Spiklenci
Sdílet článek:

Před pár dny se objevila výbušná zpráva. V Německu bylo odhaleno spiknutí za účelem svržení současného politického systému. Člověku by mohl po zádech proběhnout mráz.

Kdyby ovšem nečetl dál.

 

Spikleneckou buňku Hnutí Říšských občanů řídil postarší aristokrat, princ z Reussu Jindřich XIII. V čele, vedle prince, měli stát ještě soudkyně Birgit Malsack-Winkemannová, jinak bývalá poslankyně za AfD (velmi příhodné, už se ale zapomíná, že AfD se jí samo decentně zbavilo pro jistou formu nepříčetnosti) a aktivní voják. Skupina byla označena za teroristickou, i když zatím chyběl konkrétní teroristický počin. Podle oficiálního sdělení je tato teroristická skupina poháněna “násilnými fantaziemi o převratu a konspiračními teoriemi”. Tvrdí, že Německo, jak ho známe, vlastně neexistuje. To je tvrzení spíše pro určení psychiatrické diagnózy, než důvod k vážným obavám. Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová se však nenechala zmást a pohovořila o “propasti teroristické hrozby.”

Načež do akce vstoupilo tři tisíce policistů, za účasti přizvaných médií. Prohledali 137 objektů a obvinili… padesát dva spiklenců, pětadvacet z nich zatklo. V tomto místě se člověk nemohl ubránit pousmání.

Padesát lidí se mělo pokusit zvrátit systém v osmdesáti miliónovém Německu. Nejsme náhodou v nějaké reality show?

Jenomže pořád se všechna obvinění pohybovala v takové neurčité rovině. CHTĚLI, UVAŽOVALI… “ALE NIC NEKONALI!” chtělo by se zvolat. Dobře, zatkli je za “chtění a uvažování”. Možná časem uvidíme, kam se causa posune, možná to neuvidíme nikdy.

K jejich odhalení přispělo, že své temné sítě spřádali také na sociálních sítích. Opravdu nebezpeční a rafinovaní jedinci.

Když už jsme u konspirací. Někoho by mohla jedna taková napadnout: Třeba, že tento příběh je vyprávěný jako předehra k odůvodněnému sledování osob, ve jménu boje proti terorismu, a následnému omezení práv a svobod.

Něco mně tam však chybělo. Víte, když člověk má pocit, že to ještě není komplet.

A pak se to objevilo! Sláva. Ve spiklenecké story je ruská stopa.

No aby ne.

Teď si jen říkám, aby se tím někdo nenechal inspirovat v České republice a my se z čista jasna nedozvěděli, že také zde provádí své rejdy nějaké to spiklenecké centrum (povědomý termín). Najednou by desítky “teroristů” putovali do báně.

Některá Vrábelova prohlášení by mohla být dobrou záminkou.

Spiklenci z Facebooku, You Tube a demonstrací.

 

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Podívejte se, co se chystalo za politický proces na Slovensku a jak ta ušlechtilá paní prezidentka byla rozčarovaná, když to (tuším to byl prokurátor, omlouvám se, ale přesně si to nepamatuji) pro nezákonnost zarazil.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*