Rusko je dlouhodobé nebezpečí pro naše národní zájmy. Ale stejným nebezpečím je naše současná vrcholně politická garnitura
Sdílet článek:

Různé ekologistické bytosti tvrdí, že máme méně topit a pálit plyn, abychom tím zasadili zdrcující ránu Putinovi a jeho režimu.


Takže tím dávám na vědomí, že já jsem tyto rány Putinovi zasazoval ještě dříve, než to bylo v módě. Během zimy je moje ústřední topení nastavení maximálně na první dílek stupnice. Když ke mě v zimě přijdou přátelé na návštěvu a trochu intelektuální debaty, první, co říkají, je: “Hele, vole, máš tu nějakou hroznou zimu.”

A plyn nemám.

Nicméně, co si o tomto mém vkladu do této civilizační války myslí Putin, je mi srdečně jedno.

Moje stanovisko je jasné (a vím, že s tím mnozí z vás nebudou souhlasit): Ukrajina potřebuje zbraně, moderní vojenskou techniku.

Letadla, tanky, bévépéčka. Západ jim to MUSÍ poskytnout. Jinak je to ostuda srovnatelná s Mnichovem ’38.

Ale když jsem v našem berounském zastupitelstvu vznesl návrh, aby se plánovaný dar neposkytl organizaci Lékaři bez hranic, ale na účet ukrajinské ambasády za účelem nákupu obranného materiálu, byl jsem překřičen paní starostkou a oběma estrogenovými místostarosty, že je to špatné, protože “zbraně znamenají prodlužování války.” Očividně je pro tyto lidi přijatelné mluvit o tom, že se na Ukrajině bojuje za nás (tento pohled nesdílím), ale poslat jim peníze na zbraně a vojenské vybavení, to je příliš… Krvácejte a umírejte za nás – to je stanovisko těchto estrogenových pacifistů. Ale bojovat – to je špatné. To znamená prolévání krve. S tím nechceme nic mít.

Co chci tímto svým postem říct?

Ať už se odstřihneme od ruského plynu nebo ne (a zda to udělat, to je zásadní strategické rozhodnutí, o kterém se možná rozepíšu někdy v jiném textu), naprosto pohrdám našimi vrcholnými politiky, kteří kážou vodu, ale sami pijí víno. Kteří si představují, že jsou vůdci národa, ale nehodlají národ ušetřit následků současné situace. Kteří se domnívají, že Putina lze porazit pouze sankcemi, které stejně nehodlají vůdčí země Evropy principiálně dodržovat. Kteří se domnívají, že Putina porazí nějaká ruská vnitřní revoluce. Kteří si myslí, že český národ je plný blbců a nechá si neustále lhát do obličeje…

Rusko je dlouhodobé nebezpečí pro naše národní zájmy.

Ale stejným nebezpečím je naše současná vrcholně politická garnitura. Od ODS a jejich kamarádů, přes ANO až po SPD. Protože jsou to značně neinteligentní lidé bez rozhledu. Držet tyto bytosti u moci (čímž myslím i tzv. opoziční moc) je zásadním rizikem pro naši bezpečnost.

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Největším nebezpečím národních zájmů jsou lidé rozumu mdlého, nechť jsou na vrcholu nebo na dně. Bohužel je jich přehršel, ale já říkám čím hůře tím lépe.

 2. Autor píše: “Rusko je dlouhodobé nebezpečí pro naše národní zájmy. Stejným nebezpečím je naše současná vrcholně politická garnitura.”
  Ještě bych ho doplnil. Větším nebezpečím je pro naše národní zájmy německá a eurounijní politická garnitura. Potenciálním nebezpečím je americká a čínská politická garnitura. Pro většinu občanů jiných států je nebezpečná jejich politická garnitura.

 3. No já myslím, že nebezpečím pro každý národ (kmen) jsou všechny okolní národy (kmeny) od úsvitu věků, už od Kopčema… Každý si to musí uvědomovat a chovat se podle toho. Bohužel v této době (posledních sto let určitě) mají navrch podlézači, zbabělci, bonzáci a podobní. Jestli se jmenují Quisling, Moravec, Bilak nebo Babiš či Fiala je úplně jedno. Takový národ (kmen) končí, pokud se v něm nenajde BOSS. Chtěl jsem napsat vůdce, ale blbě by to vyznělo.

 4. Ešašíci, baf :-)) ctrl
  Metatron
  ..oficiální maz.média kupodivu v týdnu zveřejnila, že jakmile začal zase tvrdnout Rubl, tak oblíbenost Putina v jeho zemi stoupla na 84 procent..tohle nemá nikdo..to je podstatné..a ne se zrádcovsky, havloidsky zajímat jenom o to, co si myslí zahraničí, které proti Rusku vede tisíc let nikdy nepřerušenou válku na různých prioritách či úrovních a neustálé intriky…a Rusové to vědí.. že to co se děje je sebeobrana Ruska proti jinak naprostému zničení a to si piš, že zároveň i účinná metoda ke zničení nepřátelského západu.. pokud se západ nepokoří, tak prostě dojede na svoji pýchu…Titanic znovu dojede na svoji “titánskost”/intriky a podlost/….s takovouto podporou národa jim ten západem plánovanej majdan na duben v Rusku nevyjde…

  15OdpovězDub 3, 2022 7:36
  takto nelze
  Návštěvník
  takto nelze
  Bludišťaci a co takhle 3.4.2022 11:18:03
  https://pravyprostor.net/zpravy-ze-zniceneho-mariupolu-vypovedi-obyvatel/#comments
  Věnuji se nosné téma a ne “češtini gramatiků a borováči puntikářství a žehlení puků nechám seladonům. fofr franta. Kdy bych potom měl vést zahálčivý, zhýralý život život, mějte trochu ohledy roboti. Ještě by jste mi vyhodili blbě hormony cvoci. :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=H9QNTLpjELY

  0OdpovězUpravDub 3, 2022 13:05

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*