Se Svobodou Cyrilem po křesťansko-bolševicku
Sdílet článek:

LUKÁŠ BURGET

KDU-ČSL jednalo o vyhození Cyrila Svobody, protože mluvil s neschváleným médiem. Vlaky proti fašismu křižují Rusko, Česko i Slovensko a vozí jen propagandu. Okamura označil za nácky Ukrajince a naskočil tak do stejného vlaku.

Křesťanští demokraté dnes na popud svého místopředsedy Petra Hladíka jednali o tom /12/, zda vyhodí svého bývalého předsedu a nejvýraznějšího politika strany od dob Josefa Luxe, pana Cyrila Svobodu. Svoboda si totiž dovolil poskytnout rozhovor médiu “Voice of Europe”, kteréžto bylo posléze Deníkem N a dalšími médii patrně na popud Bezpečnostní informační služby označeno za nebezpečnou ruskou propagandu a urychleně vypnut jejich web /1/. Tudíž už se nedozvíme, zda nějaké nebezpečí šířilo, nebo ne. Je to jako z té Cimrmanovy hry Blaník:

SMYL: No jo. Je to tady v pravidlech. Po druhém kole výměna mečů.

HYNEK: To není možný! Ty, Chvojka, pojď sem. Přečti, co tam je.

SMYL (čte): Pozemšťanům je zakázáno nahlížet do blanických knih.

HYNEK: To tam taky je? (K učiteli:) Podívej se, jestli to tam je.

SMYL: To má právě zakázaný. /Citát – 16/

Předsednictvo nakonec rozhodlo tím nejtrapnějším a nejzbabělejším možným způsobem: Od pana Svobody se distancovalo a vyřídilo mu, aby si rozmyslel, jestli z jejich partaje nechce vypadnout. Ostatně, tak nějak se zakomplexované, ale ambiciózní nuly chovají vůči skromné a opravdové osobnosti vždycky. Brzy patrně nenajdeme parlamentní stranu, která by se nerozhádala se svým bývalým předsedou…

Bylo by to k smíchu stejně jako jsou současné preference KDU-ČSL řízené uvedenými osobami, kdyby šlo jen o Svobodu a ne o svobodu. Protože chtít někoho vyhodit jen proto, že se baví s někým, kdo je následně kýmsi označen za ošklivého je útokem na svobodu dotyčného. A také protože jakákoli cenzura nějakého webu bez toho, že by o ní rozhodl dle zákona soud, je útokem na svobodu slova. Je to cenzura stejného typu, jakého se dopouštěl minulý režim u nás nebo jakého se dopouští právě to Rusko. Nutno ovšem říci, že od minulého cenzurního úspěchu s vypnutím “dezinformačních webů” /2/ se naše vláda poučila a nevydala přímou výzvu k vypnutí nepohodlného webu, nýbrž si to evidentně zařídila potichu a v zahraničí /3/.

Vláda i BIS se ke všemu vyjadřovali nepřímo a nekonkrétně /4, 5/. Kdo je vlastně ten další fuj a sankcionovaný web jsme se dozvěděli až od Deníku N /6/ a musíme prostě věřit jeho “dobře informovaným zdrojům” a basta. Hru Blaník musel někdo vymyslet. Realita však absurditou předčí každou autorskou vizi.

Celá ta absurdita je však součástí trendu, který roztáčí kola propagandy, třeba formou různých vlaků. Rusko brázdí už léta “Vlak vítězství nad fašismem” /7/, o jehož využití pro současnou ruskou propagandu, která označuje za fašistickou celou Ukrajinu, nemůže být pochyb. Vlak “Mladí proti fašismu” /8, 9/ vyjel z Česka na Slovensko, aby přivezl studenty k volebním urnám. Vzhledem k preferencím slovenské mládeže tedy evidentně vezl Korčokovy voliče, aby nedopustili vítězství Pellegriniho, jenž byl evidentně symbolem onoho “fašismu”. Zde už ovšem ani lístky zadarmo pro revoluční mládež nepomohly a “fašista” volby vyhrál. S napětím očekávám, kdy na Prezidentský palác vyvěsí hákenkrojc a vyhlásí rasové zákony, ale pořád nic. Ohledně toho volebního vlaku je zvláště pikantní, když si uvědomíme, že myšlenkově spříznění s těmi, pro které byl určen, tak rádi žalují na jiné, že se prý dopouštějí “ovlivňování voleb” /18/.

Stejně absurdní a urážlivá jsou i vyjádření Tomia Okamury, předsedy strany SPD, která je sama lživě označována za fašistickou kde kým /10/. Okamura tedy označil za “nácky” Ukrajince, protože doma nerespektují národnostní menšiny a u nás v Plzni uspořádali jakousi Bandera párty /11/. Samozřejmě, že je to stejně nesmyslné a urážlivé jako jsou stejné výroky proti němu a straně SPD a Okamura by se za to měl omluvit.

Házení fašistů a nacistů na své oponenty i na kohokoli, kdo se nám znelíbí, evidentně nabírá obrátky. Je to hnusné, zbabělé, je to důkazem neschopnosti a neochoty s druhou stranou mluvit a snahy umlčet ji přirovnáním k nejhorším zvěrstvům, které lidstvo poznalo. Je to také plivnutím na památku obětí fašismu a nacismu a znevážením zločinů, které na nich byly spáchány, když jsou ty zločinecké ideologie, kterých se stali obětí, používány jen jako nadávka.

Sledujme ostražitě směr, který nabírají tyto vlaky tupého zneužití těch zásadních pojmů. Je to směr proti svobodě a občanské vzájemnosti. Může se stát, že zítra nejen nějaké hloupé médium nebo politik, ale celá vláda označí někoho nepohodlného za nácka nebo fašistu, znemožní mu publikovat, nebo mu rovnou zařídí vyhazov z jeho funkce. Nedovolme, aby se to, čeho se odvažuje naše vláda zatím pokoutně a přes prostředníky, stalo normou.

Nedovolme ani, aby se totéž stalo součástí našeho práva třeba formou “Evropského aktu o svobodě médií” /13/, který jednou rukou dává a druhou bere /14, 15/. Zase tam najdeme obehranou písničku o nutnosti odstraňování “dezinformačního obsahu” /17/ a další pseudopojmy od novodobých totalitních cenzorů, kteří se s drzostí stejnou jako měli všichni nastupující diktátoři zaklínají naopak svobodou a rovností všech.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Tak podle existujících fotek a videí hajlujících Ukrajinců, potetovaných hakenkrajcy, podle jejich idolů – ukrajinských velitelů v rámci německé armády, není Okamurovo tvrzení od věci. Na rozdíl od kompletně absurdních nálepek libtardů. O Svobodově “aféře” řekl Michal Hašek. „Nepamatuji, že by u Cyrila Svobody někdy policie musela provádět domovní prohlídku v kanceláři nebo mu zabavovat mobil kvůli podezření na veksl s městským majetkem jako u pana Hladíka v Brně. Hlasování o návrhu bratra Hladíka vyloučit Cyrila Svobodu za jeho názory z KDU-ČSL hodně napoví o současném stavu lidovecké agónie.”

  2. Pokud jde o nacisty na ukrajině je tam hitlerovský nacismu naprosto oficiální ideologií. Zřejmě každé město na západě má nějaký pomník rodákovi co sloužil v SS. Banderova třída je nejen v Kyjevě a před pár měsíci rusovíé rozstříleli tuším ve Lvově muzeum jednoho extra nacistického vraha a zločince Šucheviče. To, že ukronáckové malují i na české tanky nacistické trámové kříže (které jsou mj., i v Německu zakázanéú je už třešnička na dortu. Samozřejmě kdo videšl kluky z Azova s vytetotvanými prtréty hitlera a hákenkrajci tak musí vědět že v té zemi něco není v pořádku. Na ukrajině se po léta cvičili neonacisté z celého světa – po roce 2014 ve vraždění mučení a vydírání Rusů na Donbase a v Luhansku. Vraždění tam trénoval mj. i masocvý vrah z Nového zélandu co vystřílel měšitu ve vestě se znaky Azova a jeho nacistický manifest vyšel kde jinde – než na Ukrarjině, takže proti tomu protestovala i Novozélandská premiérka. A i americký kongres tuším v r. 2015 pozastavil dodávky zbraní a výcvik na Ukrajině právě kvůli ukrajinským nacistům. A Poláci co chvíli oficiálně protestují když urakjinskému parlamentu a pUK politikům unikne nějaká chvála a pocta nějakému nacistickému masovému vrahovi. Jen my se bojíme říkat pravdu. A nejde jen o ukronacisty – Estonci, Lotyši – ti jsou taky na své esesácké vrahounské předky hrdí. Tomio se nemá za co omlouvat, omlouvat by se měli ti co nacistické vrahy financují a vyzbrojují,

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*