Rádio Jerevan: O statečných novinářích ve světě za červí dírou
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Červí dírou v úklidové místnosti rádia Jerevan proskočili za úplňku dva odvážní reportéři, aby podali informace o tom, jak fungují média v alternativním světě.

Cesta z alternativního vesmíru nebyla jednoduchá. Sdružení mediálních organizací tohoto světa totiž někdy v budoucnosti vyslalo do současnosti ChatBota z tekutého kovu, jehož úkolem je střežit průchod červí dírou. Uprchlíkům se však podařilo jej oklamat, neboť se vydávali za bynární roboty, což umělou inteligenci ChatBota zmátlo natolik, že jim jenom kovovým hlasem řekl, ať se naučí vyjmenovaná slova po „b”.

Rádio Jerevan zachytilo dojemné vyprávění uprchlíků o tom, jak nekompromisně hájí média v alternativním vesmíru zájmy lidí, jak hrdě stráží ten křehoulinký květ demokracie. Tady je jejich vyprávění ve stručnosti:

Brno 

Největší ekonomické médium alternativního světa publikovalo krátkou glosu, ve které uvádí doslova popis projektu financovaný z peněz pracujících občanů:

„Projekt bude formou kvantitativních a kvalitativních výzkumů včetně řady mezinárodních komparací a experimentálních metod analyzovat, jak populismus a polarizace kvůli oslabení odpovědnosti a legitimity ovlivňují schopnost efektivně vládnout, a navrhne postupy k posílení společenské koheze a oslabení podpory populismu obyvatel ČR.”

Autor glosy se do projektu opřel, neboť na závěr píše: „Můžete nám sakra česky říci, co tam ty lidi dělají?”

Pozn. redakce: Uprchlíkům se podařilo dokonce propašovat hliněnou tabulku s adresou stránek projektu vyrytou sponkou na vlasy. Je zde.

Brusel

Největší noviny v zemi sídla Unie píší, že migrační pakt je výsměchem zdravému rozumu. Dokud nebude obsahovat ustanovení, že jakýkoli ilegální migrant ztrácí navždy nárok na azyl, funguje v podstatě jako pozvánka k okénku na sociální dávky. To ví každé malé dítě, uvádí noviny statečně v titulku tučnými písmeny.

Paříž

Místní noviny přinášejí reportáž o soutěži krásy Miss Evropa 2024. Uchazečky o titul královny krásy prý měly největší problém se závěrečným pohovorem s moderátorem, který měl ukázat jejich společenský rozhled. Všechny missky se na dotaz, co si přejí nejvíce, uchýlily k unylému úsměvu a prohlášení, že si ze všeho nejvíce přejí pořádnou světovou válku.

Noviny se sarkasticky ptají, jak je možné, že to vzalo za pár let takový obrat.

Berlín

Německé noviny se obuly od unijních regulací. „Myslíte si, že jste něco pořešili, když jste nařídili, aby byla plastová víčka napevno přichycená k láhvi?”

„Ale že do minulého roku se plastový odpad vyvážel do všech možných zemí, kde jej pravděpodobně házeli do moře, vás netrápí”, píše autor. Co jiného by měla unie řešit než koordinaci zpracování recyklovaného plastu, pokračuje článek a uvádí příklad Turecka, které je zavaleno plastovým odpadem z Evropy.

Na závěr autor článku uvedl, že je mu z toho na blití.

Pozn. redakce: Díky hliněným tabulkám je možné si počíst nejen o Turecku.  Redaktoři Jerevanu měli pochybnosti o tom blití, ale nakonec všechny překladače přeložily výraz „kotzen” stejně.

Praha

Novináři ze všech velkých českých deníků se solidárně spojili a napsali otevřený dopis Evropské unii, ve kterém ji žádají, aby zahájila jednání s českou vládou pro porušování svobody slova. Vypnutí některých webů bez jakéhokoli soudního rozhodnutí je pro zemi, která si ještě pamatuje bolševické manýry, nepřijatelné.

V úvodníku novináři píší, že svoboda slova je při diskuzi o počasí nebo o tématech, na která mají všichni stejný názor, k ničemu. Vyjádření vlády, ve kterém říká, že jen požádala správce domén o malou službičku, je podle úvodníku urážkou všech svobodomyslných občanů. Na závěr napsali, že se nebojí, že historie je na jejich straně.

Tak takhle píší noviny v alternativním světě podle statečných uprchlíků.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*