Proč jsou u nás nejvyšší ceny energií v Evropě?
Sdílet článek:

Neustále je nám předkládán covid a válka jako viník všeho – ale jaká je realita?

Toto je tak zásadní příspěvek se dvěma odborníky přes nákupy energií, který je  potřeba sdílet. (Pro představu, v jakém jsme průšvihu, stačí shlédnout prvních 15 minut.)

Elektřina z jádra se u nás vyrábí za 0,25 Kč za kWh a ta samá elektřina (nikam neodchází, jen se virtuálně přeprodá do Lipska) a pak se virtuálně kupuje zpět za 8 Kč pro naše lidi. Pro ty stejné lidi, kteří si už jednou zaplatili Temelín i Dukovany, které mají být jejich…

Pozor, nejde o nějaké přebytky, to je VEŠKERÁ naše elektřina. Je to stejné, jako byste si sami pěstovali jahody za 0,25, pak šli jednou denně na burzu, tam ty stejné jahody (které mimochodem zůstaly celou dobu doma) virtuálně koupili za 8 kč a pak se vrátili domů a teprve je snědli.

A s plynem je to obdobný podvod a neschopnost.

Covid a válka – pro politiky čistá spása a prázdný bianko šek – je to dokonalý všeobjímající pláštík, pod který se dá skrýt zkrátka vše.

Lidé by se měli konečně pod vahou těch lží probudit – NE covid – NE válka – ale jen tato a předchozí vlády neumětelů nebo gaunerů jsou zodpovědné za to, čím procházíme a co naši zem v následujících měsících a letech čeká.

NR

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Nový njuspik, cituju doslovně jednu větu —Dokud bylo teplo skoro zadarmo, o nic nešlo—–
  autor takové věty i s celým jeho článkem zde
  https://e-news.cz/2022/04/recenze-novely-zakona-o-vyznamne-trzni-sile-pri-prodeji-zemedelskych-a-potravinarskych-produktu/

  NE, ne , ne nejde o vytržení z kontextu, tohle je doslovná facka lidem, taková věta!

  Dokud bylo teplo skoro zadarmo
  Dokud bylo teplo skoro zadarmo
  Dokud bylo teplo skoro zadarmo, TO JAKO FAKT ?! To je manipuláž, masage njuspikem)))

 2. Malá revoluce. Češi dostanou chytré elektroměry, o akci se však příliš neví
  Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/ekonomika-chytre-elektromery.html

  tak tohle neprošlo vlnou oprávněné kritiky v Německu, tak se tam sbalilo fidlátko a tradá k nám)))
  vlastně je to v článku i mezi řádkama přiznané—ej, citace: …Bez komunikace to nepůjde.Na špatnou informovanost při zavádění chytrých elektroměrů přitom dojeli například v Německu nebo ve Velké Británii. „Dopadlo to tam katastrofálně. Během zavádění chytrých elektroměrů se spotřebiteli nekomunikovali a museli to zrušit. Ale po dvou letech změnili koncepci a už to tam vypadá dobře,“ přiblížil Dupal.konec citace.
  —ha-ha takže vina komunikace))), asik se to málo vnucovalo, přes ty negativně oprávněné názory na to tam )))) a taky to přikupování aplikace a nejen to přátelé))) takže co se vyhodí odjinud, skončí u nás?! Komunikace))), stačí, už nemůžu ))))))))))))))))

 3. …a pamatujme, nikdy nic nebylo a nic není zadarmo, jenom ten sýr v pastičce pro tu myš. Dobrou chuť—-Nové potraviny: cvrček domácí je třetí hmyz povolený jako složka potravin pro trh EU, už ji stačí dát jenom symbol éčka, pokud se rozemele na prášek …třeba jako přísada.
  https://naschov.cz/nove-potraviny-cvrcek-domaci-je-treti-hmyz-povoleny-jako-slozka-potravin-pro-trh-eu/
  mějte se euromyšlěnkově , semknutě a za společné sdílené hodnoty vpřed!

 4. Doufám že brzo naskočí web pravého prostoru.
  Jo a tydli founi. :-)) ctrl
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zbidacit-nas-pak-Cesko-levne-skoupit-Vitaskova-ma-tuseni-a-nemuze-mlcet-701098
  V kostce, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseeš, 04.05.2022 13:33:53
  Je to válka tržníků, kdo chce úžerů či lichvářů proti rusům, ukrajincům, evropanům – hlavně obyvatelům států postvýchodním a neposuzujte keci výtečníků ale co tedy určitě dokonané skutky podlokajníků či šílených kočích nestvůry kapitálu mamona. Primitivové bez ohledu titulů. Vy, no ano zdebilizované OBĚTI. Ale když budete řvát že za to může Putin nesmírně potěšíte šmelináře kteří to mají v choreografii a scénáři halivůdů zaháčkovaných státních “vypečenců a doplňte si výraz na ty co si řežou větev na které sedí.
  Reagovat | Editovat vlastní příspěvek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*