Studie z Británie: Během lockdownů spáchalo sebevraždu 5x víc dětí, než kolik jich zemřelo na covid-19
Sdílet článek:

Podle studie z Velké Británie zemřelo během prvního roku pandemie ve Spojeném království pětkrát více dětí a mladých lidí v důsledku sebevraždy, než kolik jich zemřelo na covid-19. Studie rovněž dospěla k závěru, že uzávěry jsou pro zdraví dětí škodlivější než samotný virus.

Výzkumníci z University College London, University of York, University of Liverpool a University of Bristol ve studii (pdf), která zatím nebyla recenzována, zjistili, že wuchanský koronavirus, jinak známý jako SARS-CoV-2, zřejmě nepředstavuje pro děti významné riziko ve srovnání s jinými věkovými skupinami.

Studie došla k závěru: „Riziko vyřazení dětí a mládeže z jejich běžných aktivit v rámci vzdělávání a společenských akcí se může ukázat jako větší riziko než samotný SARS-CoV-2.“

Ve studii bylo zjištěno, že od začátku pandemie do konce února 2021 zemřelo na covid-19 pouze 25 dětí mladších 18 let. Celkem zemřelo po pozitivním testu asi 61 dětí, ale ve 36 případech bylo zjištěno, že virus „nepřispěl k jejich úmrtí“.

Ve stejném časovém období však došlo ke 124 sebevraždám dětí a 268 úmrtím v důsledku úrazu, zjistili autoři studie. Zároveň poznamenali, že virus je pro děti „zřídka smrtelný“.

„Tyto nové studie ukazují, že riziko vážného onemocnění nebo úmrtí na SARS-CoV-2 je u dětí a mladých lidí extrémně nízké,“ uvedl tento týden v tiskové zprávě hlavní autor studie, profesor Russell Viner z University College London. „Naše nová zjištění jsou důležitá, protože budou sloužit jako podklad pro pokyny k ochraně mladých lidí i pro rozhodování o očkování dospívajících a dětí, a to nejen ve Spojeném království, ale i v mezinárodním měřítku.“

Profesorka Lorna Fraserová z University of York dodala, že „i když jsme zjistili vyšší rizika u některých skupin se závažnými zdravotními problémy, byla tato rizika stále velmi malá ve srovnání s riziky pozorovanými u dospělých“. Lidé by podle profesorky Fraserové měli vědět, že rizika spojená s covidem-19 jsou u dětí „velmi nízká“.

Dr. Elizabeth Whittakerová z Imperial College London uvedla, že vědci doufají, že tyto „údaje budou pro děti a mladé lidi a jejich rodiny uklidňující“.

V listopadu 2020 vydal britský výzkumník varování, že lockdowny vedou k tomu, že narůstá počet dětí, které si ubližují, a také k častějším případům předávkování drogami mezi dětmi.

„Děti jsou v pandemii ,ztraceným kmenem‘. Ačkoli zůstávají (z větší části) vůči zdravotním důsledkům covidu-19 záhadně imunní, jejich život a každodenní rutina se obrátily vzhůru nohama,“ napsal tehdy dr. John Wright z Královské nemocnice v Bradfordu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ještě, že GB opustila EU. Kdyby i nadále patřila pod Brusel, takové články a informace by nikdy nikdo neviděl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*