Umíme vůbec volit myšlenky nebo jen toho kdo líp řve?
Sdílet článek:

Hnutí bývalého policejního plukovníka Šlachty se pomalu dere do parlamentu a náš upřímný premiér z toho štěstím září na všechny strany.

Kdo z těch současných zhruba 5% podporovatelů Šlachtova hnutí Přísaha zná vůbec jejich předvolební program? Tedy kromě tradičního že všechny korupčníky pochytáme a všichni se budou mít dobře? Kdo by se o nějaké hnutí Přísaha staral, kdyby v jeho čele nebyl mediálně známý plukovník (bývalý) Šlachta?

Připomeňme si, že tento bývalý policejní důstojník stál za pádem vlády premiéra Nečase což v podstatě následně vedlo k nástupu hnutí ANO, což byl soukromý podnik současného premiéra Babiše. Tehdy ještě plukovník v činné službě po zátahu na Úřadu vlády ČR na tiskové konferenci proneslNáš zájem nebyl zabývat se politikou, nějakou politickou stranou. Prověřovali jsme zločineckou skupinu osob, která fungovala na základě klientelistických vazeb. Cílem skupiny měl být enormní zisk.“ A uvedl dále žbylo zabaveno 120-150 milionů korun a desítky kilogramů zlataTo jistě není málo a já se ptám, kdo za to kolik dostal? Nebo to snad byl omyl? Kdo za to jak byl tedy u policie potrestán? Nebo dokonce někdo z pachatelů pana „čistého“ policistu a státního zástupce Ištvana nějak natolik ovlivnil, že se to zametlo pod koberec?

Hnutí ANO po vítězných volbách v roce 2017 nikdo neznal jinak než jako premiéra Babiše. Docela by mě zajímalo kolik z jeho tehdejších voličů znalo jejich volební program. Jsem přesvědčen o tom, že hodně málo. Přitom ten program samozřejmě (jako u všech) určitě nebyl špatný. Ale když padla nabídka na pravicovou vládu, ale bez Andreje Babiše, tak přes to vlak nejel. Prostě jasný důkaz toho, že ANO je jenom projektem jednoho muže, na kterém stojí a padá.

Ostatně i Andrej Babiš ví, že se u nás nevolí podle myšlenek, ale podle mediálního vystupování, což je velice tristní. Když ale svého politického soupeře, Roberta Šlachtu, pochválí a prohlásí o něm: „Dělá to dobře, je to pohledný muž, chodí, má kontakty a má i dobré fotky,” tak to už poněkud smrdí.

To jakoby říkal, my se dohodneme. Ty se mi líbíš. Nebo já ti přece něco dlužím. A při premiérových majetkových poměrech jistě není problém i nějak skrytě trochu pomoci s financováním. A lidé budou volit marketing, nikoliv program.

Jenom pořád zůstává nezodpovězená ta otázka, co se stalo s těmi 150 melouny a desítkami kilogramů zlata.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*