USA: Střet zájmů? Partnerkou nové tiskové mluvčí Bidena je reportérka CNN
Sdílet článek:
Jak již víte, tak Biden si v rámci „rozmanitosti“ své administrativy pořizuje do řad spolupracovníků různé zástupce menšin, přičemž jeho poslední výběr byl v tomto směru přímo ukázkový – jeho nová tisková mluvčí je nejen černoška, ale také lesba.

Jenže tisková mluvčí by neměla mít žádné napojení na média, což se ovšem o této černé lesbě říct nedá. Nová posila Bidenovy administrativy totiž žije s reportérkou mainstreamové CNN.

Napojení korporátních médií na prosystémové politiky je dlouhodobě známé a samozřejmě ovlivňuje i to, jak informuje (či spíše manipuluje) dané médium. Konkrétně CNN patří k nejzprofanovanějším médiím nejen v USA, ale i v zemích, kde má své filiálky, které musí prosazovat stejný styl politiky jako jejich mateřská stanice. Objektivitu v nich tedy rozhodně nehledejte…

Průkopnická volba prezidenta Bidena – jeho nová tisková mluvčí – je již obviňována z vytváření znepokojivých střetů zájmů kvůli jejímu dlouhodobému vztahu s hvězdnou reportérkou CNN Suzanne Malveauxovou.

Karine Jean-Pierre, která bude příští pátek první černoškou a zároveň i první otevřeně homosexuální osobou, která bude zastávat klíčový post v Bílém domě, žije s národní korespondentkou CNN ve Washingtonu, DC, se svou 7letou dcerou.

Nová tisková mluvčí narozená na Haiti se o jejím vztahu s Malveauxovou rozplývala ve svých „Pamětech“ z roku 2019 „Moving Forward“.

„Především chci říci, že každé slovo této knihy bylo napsáno s láskou k mé partnerce Suzanne Malveauxové a naší dceři Soleil Malveaux – Jean-Pierre. Jsi můj život,“ napsala a také poděkovala „rodině Malveauxových“.

Zatímco průkopnická volba Jean-Pierreové pro post v Bílém domě byla široce oslavována, zanechala také některé pochybnosti o její nestrannosti vzhledem k dlouholetému vztahu s reportérkou. Nedávné skandály CNN zahrnovaly zákulisní vměšování moderátora Chrise Cuoma do života jeho bratra a tehdejšího guvernéra.

Dokonce i její předchůdkyně Jen Psakiová vyvolala podobné  obavy ze střetu zájmů v takto vysoké funkci poté, co bylo široce hlášeno, že byla najata levicovou sítí MSNBC.

Brzy poté, co bylo oznámeno, že Jean-Pierrová nastupuje na post tiskové mluvčí, Alex Marlow, šéfredaktor pravicového zpravodajského kanálu Breitbart, tweetoval: „Toto je jeden z mnoha příkladů korporátních médií DOSLOVA v posteli s vládou, kterou podporují.“

Marlow poznamenal, že již vyjádřil obavy ohledně vztahu Jeana-Pierrové s Malveauxovou ve své knize „Breaking the News: Exposing the Establishment Media’s Hidden Deals and Secret Corruption“.

„CNN bude i nadále komunikačním centrem Bidenovy administrativy,“ tvrdí jeho zpravodajský server Breitbart.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Vrána k vráně sedá.

    Úchyl k úchylovi, aktivistka k aktivistce, woke levičák k wokw levičákovi… Takže nic divného.
    K úvaze je tu něco jiného – povšimněte si, jaké typy tahle liberální demoška, woke inklusivní politika a všechny další levárny přitahují. V USA i u nás, v Evropě. Jsou to lidé extrémně mimo. Mimo to, co většina považuje za normál.
    Jsou dvě varianty, čím to může být – 1) globalistická liberální politika přitahuje úchyly a pošuky. Nebo 2) nikdo normální s tímhle woke svinstvem nechce mít nic společného. Takže jim zbývají jen úchylové a pošuci.

  2. Černá lesba, to je v současné Americe nejdokonalejší kvalifikace na jakoukoiv funkci. Jak dlouho ten systém může toto šílenství vydržet, než se zhroutí?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*