Ukrajina může s Ruskem prohrát, připustil Zelenskyj
Sdílet článek:

LUCIE PODZIMKOVÁ

“Pokud Kongres Ukrajině nepomůže, Ukrajina válku prohraje,” řekl Zelenskyj podle deníku Le Monde na nedělní videokonferenci se zástupci platformy United 24, jejímž prostřednictvím mohou lidé přispívat napadené zemi. “Pokud Ukrajina válku prohraje, budou napadeny další státy,” dodal ukrajinský lídr.

Zelenskyj opakovaně apeluje na americké politiky, aby balík schválili. Bidenova administrativa se domnívá, že jde zřejmě o poslední možnost k zajištění dalších prostředků pro Ukrajinu před listopadovými prezidentskými volbami, po nichž by se do Bílého domu mohl vrátit Donald Trump. V takovém případě by další pomoc byla ohrožena.

USA již poskytly Ukrajině pomoc za více než 110 miliard dolarů. Kyjev dostává vybavení z amerických zásob, které jsou následně doplňovány z prostředků uvolněných Kongresem. Nyní je tento způsob financování pomoci ochromen. Balík v hodnotě 60 miliard dolarů zatím prošel jen Senátem, nikoliv však Sněmovnou reprezentantů.

eurozprávy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*