Slováci nedbali mediální masírky ani mentorování od českých vládních politiků a zvolili si suverenitu země
Sdílet článek:

VLASTIMIL VESELÝ

Slováci nedbali mediální masírky ani mentorování od českých vládních politiků a zvolili si suverenitu země bez zapojování se do války. Pro nás může být poučné, že to jde i navzdory tlaku Aspenů, Jourových a všudypřítomné mediální propagandy. Co tedy rozhodlo?


V první řadě vysoká účast voličů a silná motivace nemít už na hradě zástupce progresivistů nebo zahraniční loutku. Autentičtější chování Pellegriniho, který netlačil tolik na pilu a nepůsobil tak útočně vůči svému soupeři. Asi také hlasy od voličů Harabína a maďarské menšiny. Povolební projev zhrzeného Korčoka, který neunesl prohru, ukázal, že by pro funkci prezidenta nebyl zralý.

Prý z něho udělali proválečného kandidáta. To nevím, tak podrobně jsem slovenské volby nesledoval. Copak ale nestačilo jasně vyhlásit, že je proti vyslání slovenských vojáků a nebude podporovat dodávky těžkých zbraní?

Prý zvítězil strach. Z čeho? Když jde o klima, média a neziskovky nám už léta blbnou hlavu s tím, že si máme zničit životní úroveň kvůli panickému strachu ze zdraví neškodného oxidu uhličitého. Takový strach nevadí? Ano, strach z války je mnohem logičtější, když člověk poslouchá Macrona nebo ty šílence v naší vládě. Kandidující strany usilující o změnu by to před červnovými volbami měly mít na paměti.

Konzervativní Slovensku si zvolilo za prezidenta gaye. Není to dobrá zpráva i pro liberály a progresivisty? Fico ani Pellegrini nejsou šálkem mého čaje. Ale snad poprvé od Listopadu našim sousedům závidím, že si zvolili moudřeji. Přeji Slovákům i nám, abychom už nikdy neměli ve finálním výběru umělý produkt stvořený zahraničními poradci.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*