Vášeň pro pravdu
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Stovky milionů lidí po celém světě netrpělivě čekají na spuštění interview Tuckera Carlsona s ruským prezidentem. Unifikovaný mainstream od Kalifornie až po kancl na Hradě bude poddaným vysvětlovat proč k tomu nesmí dojít. Hysterie podle psychoanalytiků nemocného nakonec zbortí fyzicky i duševně, Hillary Clintonové naopak svědčí. V plné síle v televizi MSNBC odhalila, že Tucker je Putinovým užitečným idiotem, za lži ho měli vyhodit z médií, kde působil. Asi omylem sdělila Clintonová světu dobrou zprávu: “Není mi jasné proč republikáni tak věří Putinovi a proč mu věří takové množství Američanů víc než americké rozvědce?” Clintonová si domluvila v celostátní televizí v debatě s Trumpem předem otázky redaktorů, v zemi, kde televize má tak monopolní postavení, je to nejvyšší možný stupeň podvodu. Fašizodní americký mainstream má v rukách velkou většinu médií, jejichž pravda den za dnem Američany permanentně bombarduje, ale satanizuje Tuckera, protože jeho prostřednictvím se svět doví jaká je ruská pravda. Nebude to žádná prezidentova psychická úchylka, totiž jak víme z průzkumů veřejného mínění, velká většina Rusů se s prezidentem ztotožňuje. Slyšet mluvit ruský etnos se považuje všude jinde kromě Západu za zcela přirozené.

Svět čeká na interview, ale nikdo si nevšiml, že “důležitá” interview jsou na Západě téměř každodenní, Borell v Kyjevě nebo včera pohlavár NATO Stoltenberg. Nudou museli zívat všichni přítomní v sále, co mohou tito lidi říkat světu za pravdu? Podobně jako Clintonová, všichni ostatní lžou, jsou to nepřátelé demokracie atd. Stoltenberg prohlásil, že ruské vítězství by Západ oslabilo a dodalo sebevědomí Číně, Íránu a severní Korei, ohrozilo by to bezpečnost Evropy a USA, Moskva musí vědět, že NATO ochrání své členy. Až na to, že malá Stoltenbergova nepravda v brutální válce je nehoráznou lží – Ukrajina není členem NATO a právě z těchto obav vede Rusko válku.

Západní mainstream, ovládající politiku, média a justici, dovedl západní společnosti do tak hrozného stavu, že velké části lidí na Západě se opravdu Kim, Írán nebo Čína nemusí vůbec jevit tak hrozně nebo dokonce vzbuzují sympatie. Co si můžeme myslet o režimu, který pronásleduje hlavního pretendenta na politický trůn způsobem, který si nezadá s hyenami. Newyorský soud odsoudil Trumpa k zaplacení 83 milionů odškodnění pochybné ženštině Carrolové za očerňování, dotyčná ho obvinila z obtěžování v 90letech. Nejedná se o film, justiční tyátr nebo parodii na rozum, ale newyorský soud. Carrolová si nevzpomíná ani na místo, ani na rok, kde k údajnému obtěžování došlo. Trump s ní měl začít flirtovat v marketu. U jiného newyorského soudu hrozí Trumpovi pokuta 450 milionů za podobný nesmysl. Když se dotážete poskoka na americké ambasádě, co to znamená, řeknou vám, že americká justice je nezávislá. Je stejně nezávislá jako oni. Této lži jsme věřili v komunistickém Československu, okresní soudce přivodil pád prezidenta. Naivní Češi, žádný Afričan si to nebude myslet.

Na serveru Ukrajina, který vydávají Ukrajinci sympatizující s Ruskem, zajímavě o interview s prezidentem ukrajinský politik a politolog Dmitrij Vidrin. Po přečtení fakt o jeho impozantní životní kariéře ve Wiki se vloudí balzacovské “jaký to osud..” Poradce čtyř ukrajinských prezidentů, poslanec Rady, v komunismu vědecký pracovník filozofického ústavu, po převratu proti prezidentu Janukovičovi v roce 2014 utekl na Krym. Vidrin píše, že se snaží odhalit hlubinnou podstatu člověka a jeho osobnostní črty na základě nějakých analogií. Uvádí, že se mu podařilo rozšifrovat podstatu tureckého prezidenta Erdogana když pozoroval jeho blízký vztah k vanským kočkám. Toto jedinečné plemeno vidí dobře ve vzduchu i pod vodou. I turecký prezident je schopen proniknou jak na Východ, tak na Západ.

Vidrin se dlouho snažil najít Tuckerovy analogie. Tuckerovu analogii uviděl ve snu v obraze hlavního hrdiny filmu Bratr. Ve stejném roztahaném svetru a s luparou (brokovnice s odříznutou hlavní) přes rameno. Se zběsilou vášní pro pravdu. Tucker podobně jako film Bratr překonává na síti stamilionové rekordy. Tuckerova hlavní životní sázka je na pravdu. Tucker byl na Západě jedním z prvních, kteří pochopili, že proces ozdravování informačního avatara začal. V tom je metafyzická podstata okamžiku. Vidrin se domnívá, že ukrajinský konflikt bude hlavním tématem interview, ne politicky ani vojensky, ale ve vyšším metafyzickém plánu, jako srážka Pravdy a Lži. Podle Vidrina bude Tucker jen velmi obtížně překonávat cenzuru a špinění, kterému bude vystaven.

Vidrin má pro počínání Evropské unie v ukrajinském konfliktu apokalyptickou parabolu z lovu na vlky z jednoho Londonova románu: Eskymák zarazí dýku do zmrzlé země, potře čepel zapáchajícím tukem. Dravec se přiblíží a začne olizovat tuk. Řeže si jazyk, vytéká horká krev. Bestii se zdá, že čepel dýky vyzařuje životadárnou tekutinu. Lízá a lízá dokud ne neudusí vlastní krví.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. My, kteří sledujeme několik serverů, tak musím říci, že rozhovor – který právě poslouchám v angličtině – je možná výživný pro tupé Američany. Mnoho to víme již dávno, akorát mainstreamová média patřící obřezancům o tom nepíší. Ale rozhovor zajímavý a přeji p. Carlsonovi šťastný návrat a dlouhý život ve zdraví. Moc mu děkuji i Gosudarovi.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*