Strana Merkelové se propadá za Sociální demokraty a migranti jsou za dveřmi
Sdílet článek:

Politická strana německé kancléřky Angely Merkelové se poprvé za 15 let propadla za Sociální demokraty, když její politický nástupce u voličů nezabírá a za dveřmi je druhá migrační krize.

Průzkum prováděný Forsa pro německé vysílače RTL a NTV zjistil, že Sociální demokraté (SPD) teď pro nadcházející volby vedou před Křesťanskodemokratickou unií (CDU) Angely Merkelové.

Centro-levicová SPD teď vede před CDU v poměru 23 ku 22 procentům, což znamená, že se strana Merkelové v průzkumu poprvé od roku 2006 propadla za Sociální demokraty.

Tento šokující průzkum také představuje dramatický posuv od počátku roku, kdy měla CDU průzkumy na 36 procentech v porovnání s 15 procenty pro SPD, která byla v té době třetí za Stranou Zelených.

Zářiové volby znamenají, že kancléřka Merkelová od nástupu k moci roku 2005 poprvé nebude kandidovat.

Její určený nástupce vůdce CDU Armin Laschet zatím v průzkumech nezískal atraktivitu a série trapasů včetně toho, kdy byl nafilmován, jak se letos v létě směje na místě smrtonosných povodní, situaci pro vládnoucí stranu jen zhoršily.

Když se voličů ptali, koho by si vybrali, kdyby mohli kancléře zvolit přímo, skončil v současném průzkumu Laschet na třetím místě s 11 procenty. To je za kandidátkou strany Zelených Annlenou Baerbock s 15 procenty a hodně daleko za kandidátem Sociální demokracie ministrem financí Olafem Scholzem s 30 procenty.

Kancléřka Merkelová při úterním rozhovoru s reportéry zkoušela ta ubohá čísla z průzkumů shazovat slovy: „Každý den pracujeme, abychom získali dobrý volební výsledek, a nedíváme se každý den na nějaké průzkumy,“ s dodatkem: „Nakonec to budou voliči u uren, kdo se budou počítat.“

„Bojujeme, neboli strana bojuje, a já osobně ve volbách nejsem,“ pokračovala Merkelová s tvrzením, že CDU měla v sobotu „dobrý rozběh“ své oficiální kampaně.

„Vznikají problémy, ta pandemie a teď ta velice hrozná záležitost s Afghánistánem, se kterými si ve vládě poradíme tak, aby to pro lid naší země bylo nejlepší, jak jen může být,“ řekla Merkelová.

Laschet za stranu řekl, že on ten průzkum komentovat nebude, tvrdil ale, že v jeho straně má pro svoji kandidaturu podporu.

„Musíme napnout síly a všichni vědí, že každý se počítá. To nám v posledních pěti týdnech před volbami dá motivaci,“ řekl.

Tyto ubohé výsledky v průzkumech pro stranu Angely Merkel přichází uprostřed rostoucích obav, že po zpackaném stažení prezidenta Bidena z Afghánistánu čeká Evropu druhá migrační krize.

V roce 2015 otevřela kancléřka Merkelová jednostranně hranice Evropy a uprostřed rozhoření Syrské války Evropu zaplavilo odhadem 1,2 milionu migrantů. Odhady předpovídají, že s pádem Afghánistánu do rukou Talibánu by do Evropy mohly zamířit až 3 miliony migrantů. V červenci bývalý šéf německé domácí špionážní agentury, Úřadu na ochranu ústavy (BfV), Hans-Georg Maasen řekl, že migrační politika Merkelové byla pro Německo „fatální“.

Maasen, který kandiduje do Bundestagu jako kandidát vlastní strany Merkelové řekl: „Němci prostě nemohou pochopit, proč do země přichází ještě více lidí, i když na azyl zjevně nemají žádný nárok, tak proč je nedeportujeme a proč politikům vůbec nevadí fakt, že zdejší lidé se stávají obětmi migrantů.“

KURT ZINDULKA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*