Novinky

Tajné sítě George Sorose
Sdílet článek:

Soros vytvořil finanční koncept zvaný reflexivita, který je podle Palumba „geniální“, protože může způsobit, že se ve finančním sektoru stane to, co Soros chce.

„Ale očekávání určují realitu a Soros si uvědomil: ‚Ano, to platí i pro média‘. Pokud lidem řeknete, co mají očekávat, budou si realitu vykládat jinak,“ a toho lze využít k ovlivnění toho, jak si lidé vykládají zpravodajské události, řekl Palumbo během nedávného rozhovoru pro pořad „Facts Matter“ na EpochTV.

„Ať už jde o jakýkoli důvod, pokud si lidé myslí, že se něco stane, tak se to skutečně stane,“ a Soros to aplikoval na zpravodajství mediálních společností, aby vyvolal v lidech přesvědčení, že se stalo něco, co se ve skutečnosti nestalo, řekl Palumbo.

Sorosem podporované mediální domy tento koncept používají k vytváření falešných narativů a k tomu, aby lidé uvěřili v něco, co se ve skutečnosti nestalo. Důvodem, proč je Soros schopen mít takovou míru vlivu, je to, že dává desítky milionů dolarů do americké mediální infrastruktury.

Existuje mnoho mainstreamových mediálních organizací s vazbami na Sorose, včetně: „ABC, CBS, CNN, Washington Post, New York Times, chci říci, že je to velmi dlouhý seznam. Zadejte Sorosovo jméno a jen se podívejte, jak o něm píší…“ řekl Palumbo a dodal, že to vypadá, že jejich zpravodajství vždy upřednostňuje demokraty a Sorose.

Sorosovy vazby na mediální infrastrukturu zdokumentoval „hlídací pes“ Media Research Center (MRC). Soros vynaložil na financování médií od r. 2003 více než 52 milionů dolarů, včetně infrastruktury žurnalistických škol, investigativní žurnalistiky a dokonce oborových organizací,“ uvádí se ve zprávě MRC.

Mnoho levicových uskupení, včetně mediálních společností, získává finanční prostředky prostřednictvím Sorosovy nadace Open Society Foundation. Tato skupina je známá tím, že financuje progresivní iniciativy, jako jsou Black Lives Matter a Defund the Police, a také politické kandidáty a kampaně prokurátorů, uvedl Palumbo.

Sorosova nadace tvrdí, že podporuje demokracii a individualismus, ale ve skutečnosti podporuje radikálnější agendu, řekl Palumbo.

V čele nadace Open Society Foundation stojí Alexander Soros, syn George Sorose. Nadace získala v roce 2017 od George Sorose 18 miliard dolarů na financování progresivních cílů. Má pobočky po celém světě.

Jako možný důvod Sorosovy podpory levicové ideologie Palumbo uvádí události ze Sorosova mládí, kdy v Maďarsku začínaly probíhat čistky Židů a Soros se vydával za křesťana.

Před nástupem Hitlera se Sorose ujal křesťan, který úřadům přísahal, že Soros je jeho kmotřenec. Soros s tímto mužem spolupracoval na konfiskaci majetku Židů.

V rozhovoru pro pořad „60 minut“ v roce 1998 se moderátor Steve Croft Sorose zeptal, zda cítí vinu za konfiskaci majetku maďarských Židů, na což odpověděl, že ne.

„Bylo mi čtrnáct let a řekl bych, že tehdy se utvářel můj charakter. … Člověk by měl myslet dopředu, měl by chápat a předvídat události, a když je ohrožen… byla to obrovská hrozba zla, chci říct, byla to velmi osobní zkušenost se zlem,“ řekl Soros.

Na další otázku, zda to bylo těžké vědět, že jeho spoluobčané Maďaři byli posíláni do táborů smrti poté, co jim pomohl odebrat majetek, Soros odpověděl, že to nebylo nijak těžké, protože v tom nehrál žádnou roli.

„Vůbec ne, vůbec ne. Možná jako dítě tu souvislost nevidíte. Ale nevytvořilo to žádný, žádný problém,“ řekl Soros. „Byl jsem jen divák. Ten majetek se bral pryč. Takže v odebírání toho majetku jsem nehrál žádnou roli. Takže jsem neměl žádný pocit viny.“

Palumbo ve svém výzkumu také zjistil, že mnoho lidí, kteří kdysi pracovali pro Sorosovu nadaci Open Society Foundation, později přešlo do médií.

Kromě toho Soros financoval kampaně mnoha demokratických politiků a progresivních prokurátorů a podporoval ty, kteří dosáhnou výsledků, jež Soros chce.

„Když si zvolíte prokurátora, má ve všech těchto věcech naprostou autonomii, takže je to prostě hej, chci změnit zákon, podpořím člověka, který ho chce změnit přesně tak, jak chci já, on tam přijde a přes noc ho změní,“ řekl Palumbo

„Když se ve volbách ucházíte o post prokurátora, a normálně na kampaň každý utratí pár set tisíc, a pak do ní napumpujete 1 nebo 2 miliony, tak si vlastně tímto způsobem můžete koupit volby. A to se děje opakovaně. Existují případy, kdy vyzyvatel prostě odstoupí, protože ví, že to nemá smysl,“ řekl Palumbo.

Důvodem, proč širší část veřejnosti neví, kdo Soros ve skutečnosti je, je to, že tyto organizace ovládá penězi.

„Je to jakási implicitní smlouva, kdy: ‚Dostal jsem kdysi od tohoto člověka peníze, opravdu jej budu ve své zprávě hanit?‘ A spousta lidí se prostě rozhodne to neudělat,“ řekl Palumbo.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. Co Soros neakceptuje, přestože je prezidentem nadace „Otevřená společnost“, je právě podstata otevřené společnosti: existence soutěže mezi institucemi a jednotlivci svobodně rozhodovat o svých hodnotách. Naopak by to podle něj chtělo jednotný demokratický, centralistický stát, který rozhoduje za všechny stejně.

  více zdroj
  https://it.insideover.com/politica/e-anti-democratica-il-duro-affondo-di-soros-contro-la-corte-suprema-e-il-gop.html?utm_source=ilGiornale&utm_medium=article&utm_campaign=article_redirect

 2. Sorosovy Open Society Foundations jsou také jedním z podporovatelů Quincy Institute for Responsible Statecraft
  https://quincyinst.org/about/

  Spojené státy by se měly angažovat ve světě a podstatou angažovanosti je mírová spolupráce mezi národy.
  Z tohoto důvodu si Spojené státy musí vážit míru a usilovat o něj prostřednictvím energické praxe diplomacie. V návaznosti na velký úspěch dvacátého století – osvobození většiny lidstva od koloniálních říší – by Spojené státy měly v jednadvacátém století vítat produktivní iniciativy ostatních národů. Neměly by ostatním bránit v tom, aby jednali s cílem řešit společné problémy, omezit konflikty a zajistit svou vlastní bezpečnost.
  Zodpovědná státnická činnost buduje mírový svět.
  Spojené státy mají i nadále velký zájem na tom, aby byly odpovědným a konstruktivním členem mezinárodního společenství.
  Měly by jednat tak, aby si ostatní mohli vzít příklad z jejich jednání. Spojené státy by proto měly respektovat zavedené mezinárodní zákony a normy, odrazovat ostatní od nezodpovědného a destabilizujícího jednání a snažit se o koexistenci s konkurenty. Spojené státy nemusí usilovat o vojenskou nadvládu na všech místech, za každou cenu a po celou dobu.
  Zodpovědná státnická činnost se brání válce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*