Uvědomělý „senior Václav“, souhlasící se snížením valorizace penzí
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Lze poslankyni za ODS věřit, že ohledně uvědomělého důchodce z Vysočiny na svém facebookovém účtu neblafovala?

Zatímco opoziční poslanci v čele s předsedou ANO Andrejem Babišem a šéfem SPD Tomiem Okamurou v tomto týdnu srdnatě bojovali za to, aby se vládní koalici nepodařilo schválit novelu ohledně snížení valorizace penzí (místo 1 770 Kč mají být podle ní být důchody navýšeny v průměru jen o 760 Kč), existuje prý spousta důchodců, kteří naopak Fialovu vládu za její počin chválí.

Jedním z nich je například jistý senior Václav P. z Vysočiny, který ohledně vládního záměru prohlásil: „Vidím to stejně jako ministr financí. Důchodci se nemají špatně, já jsem spokojený. Chci, aby i moje děti a vnuci měli důchody. V mém okolí většina penzistů se snížením souhlasí.“ Tedy alespoň to takhle bylo uvedeno na facebookovém účtu poslankyně za ODS Evy Decroix, kde jsou takto citovaná slova napsána na fotografii s postarším pánem jménem Václav P.

Věc má však jeden háček: jak totiž informovala některá média (například zde iDNES nebo zde Novinkách), fotografie údajného pána z Vysočiny pochází z fotobanky, a stejný „senior Václav“ byl již k vidění například v Brazílii, kde lákal tamní občany na vyšetření se 40% slevou, nebo v americkém St. Louis, kde vystupoval na propagačním materiálu organizace na podporu léčby rakoviny. Po upozornění médií poslankyně vládní koalice tuto skutečnost přiznala, přičemž použití nepravé fotografie hájí tím, že nechtěla seniora z Vysočiny vystavovat možnému veřejnému lynči na sociálních sítích. Paní Decroix nicméně tvrdí, že zmiňovaného pána z Vysočiny zná a Václav P. skutečně reálně existuje.

Co k tomu dodat? Já zmiňovaného seniora Václava neznám, nicméně věřím samozřejmě tomu, že existují jak důchodci, kteří vidí v konání Fialovy vlády, jenž se snaží i za cenu zneužití legislativní nouze narychlo navýšení penzí od června letošního roku snížit, jako podraz, tak i důchodci, kteří říkají, že vzhledem ke složité ekonomické situace je tenhle záměr správný. Ovšem poslankyně vládní koalice měla skutečnost, že fotka citovaného pána není pravá, nýbrž ilustrativní, napsat hned při původním zveřejnění příspěvku. Takhle se dopustila určité dezinformace, proti čemuž současní vládní koalice občas tak usilovně bojuje…

A jestli by se snad zmiňovaný Václav P. dočkal na sociálních sítích za svá slova „lynčování“? Nemyslím si, že by to bylo tak horké, jak se poslankyně za ODS obávala. Samozřejmě, že napadán a urážen by za svůj názor, ať už je jakýkoliv, neměl být nikdo. To by si měl uvědomit i kolega bloger Zdeněk Bárta, jenž ve svém včerejším blogu napsal na adresu důchodců, kteří by šli na popud Andreje Babiše kvůli vládním škrtům na penzích demonstrovat či „stávkovat“, že jde o bezohledné a sobecké „koblihové důchodce“…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Bezradni nejsou,jenom si netroufaji udelat financni policii a zabavit vsem lůzrům v Ceske republice nakradene palace za stamiliony.Z teto haldy penez sahající do nebes nadelat tisice penzionů pro ty,kteri si odpracovali narok na duchod a ubytovat je zadarmo.Luzry nakopat do vite kam a poslat je poradne makat do prumyslu za poctive vydreny delnicky plat.A na reformu se muze tak 100 let zapomenout.

  2. CITUJI:
    Jedním z nich je například jistý senior Václav P. z Vysočiny, který ohledně vládního záměru prohlásil: „Vidím to stejně jako ministr financí. Důchodci se nemají špatně, já jsem spokojený. Chci, aby i moje děti a vnuci měli důchody. V mém okolí většina penzistů se snížením souhlasí.“ Tedy alespoň to takhle bylo uvedeno na facebookovém účtu poslankyně za ODS Evy Decroix, kde jsou takto citovaná slova napsána na fotografii s postarším pánem jménem Václav P.

    Věc má však jeden háček: jak totiž informovala některá média (například zde iDNES nebo zde Novinkách), fotografie údajného pána z Vysočiny pochází z fotobanky, a stejný „senior Václav“ byl již k vidění například v Brazílii, kde lákal tamní občany na vyšetření se 40% slevou, nebo v americkém St. Louis, kde vystupoval na propagačním materiálu organizace na podporu léčby rakoviny.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*