Trikolora vyzývá všechny protiválečné síly, aby svůj odpor daly viditelně najevo
Sdílet článek:

TRIKOLORA

Hradní konference s názvem „Naše bezpečnost není samozřejmost” se stala platformou pro orgie válečnické rétoriky. Náčelník generálního štábu Řehka se podivoval nad tím, že slova jako mobilizace nebo konstatování zjevného faktu, že válku nelze vyloučit, způsobuje ve společnosti paniku. Není prý prostor na kompromisy. Země má podle něho armádu od toho, aby bojovala, nebo se na válku připravovala. Podle ministra zahraničí Lipavského jsme „na prahu období globální konfrontace”. Připravenost na ni a vojenská síla je tím, co nám zajistí respekt našich protivníků. V projevech prezidenta Pavla a premiéra Fialy však kromě povinného válečnictví, byla slyšet obava z únavy a materiálního vyčerpání Západu z bezbřehé podpory Ukrajiny.

Ta je patrná, ale nikoli na straně politiků. Narůstající procento veřejnosti přestává věřit oficiální propagandě. Lidé si stále častěji kladou otázku, kde jsou příčiny konfliktu, kdo má na jeho eskalaci zájem, proč se nejedná o okamžitém zastavení bojů, o příměří, o mírové dohodě. Tyto výrazy na hradní konferenci v projevech účastníků nenajdeme. Tam se bohatě skloňovaly pouze pojmy jako válka, příprava na ni, zbraně, nepřítel, Rusko, mobilizace, branná povinnost. Naši představitelé jenom tupě odezírají z amerických a unijních úst, a nemotorně se snaží k již tak dost vypjaté rétorice ještě něco přidávat.

Trikolora opravdu považuje naši bezpečnost za ohroženou, ovšem nikoli zvenčí, ale zevnitř. Naše současná politická reprezentace je pro ni jediným a největším nebezpečím. Nehorázné výroky jejích představitelů, zbytečné a malicherné provokování Ruska, bezbřehá podpora ukrajinského režimu a utrácení desítek miliard za předražený a nepotřebný vojenský materiál v době rozvalu veřejných financí jsou toho jasným důkazem. To vše doprovázeno nenávistnou mediální propagandou a vyhrožováním zastáncům jiných postojů.

Trikolora proto vyzývá všechny, kdo nesouhlasí s militarizací společnosti, všechny, kdo si uvědomují hrůzy války, všechny, kterým leží na srdci život v míru, všechny, kteří se domnívají, že spory se mají řešit politickou a diplomatickou cestou, aby své postoje dávali viditelně a slyšitelně najevo. Dnes, zítra, každý den.

 Trikolora

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Milá Zuzano, Češi nemají čas. Řeší jak podojit stát např. na doplatku na bydlení (750 000 domácností), jak podojit stát na dotacích, aby nepromeškali 7 852 díl jejich oblíbeného seriálu a jestli si soused nekoupil něco nového, že by ho přebili třeba novým “břízolitem” 🙂 Nemají čas sledovat politiku, protože JE politika NEZAJÍMÁ… Až přijdou nové volby, tak jim Kolářové, Sorošové a spol. určí koho mají lokajové volit, protože např. takový PePa 107 vypadal dobře a … no prostě vypadá dobře a to ti voliči musí stačit, říkali Svěrák, Dejdar, Holubová a další národní pruditelé 🙂 A s vlastenectvím běžte Zuzko někam. Co si za něj koupíte? Ani těch 30 stříbrných to nehodí, tak neotravujte 🙂

    • To už je bohužel naše (většiny) kolaborantská povaha. Místo aby se podnikatelé a bohatší živnostníci semkli a bouřili se proti třeba fotovoltaice, tak “namelou” na střechy dotované fve i s bateriema a chlubí se mezi sebou kolik denně “ušetří”, apod. “hovna”. A nedochází jim, že díky svému chování podporují eneget.koncept, mimořádně nepřátelský vůči chudším občanům (a koneckonců i vůči sobě) atd atd atd

  2. R.Tak lidi na celem svete nemaji cas na politiku,protoze vi ze za ne politici nic neudelaji.Nebo si myslite ze treba v zemi draka nebo RF jdou lide demonstrovat na namesti,aby politici neco pro jejich kapsu udelali? Vy to zrejme velice dobre vite,ale mazete med kolem pusy lidem ze to tak jinde jde.Nejde Vazeny pane.Nikde na světě.

  3. B.Aaaaa pan hlidaci ideolog je v praci.Tak by nam mohl at se nenudi tady ctenarum vysvetlit,jak ve svetě lide ruznymi protesty ziskali krasny pohodlny zivot,ktery jim politici zajistili.Těch prikladnych zemi nemusi byt na ukazku moc.Stači jedna.Moc dekujeme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*