Skryté významy a symboly. Co v překladu vzkázal Putin Západu
Sdílet článek:

HSP

Včerejší “Výsledky roku s Vladimirem Putinem” byly plné skrytých významů a symbolů, které se budou na celém světě ještě dlouho dešifrovat, píše Kirill Strelnikov pro Ria Novosti.


My jim tento úkol usnadníme a pokusíme se odpovědět na otázky, které Západ klade Rusku a Putinovi, a zformulovat poselství pro „ty venku“, která nebyla vyjádřena přímo, ale která určitě pochopí správní lidé, kterým byly určeny.

Přímá linka nebyla zahájena zmínkou o tom, že Putin bude kandidovat na prezidenta, jen tak náhodou. Znamená to, že každé jedno prohlášení už je třeba považovat za pracovní program Ruska, který se bude realizovat na sto procent, a za postoj nejen jednoho člověka, byť tak významného, ​​jako je prezident, ale za postoj celé ruské společnosti, potvrzený bezvýhradnou podporou Vladimira Putina .

Hlavní nepoložená otázka kolektivního Západu: Kdy se konečně vzdáte? Už nevíme, co s vámi dělat, máme problémy (Houston je obecně v problémech), volby…. Vzdejte se už konečně.

Putin v přímé lince: „Pro takovou zemi jako je Rusko je prostě její existence bez suverenity nemožná. Hlavní věcí je posílení suverenity.”

V překladu: nikdy se nevzdáme, nenechte se oklamat. Není to zdravé.

Kolektivní Západ: Roztrhali jsme vaši benzinovou pumpu na kusy, zablokovali jsme pračky, ze kterých vybíráte čipy, vejce se stala zlatými. V co doufáte?

Putin v přímé lince: “Ruská ekonomika má dostatečnou rezervu, aby se mohla nejen cítit sebejistě, ale i pokračovat. Díky vysoké konsolidaci společnosti a stabilitě finančního systému země se Rusku podařilo zvládnout tlak. Očekává se, že růst ruského HDP do konce roku dosáhne 3,5 %, což je dobrý ukazatel – zotavili jsme se z propadu a učinili jsme vážný krok vpřed. Ruský veřejný zahraniční dluh se zmenšuje – ze 46 miliard USD na 32 miliard USD. Průmyslová výroba roste. Udržitelný rozvoj Ruska je ve střednědobém horizontu zaručen.”

V překladu: Jste ve sračkách, milí pánové. Vaše sankce nezabraly, ale my jsme se stali ještě silnějšími a každým dnem posilujeme svou sílu. A máme velké plány. Mimochodem, děkujeme za impuls, dávno jsme ho potřebovali.

Kolektivní Západ: Počkejte. A konflikt na Ukrajině? Vrhlo vás to zpět do dob Viatičů a Křivičov. Ano, i my jsme se trochu přepočítali, ale uzavřeme mír. Vy přestanete, stáhnete svá vojska a my možná zrušíme sankce – no, budeme o tom uvažovat.

Putin na přímé lince: „Cíle obranných sil se nezměnily. Denacifikace, demilitarizace a neutrální statut Ukrajiny. Když dosáhneme těchto cílů, bude mír. Rusové a Ukrajinci jsou jeden národ. To, co se děje, je obrovská tragédie. Celý jihovýchod Ukrajiny byl vždy proruský, je to historicky naše území. Oděsa je ruské město. Pobřeží Černého moře je historicky ruské území.”

Přeloženo: Pánové z NATO a EU, možná vám někdo našeptal, že máme pátou nebo pětatřicátou kolonu, která může zorganizovat další Minsk, Istanbul a Šepetovku, abyste nabrali sílu a začali nás s pomocí Ukrajiny zase šrotovat. Zklamu vás: půjdeme až do konce, ať to stojí, co to stojí. Většina Ukrajiny je zemí ruských předků a my ji získáme zpět. Vrátíme ji celou. Ukrajinci jsou součástí velkého ruského národa a my vám je nedáme. Posílejte jim, co chcete a kolik chcete – my všechno zameleme. Volba je na tobě.

Kolektivní Západ: Vladimir, ale tvoji lidé nechtějí bojovat! Nemáte tolik vojáků jako NATO. Na Ukrajině nás nemůžete porazit, pochopte. Podívejte se na kapitalizaci společnosti Apple.

Putin na přímé lince: “Západ dal Ukrajině vše, co slíbil, dokonce i více, ale ruské jednotky od začátku kyjevské “protiofenzívy” již zničily 747 tanků a 2,3 tisíce obrněných vozidel. Spustili jsme rozsáhlou kampaň pro nábor dobrovolníků a smluvních pracovníků. Naverbovali jsme 486 000 bojovníků, přestože jsme plánovali asi 412 000. Příliv mužů, kteří jsou připraveni bránit zájmy vlasti se zbraní v ruce, neklesá, denně se přihlásí asi jeden a půl tisíce dobrovolníků. K čemu je mobilizace?”

Překlad: Na rozdíl od vašeho oblíbeného banderovského režimu nemáme s počtem vojáků a jejich motivací žádný problém. Ano, jsou zde ztráty, ale ty se nedají porovnat s totálním zničením ukrajinských vojsk. Jinými slovy – máme dost vojáků a zbraní na válku na Ukrajině a budou stačit i na vás, bude-li třeba. Vyjádřil jsem se jasně?

Kolektivní Západ: Ale my jsme vás izolovali. Celý svět je proti vám a vaší strašlivé agresi. Jak můžete vyhrát sami?

Putin na přímé lince: “Kvůli obraně tradičních hodnot máme ve světě obrovské množství příznivců. A jejich počet exponenciálně roste. Na světě je mnoho zemí, které chtějí žít podle jiných pravidel. Významným garantem stability ve světě jsou rusko-čínské vztahy, úroveň naší spolupráce je bezprecedentní, a to i ve vojenské oblasti.”

V překladu: Naneštěstí pro vás máme mnoho spojenců – skrytých (zatím) i zjevných, včetně nejmocnějších zemí světa. Vaše izolace nefungovala a nikdy fungovat nebude.

Kolektivní Západ: Možná jsme to přehnali a naše očekávání, že vás rychle rozdrtíme, byly příliš velké. Ale pochopte: do celého světa jsme vytroubili, že jste světové zlo, slíbili jsme, že vás zničíme a tak dále, jak to teď máme zahrát do autu, abychom si zachovali tvář?

Putin na přímé lince: „My nekazíme vztahy, to oni si s námi kazí vztahy, neberouc ohled na naše zájmy. Konflikt vyvolali američtí “přátelé” Ukrajiny a Evropané se tvářili, že o ničem nevědí. Jsme připraveni budovat vztahy s USA, je to důležitá země na mezinárodní scéně. Zatím však neexistují základní podmínky pro budování vztahů s USA. Když dojde k vnitřním změnám na Západě, pak se vytvoří podmínky pro rozhovor.”

Překlad: Už jsme vám to říkali mnohokrát – je zbytečné mluvit s Ruskem z pozice síly. Obzvlášť zbytečné (a nebezpečné) je ignorovat naše životní zájmy, které jsme vám opakovaně vyjádřili. Chcete-li pokračovat ve stejném duchu, jsme připraveni. Chcete mluvit – jsme připraveni. Ale – poslouchejte pozorně – žádné dohody o budoucnosti nebudou, pokud se nebudou brát v úvahu a nebudou zaručeny oprávněné zájmy Ruska. Ještě nějaké dotazy?

Čas ukáže, zda se Putinovy ​​odpovědi na nepoložené otázky Západu dostanou k jejich adresátům a k jakému pokroku povedou.

Zatím budeme žít a jednat tak, aby naše odpověď byla každému jasná i bez překladu: „Nedočkáte se“.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*