Novinky

Rozhovor s Donaldem Trumpem o covidových restrikcích: „Musíme ta nařízení zrušit“
Sdílet článek:

„Musíme ta nařízení zrušit,“ řekl Trump v pořadu „Kash’s Corner“, který moderuje bývalý vysoce postavený poradce ministerstva obrany a zpravodajských služeb Kash Patel. Rozhovor bude mít premiéru 7. února na webu EpochTV.com.

„Musí být ukončena a nemělo se s nimi ani začínat,“ dodal Trump.

Donald Trump byl prezidentem v době, kdy se v Číně koncem roku 2019 objevil virus SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění covid-19. Za Trumpa federální vláda nezavedla povinnost očkování ani nošení roušek/respirátorů, ale některé státy a okresy pokrývky dýchacích cest zavedly.

Za prezidenta Joea Bidena začaly mnohé samosprávy vyžadovat očkování proti covidu-19 pro vstup do restaurací, na koncerty, a dokonce i jako podmínku vstupu na pracoviště. Biden nařídil očkování armádě, federálním dodavatelům, úřadům jeho kabinetu, zdravotníkům a všem Američanům, kteří pracují ve firmách s více než stem zaměstnanců.

Všechna tato nařízení byla napadena a některá zablokována soudy, ačkoli žaloby vůči nařízení týkající se roušek/respirátorů z velké části neuspěly.

Trump řekl deníku The Epoch Times, že Biden, který v kampani sliboval „porazit virus“, odvedl při zvládání pandemie „hodně špatnou práci“.

Epoch Times Photo
Bývalý prezident Donald Trump hovoří s Kashem Patelem pro Epoch TV ve svém letovisku Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě, 31. ledna 2022. (The Epoch Times)

ROZHOVOR VYSÍLÁME NA EPOCH TV:

  • Exkluzivní rozhovor s Donaldem Trumpem bude mít premiéru 7. února ve 20:00 (amerického) východního času (tj. ve 2 hod. ráno 8. února středoevropského času) na EpochTV.com.
  • Video-upoutávka na rozhovor: https://gettr.com/post/ps66u04882

„Je to, jako by nevěděli, co to sakra dělají. A on tehdy přišel: ‚Vyřeším covid.‘ V jeho roce měli více [úmrtí] – a to po tom všem, co jsme vyvinuli, léčiva, vakcíny, všechno,“ dodal.

Počet úmrtí připisovaných covidu-19 byl v roce 2021 vyšší než v roce 2020 a v mnoha ohledech byly koncem roku 2021 nebo v lednu zaznamenány nové rekordy.

Trump opustil svůj úřad 20. ledna 2021.

Republikánský prezident sice na počátku pandemie nenařídil lockdowny, ale jeho poradci pro covid, dr. Anthony Fauci a dr. Deborah Birxová, doporučili lidem zůstat doma a mnoho států nařídilo zavřít podniky, které pro chod společnosti nejsou nezbytné.

Trump se nakonec od názorů vrcholných představitelů zdravotnictví odchýlil a vyzval k opětovnému otevření uzavřených oblastí a prohlásil, že léčba by neměla být horší než samotný covid-19.

Nedávno zveřejněná analýza 24 studií dospěla k závěru, že lockdowny měly jen malý nebo žádný vliv na úmrtnost na covid-19.

Trump poznamenal, že zhruba měsíc poté, co se virus poprvé objevil, zavedl cestovní restrikce do Číny a z Číny pro většinu neamerických občanů, což bylo v té době považováno za kontroverzní krok. Kvůli obavám z imigrantů, kteří virus přenášejí, také výrazně omezil legální i nelegální přistěhovalectví a spustil operaci Warp Speed, aby urychlil vývoj vakcín a léků proti covidu-19.

„Uzavřel jsem naši zemi vůči Číně a zachránil statisíce životů. A uzavřel jsem ji i Evropě, když jsem viděl, co se děje v Itálii, Francii a ve Španělsku. A tyto dvě uzavírky … zachránily statisíce životů,“ říká bývalý americký prezident Donald Trump.

 

Překlad původního článku: J. S.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*