Světové ekonomické fórum šíří dezinformace o klimatu a odmítá otevřenou vědeckou debatu
Sdílet článek:

Žádný výzkum nemůže být veden správnou cestou, pokud při něm nedochází k vědecké debatě. Současná zvrácená ideologie však zcela potlačuje a cenzuruje jakékoli oponentní hlasy vědců vždy, když potřebuje prosadit své vlastní cíle. To jsme názorně viděli na nulové debatě kolem covidismu, genových „vakcín“, genderismu nebo nyní především o oblasti klimatu.

I když byla pohádka o škodlivém CO2 založena na lžích a dávno se ví, že měla pouze donutit lidstvo k tomu, aby se podřídilo šílené klimatické politice, přesto se stále silněji prosazuje. Všimněte si, kolik firem se ohání udržitelností a uhlíkovou stopu. Zde jde však jen o ideologii a ne o vědu založenou na důkazech.

V srpnu zveřejnilo Světové ekonomické fórum (WEF) stanovisko, v němž navrhuje umělou inteligenci, aby se vypořádala s online dezinformacemi, což vyvolalo pozdvižení na sociálních sítích. WEF sám o sobě je šiřitelem dezinformací o změně klimatu a měl by vést otevřenou vědeckou debatu s CLINTELem o tom, že neexistuje žádná klimatická nouze, uvedla organizace Friends of Science v tiskovém prohlášení .

Společnost přátel vědy je nezávislá skupina vědců, inženýrů a občanů Země, atmosféry a slunce se sídlem v Kanadě. Slaví své 20. výročí tím, že nabízí poznatky z klimatické vědy. Po důkladném přezkoumání široké škály literatury o klimatických změnách dospěla Společnost přátel vědy k závěru, že hlavním hybatelem změny klimatu je slunce, nikoli oxid uhličitý (CO2).

Climate Intelligence (“CLINTEL”) je nezávislá nadace působící v oblastech změny klimatu a klimatické politiky.

Více než 1100 vědců a učenců se shoduje, že neexistuje žádná klimatická nouze, přírodní faktory jsou nejvlivnější a máme čas se přizpůsobit. Viz Světové prohlášení o klimatu“ – CLINTEL

Komentátoři médií a sociálních médií se rychle vrhli na názor Inbala Goldbergera, publikovaný WEF 10. srpna 2022, který navrhoval použití umělé inteligence (AI) k cenzuře škodlivých online dezinformací, ale Friends of Science Society tvrdí to není to nejdůležitější. Společnost přátel vědy naléhá na WEF, aby vedlo otevřenou občanskou debatu o svých dezinformacích o klimatu staromódním způsobem – osobně při debatě s CLINTELem.

WEF se podle Friends of Science běžně dopouští dezinformací o klimatu, poukazujíce na to, že WEF poskytlo Gretě Thunbergové veřejné pódium a hodně mediálního pokrytí pro její „Chci, abyste zpanikařili… Náš dům je v plamenech“( zveřejněno 25. ledna 2019 a znovu 1. ledna 2020 ).

Gretiny komentáře vyděsily miliony dětí a dospělých po celém světě, ale ve svém svědectví před americkým Kongresem 21. dubna 2021 Greta uvedla, že za jejím komentářem není „žádná věda“; je to jen metafora. V žádném okamžiku se WEF ani žádný z jeho četných správců velkých technologických a mediálních magnátů neomluvil za to, že vyděsil občany po celém světě.

WEF tvrdí, že je oddáno zlepšování stavu světa. Podle Friends of Science je těžké pochopit, jak strašení milionů lidí má tohoto cíle dosáhnout.

Dne 20. ledna 2020 zaslal CLINTEL, nizozemský think-tank pro klimatické zpravodajství, dopis Borge Brendemu, prezidentovi WEF, ve kterém vyzval k zapojení se do údajného problému „klimatické nouze“:

Navzdory vášnivé politické rétorice vyzýváme všechny světové vůdce, aby přijali realitu, že žádná klimatická nouze neexistuje. Je spousta času využít vědeckých pokroků a neustále zlepšovat naši společnost. Mezitím se zaměřme na přizpůsobení; funguje nezávisle na příčinách změny klimatu.

Zveme vás také, abyste se k nám připojili na konstruktivní, upřímné setkání vědců světové úrovně na obou stranách debaty o klimatu. Taková událost je v souladu s osvědčenou a letitou zásadou, že všechny relevantní strany by měly být plně vyslechnuty.

Podle organizace Friends of Science společnost CLINTEL neobdržela odpověď ani k 17. srpnu 2022, tedy o více než dva a půl roku později.

Přátelé vědy a CLINTEL zveřejnili společné video prohlášení: „Declaration to WEF – Good News for Greta“ v lednu 2020, v němž prohlašují, že strach z klimatické nouze je živen zneužitím scénáře známého jako RCP 8.5.

CLINTEL má prestižní seznam klimatických vědců, vědců a klimatických komentátorů s více než 1 123 signatáři Světové deklarace o klimatu. Stručně řečeno, deklarace uvádí, že neexistuje žádná klimatická nouze, že přírodní faktory mají větší dopad na klima než lidské emise, a že máme čas přizpůsobit se klimatickým změnám, kdy klima může být teplejší nebo chladnější.

Dne 24. prosince 2021 CLINTEL adresoval dopis prezidentovi Švýcarské konfederace, ve kterém si stěžoval na status hostitelského státu, který Švýcarsko udělilo 23. ledna 2015 nevolenému, nezodpovědnému, nadnárodnímu WEF. Pařížská dohoda byla podepsána letos a zdá se, že WEF převzalo mandát prosadit agendu Římského klubu pro planetární nouzovou situaci.

Zpráva WEF Global Risks z roku 2006 označila ropné šoky a pandemie za dvě vážná globální rizika; ve zprávě z roku 2020 WEF odstranila obě ze seznamu rizik a nahradila je změnou klimatu.

Nyní svět zažívá globální šok cen ropy a energetickou krizi. Miliony lidí jsou ohroženy palivovou chudobou a hladem, protože trhy energetických investic jsou pokřivené, z velké části kvůli démonizaci životně důležité energie správci WEF, jako je Mark Carney.

Aby přiměly občany, aby souhlasili s uhlíkovými daněmi, zavedly Švýcarsko a Kanada programy uhlíkových slev, ale důkazy ukazují, že většina Kanaďanů nedostává „peníze zdarma“, jak tvrdil The Atlantic v lednu 2022, a že uhlíkové daně jsou zátěží bez výhod.

Nedávná práce Dr. Roye Spencera ukázala, že oteplení pravděpodobně nepřekročí 1,5 °C do roku 2050. Uhlíkové daně jsou zbytečné a pro klima nic nepřinášejí.

Neochota WEF zapojit se s CLINTELem do otevřené vědecké debaty o změně klimatu naznačuje, že WEF nejedná, jak tvrdí, s „morální a intelektuální integritou v jádru svých aktivit“.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*