Glosa MM: Nájezdy útočníků
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák:
Já si osobně myslím, že nejvyšším národním zájmem Česka je být součástí velkého silného celku, který nás je schopen ochránit před nájezdy východních útočníků, ať už jsou z Ruska, nebo z Číny.
Dodávám:
Zvláště s nájezdy útočníků z Číny máme neblahé historické zkušenosti, na rozdíl kupříkladu z Německa…

EU poslala Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur na provoz státu, informovala předsedkyně Evropské komise von der Leyenová.
Správně! Co také ze zbytnými penězi, když evropské státy fungují jak švýcarské hodinky…

Peter van Buren v American Conservative:
Američané potřebují vidět dvě zřetelné strany, jednu dobrou a druhou zcela zlou, která musí být poražena, dále denní popis bojů, který lze zpovzdálí sledovat bez jakéhokoliv nebezpečí a vítězný, fotbalu podobný postup na mapě, který lze jednoduše vnímat. Nesmí to být nuda.
Na Ukrajině takový konflikt existoval, jenže pozitivní zprávy o ukrajinských úspěších se zcela vypařily, když halasně oznamovaná protiofenziva zcela selhala, navíc za ohromnou cenu lidských a materiálních ztrát.

Čeština je jazyk vtipný:
Současná vláda = slepení darebáci.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Ministr Dvořák musí své společensky naprosto zbytečné koryto neustále obhajovat. A někdy je to boj skutečně těžký. Pro panickou hrůzu z nájezdníků z východu, nevidí ekonomický a společenský úpadek České republiky (a potažmo celé Evropy) v důsledku působení nájezdníka zpoza Velké louže, tedy ze západu. Ukrajinští ultranacionalisté (v Německu by jim říkali nacisté) si za pomoci svých amerických přátel uskutečněním protistátního převratu (jinak v té době ve zcela demokratické zemi) vybrali cestu konfrontace s Ruskem a vším ruským. Neexistuje žádný racionálně a ani morálně ospravedlnitelný důvod proč jim v tom snažení sebezničujícím způsobem pomáhat.

 2. T.Mohl by jste zde čtenarum posat,čim Vam konkretně ten zapad tak ubližil? Vy jste kromě CR v Evropě zřejme nikde nebyl,ale upadek hlasite jak jistou věc.Takže podle Vas v roce 1989 byla sametová revoluce nikoliv přanim lidu CR,ale uskutečněna převratem ze zapadu pod vedenim USA.Vy tady okamžite reagujete na Vaši svobodu vyjadrovani ze jste omezovan,ale napadeni suverenniho statu Ukrajina Vam vubec nevadi.Nejedna se totiž o Vas.Za všim hledate třidniho nepřitele jako pozustatek Vaši komunisticke vychovy.

  • O úpadku není třeba pochybovat – stačí se podívat na ceny v obchodech a obsah vaší peněženky.
   Ke píše T. o nějakém omezování – kromě toho že jsme všichni omezováni stále se zmenšující kupní silou?
   Vy jse s T. chodil do školy, že píšete o jeho komunistické výchově?
   Ostatně o komunismu se můžete poučit od současného prezidenta – jak dobře z něj vychoval úspěšného muže.

   • V.Pan T a Vam podobni pišou o omezovani toho,tamtoho,že nemužou to nebo tamto.Stači přecist roky pozpátku od Vas i pana T.Ale že Ukrajina jako suverenni stat nama pravo rozhodovat o sve existenci dle RF je podle Vas v pořadku.Takže Vaš svet je kupni sila,protože trpite.Mužete napsat čím? Uspešneho muže vychovala i KGB v RF,ale to nezminite,ale cudně pominete. No a jinak pokud pan T nebyl vychovan VUMLEM,tak se tou přiručkou perfektně řidí,a Vy mu zdatně sekundujete.

 3. Jistě, pane ministře. Zatím to ovšem vypadá, že “silný celek” si před nájezdníky z Východu lehl na zádíčka a kníká “že jste hodný a nebudete mě kousat?” Njn. Vir šafn das, že…….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*