Spalující touha
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Jako by putovali časoprostorem, aniž by je poznamenala jakákoliv zkušenost v jejich touze stát vždy na správné mainstreamové straně. Spalující touha po uznání těch, kteří stojí v čele dějů?

Nedávno rouškovaní, testovaní, očkovaní, kteří každého, kdo to viděl jinak, chtěli bez milosti exportovat, omezovat, likvidovat. Ti, kteří měli určité pochybnosti, museli čelit intenzivním útokům. Oproti nim stál pan Flégl, který s pohledem starozákonního proroka hlásal apokalypsu o rakvích v ulicích.

Nyní připustil, že to byla manipulace.

Tím to hasne, zapomeňte. Jiné „poplašné“ zprávy skončily před soudem, i když v jednom případě zvítězil zdravý rozum (a troufám si říct, že také odvaha) soudkyně. A protože zdravý rozum nemá zrovna na růžích ustláno, státní zástupce se odvolal.

Situace se opakuje stále dokola. Opět známé osoby z covidové éry znovu a znovu naskakují na každý oficiálně propagovaný názor. Témata, „jak být správný“ jsou k dispozici: Green deal, klimatická změna, LBGT…

Dnes je to o Ukrajině. Zase chtějí oponenty, kteří nepřijímají vše bez výhrad, odvážet, nyní do Ruska, zbavovat je občanství, zaměstnání, ale tentokrát už jen nemluví o nepřátelích lidu, přímo sestavují jejich seznamy. Seznamy vlastizrádců. A také údajných šiřitelů dezinformací. Mezi nimi se ocitl i prezident Václav Klaus.

Když se podíváme například na Twitter, tak nejvíce vzteku, nenávisti a sprostých urážek pochází především od tzv. liberálů, kteří takto reagují na jiné názory, než mají oni.

Smutný konec slova svobodomyslnost.

Tomáš Lukavec měl na svém streamu zvláštního hosta. Bylo dobré, že ho Tomáš pozval.

Host je zaměstnán na půl úvazku v Úřadu pro studium totalitních režimů. Tento vědec pravil, že když někomu trpělivě vysvětlí, že poukazování na války Spojených států a na historické souvislosti na Ukrajině před 24.únorem 2022 je ruská propaganda, a tento člověk to do hodiny neuzná, je to jasný příklad, že jde o ruského agenta.

Bohužel, osvědčená metoda, ve chvíli, kdy schází relevantní argumentace, přichází na řadu ruský agent.

Badatel z ÚSTR se drží všeobecného pojetí pravdy: My vám jasně vysvětlíme, jak se věci mají, a pokud o nich budete, byť jen pochybovat, jste dezolát, dezinformátor…

Jsou to pořád ti samí, stejná jména, stejná hesla, jen upravená pro nové okolnosti. Vždycky na straně dohodnuté pravdy.
Čas ukáže, že všechno nebylo, není a nebude jen černobílé.

Minulý týden Wagnerovci táhli na Moskvu a vždy přítomní – ministr, ministryně a evropská komisařka – hýřili na sociálních sítích radostí i humorem. Nic proti tomu, humoru je třeba, zvláště v dnešní době. Ale přece jen mohli pár dnů počkat, už jen z toho důvodu, že na celém „pokusu o převrat“ bylo mnoho podivných a nejasných okolností.

Aby ze sebe zase neudělali klauny.

Nedalo jim to a udělali je.

Kvantová fyzika říká, že každá událost je projevem události v superpozici.

Kdo tomu má rozumět! Řečeno jinak, slovy amerického konzervativního youtubera a komika JP Searse: „Kdykoliv se pronikavě vysílá jeden nerativ bez prostoru pro nesouhlas, víte, že to musí být pravda“ Budoucí historikové jednou budou nevěřícně kroutit hlavami.

Alespoň v to doufám. Protože jestli budou nevěřícně kroutit hlavami, znamená to, že jsme unikli z pasti orwellovské budoucnosti.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Již, major Haluška říkal: ” Je nám treba odborníkov”. A, že se nám jich urodilo!😂😣

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*