderných elektrárnách nefungují a fungovat nebudou), hlavně, že uděláme silácké gesto a budeme se tvářit, že už na Rusku nejsme v této oblasti závislí.

Sice to bude lež a ještě to našim občanům elektřinu dále prodraží, ale koho to zajímá? Politické bodíky pro pětislepenec jsou přece důležitejší než peněženky občanů téhle země.

A plyn? Česká republika odebere ročně cca 8,8 miliardy kubíků zemního plynu. Objemy na roky 2023 se nakupují už nyní. S ohledem na to, že na rozdíl od Maďarska či Německa nemáme dlouhodobý kontrakt s Ruskem, tak aktuálně kupujeme plyn na burze za ceny, které budou znamenat navýšení nákladů na nákup této komodity o 400 miliard korun. Což činí, drazí přátelé, 40.000 Kč na každého občana této země, včetně dětí a kojenců!!!

Toto navýšení nezaplatíme jen v topení, nýbrž se promítne do cen celé řady produktů, k jejichž výrobě je zemní plyn zapotřebí.

Což samozřejmě opět roztočí kola inflační spirály.

Řešení je samozřejmě nabíledni. Uzavřít dlouhodobý kontrakt s Ruskem. Ale to by pan Fiala nesměl cestovat v přilbě do Kyjeva (či bůhvíkam), ale podobně jako rakouský kancléř Karl Nehammer do Moskvy, aby tuto klíčovou dohodu pro naši zemi vyjednal. A to už ani nemluvím o fantasmagorických nápadech paní Jourové a spol. uvalit na ruský plyn celoevropské sankce. To by ta cena okamžitě proletěla stropem.

Ano, už vidím hysterické litánie o tom, jak jsem proruský, nicméně v takovém případě musíte za proruské trolly označit i německého a rakouského kancléře Olafa Scholze a Karla Nehammera.

Já osobně si nemyslím, že jsou proruští. Jsem přesvědčen že jsou prostě a jen prozíraví a v první řadě hájí zájmy států, které reprezentují.

Za sebe jasně deklaruji, že pokud mi dáte důvěru v příštích volbách, tak všechny tyto výše popsané kroky bez prodlení zrealizuji.

Jedině tak můžeme společně zachránit Českou republiku!

Jste PRO?

 

Jindřich Rajchl

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Pochybuji ,že příští KORESPONDENČNÍ volby přinesou jiné výsledky než ty které uvítá zahraniční odbor ,,jako” české vlády.

  2. Příčin války na Ukrajině je mnoho. Konflikty různých zájmů různých subjektů se protly právě na Ukrajině. Česká republika se zapojila do války dodávkami zbraní a sankcemi. Vzhledem k propojenosti světa však některými sankcemi postihujeme nejenom adresáta ale i sami sebe. Trestat nepřítele za cenu potrestání sebe sama, to, z hlediska přežití, postrádá racionalitu. Nejedná se o nic jiného, než že do rozhodování o základních existečních otázkách kromě rozumu zasahuje i idelologe.

  3. PRO mi jako stranu vyhledávač nenašel. Sice s panem advokátem mám podobné názory, ale zatím ani nevím, co to PRO znamená.
    Dále nevím, proč tříštit hlasy Svobodných a Trikolory v další pidistraně, kterou volič mainstreamu stejně nepodpoří. To se jen přeleje desetina % pod 1,5 – to je za těch asi 12 let, co existují Svobodní, snad zřejmé – že ovce stejně neukecáte 🙂

  4. Westinghouse už palivo do Temelína dodával (s jistými problémy, které zasvěcení znají a které dokáže vyřešit). Napsat, že ho bude kupovat od Rusů může jen velmi mírně řečeno naprostý neználek.

    • Popište nám úspěchy firmy jdoucí z konkursu do konkursu a se strmě klesající kvalitou produktů všeználku. Bez leckdy extrémně nevybíravých intervencí ze strany americké vlády i tajných služeb by žádný Westinghouse Electric Company už dávno neexistoval…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*