Vaše dítě do našeho bistra nepustíme…
Sdílet článek:

FILIP VRACOVSKÝ

Dnešní doba je taková doba právová … O svá práva se umí přihlásit každý. O tom, že jsou propojená na straně druhé i s povinností, už slyšíme často neradi …

Čas od času rozvíří poklidnou hladinu vztahů restauratér x host někdo, kdo si dovolí vyslovit nahlas co si tak nějak všichni v gastronomii myslíme. Samozřejmě se takovýto zbojník okamžitě dostává do střetu se zákonem, ve kterém prý nemá oporu …

Já bych to osobně směřoval přesně k tomu, k čemu provozna ve zmíněném článku. Nejsme uzpůsobeni. Zdraví vašich dorostenců může být ohroženo.

Mnohem víc bych ale apeloval na soudnost samotných rodičů. Moje rodiče svého času ani nenapadlo mě tahat do restaurace v době kdy mě bylo třeba přebalovat. Nejen z důvodů, že se v té době v restauracích kouřilo. Snažili se najít program šitý na míru dítěti, ne za každou cenu pokračovat tak jako bych se vlastně ani nenarodil. Rodičovství je přeci samozřejmě v některých věcech ” omezující”. Zavazující je určitě.

Stejně tak zavazující je naše restauratérské podnikání. Je spojené s tím, že obsluhujeme zákazníky k jejich spokojenosti. Někteří z nás, si takovou situaci nespojují s dětmi motajícími se obsluze pod nohy, rozhazujícími potravu široko daleko kolem svého stolu, nebo přebalovanými uprostřed oběda.

Další si naopak vstřícností přístupu k dětem a rodinám s malými dětmi budují klientelu. Dětské koutky, přebalovací pultíky a veškeré další projevy s tím spojené jsou v takovém případě naprostou nezbytností.

Pokud se tedy vrátíme k určité míře užívání zdravého rozumu, nebude třeba šermovat na sebe zákony. Novorozence taky neberete na činohru do Národního. A nevím o nikom, kdo by se snažil v tomhle ohledu hledat v nich oporu.

Stejně jako v řadě jiných případů jde jen o toleranci a pochopení potřeb druhých. Protože tolerance, ač si to mnozí nepřipouští, není jednosměrná cesta…

vracovsky.blog.idnes.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*