Věc Navalnyj
Sdílet článek:

MARTIN KAVKA

Úmrtí Navalného dodalo munici liberálnímu tisku k útoku na Rusko. Popravdě nevím, jestli Navalnyj zemřel, jak říkají Rusové anebo byl zavražděn, jak říkají liberálové. A vlastně, není to ani důležité. Problém je totiž někde jinde.


Kdyby Navalnyj byl Němec a byl na západě, tak by byl liberálním tiskem odsuzován jako pravicový nacionalistický extrémista. Protože však byl Rus a oponent Putina, tak se stal miláčkem liberálních kruhů v Evropě, přestože doma by ho liberálové nesnesli. Nevím, co je pravdy na jeho podvodech v minulosti, protože ruský tisk mluví jasně, evropský, údajně. Podle liberálů a liberálního tisku jeho každé odsouzení v Rusku byl politický proces a účelové odsouzení. Navalnyj byl v Rusku odsouzen i za nenávist menšinám. Ale tohle evropský liberální tisk asi nikdy nepřinesl. Mimo Amnesty International, která Navalného vyřadila ze seznamu vězňů svědomí.

Kdo byl tedy Navalnyj? Rozhodně to nebyl demokrat, liberál. Byl to ruský nacionalista, který hlásal, že každý, kdo není Rus je podřadný a měl by být z Ruska vykopnut, v lepším případě. Člověk, který neměl problém mluvit o Ukrajincích a Polácích, jako švábech. Jsou dvě země, kde je jeho smrt lidem i politikům lhostejná. Polsko a Ukrajina. A z toho půlka Ukrajina má radost. Nejen Ukrajina, ale i asijské postsovětské republiky. Navalnyj považoval Ukrajinu za Rusko a neměl by problém se začleněním Ukrajiny do Ruska. Svůj názor změnil až tehdy, když pochopil, že mu to vynese politické body na Západě. Protože v Rusku nebyl respektován. Rusko si znepřátelil svými názory na Pravoslaví, islám, pohledem na národnostní menšiny. Podporoval nacionalistické hnutí, ale ne smyslu hrdost a láska k národu, ale ve smyslu čistoty ruské krve.

Problém Navalného v Rusku nebyl v tom, že byl oponent Putina, ale v jeho názorech. Rusové se nevnímají jako národ, jak my si představujeme. V jejich chápání nejde o příslušnost k národu, ale ke svazku. Už jsem o tom kdysi psal a neumím to přesně vysvětlit. Dalo by se to připodobnit k USA. Jsem Američan, ale také Číňan, Japonec, Čech, Ital, Němec. Tohle Navalnyj nechtěl a bojoval proti tomu. Bojoval proti tomu, aby byl Rus každý, bez ohledu na národnost. Ostatně ani dnešní ministr obrany Ruské federace nevyhovoval jeho pojetí Rusa. Šojgu je totiž Tuvinec. A ministr zahraničí Lavrov je Armén. Navalnyj však chtěl čisté Rusko, jen s Rusy.

Svoje názory později měnil podle toho, jak byl vnímán na Západě. Jako se z Hitlera stal demokrat, než se dostal k moci, tak se z Navalného stal liberál. Využíval toho, co se mu hodí a co mu prospěje. Změnil se? Ne, jen pochopil, že musí změnit rétoriku a říkat co chce Západ slyšet, protože Rusové mu nevěřili. Myslíte, že když zemřel, že Rusové pláčí? Podle našeho tisku to tak vypadalo. Takže fakta. Ze zhruba 140 mil.národa, uctilo jeho památku květinou a protestovalo proti Putinovi cca 20 tisíc lidí. Nikdo nebyl zatčen a nikomu nebylo znemožněno uctít jeho pamatku. Mimochodem 20 tisíc je 0, 00014 procent a český tisk psal, Rusové demonstrují. V českých podmínkách by to znamenalo, že by demonstrovalo 1 428 lidí. Bezvýznamné. Český tisk by o tom nepsal, anebo by to nazval demonstrací krajní pravice, jak jinak. Za to, když by demonstrovaly tři pirátky za devadesát osm pohlaví, tak by se psalo “Češi demonstrují”.

Většině lidí na Západě jméno Navalnyj nic neříká. Ve zbytku světa, což je většina, nikdo ani neví, že někdo takový existoval. Takže jim falešné rozhořčení Západu je ukradené. V Rusko vědí kdo to byl, ale neměli ho rádi.

Politici nejsou jediné prodejné děvy, jsou to i novináři. Nikdo, nikdo, by ze současných politiků nevzal Navalného do svého klubu, jedinou vstupenkou Navalného by byla jeho opozice proti Putinovi. A to je to oč tu běží. Je to hrdina.

Nedávno Ukrajinci ve vězení umučili amerického občana, novináře a blogera Gonzalo Liru. A ticho.

Nebyl první.

Šeremet není jediný. Na Ukrajině zavraždili desítky novinářů

  • https://echo24.cz/…/seremet-neni-jediny-na-ukrajine…

A kde byl Západ a politici se ohánějící se lidskými právy a odsuzující ten či onen režim? Jak to, že Evropská unie říká, že Ukrajina splnila plán co se týká národnostních menšin a přitom ignoruje, že Ukrajina neuznává ruskou národnost a Rusové žijící na jejím území nejsou Rusové, ale jen Ukrajinci mluvící rusky?

Nepřipadá Vám to, jako jedno velké pokrytectví ze strany Západu a novinářů?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 3,19 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. F.No a pokud ho nevěznili za názor nevyhovujìcì panu dobyvateli ale za kdovìjakou zpronevěru,měl by pan dobyvatel poslat do přijemnèho penzionku na čerstvèm vzduchu všechny ty oligarchy, co si ty miliardy na čluny a skromnè chýše prý vydělali na přesčasech ve fabrice, ať je to fifty fifty.

    • Však taky nějaké poslal. Někteří zdrhli na Západ, ti nejvíc odporující popadali z oken……tak to ve světě chodí. Pamatujete Chodorkovského? Šikovnej, uměl ze sebe taky udělat “liberála” a všichni pokřikovali, jak je chůďátko zavřenej za odpor proti vládě. No – svým způsobem to je pravda, protože nakonec – kdo není zavřenej za odpor vůči vládě, že.

  2. Přátelé na Záchodě ho obohatili záchodní šmakuládičkou, ostatně yankees to vždycky myslí s každým dobře, viď, Kolemjdoucí. Takže se mu v krevním řečišti vzedmuly chuchvalce chaluh a trombů, do toho v pevném šiku pochodovali grafenoví nanoboti, zkrátka z celého Navalného vyzařoval pozitivní signál bluetooth. Pak už stačí ťukaneček do remote control, ať už ve formě kombinace zadýchání pod polární září za mrazivé noci, a je vymalováno. Bez těla pak v mžiku doletíte třeba omrknout Juliji do Mnichova, jak živě vzpomíná na vášeň s Alexejem díky ochotnému kamarádovi, no a nechce se vám už vracet.

  3. Ano, Julie s těžko skrývaným úsměvem byla tři hodiny po smrti Navalného připravena pronést řeč na bezpečnostním summitu…..jaká to náhoda, že zrovna jela kolem…….Důležité je, že se spustil řev a jekot…..Putin je vrah…. a Julia bude možná novou nástupkyní svého muže, kterému poctivě nasazovala parohy……..

  4. Je škoda,že v RF chybí vykřikující politická opozice jako u nás.To by jsme se leccos zajímavého dozvěděli.Nevíte náhodou čím to je? To je záhada ta spokojenost všude se vším a radost jít i na zbytečnou smrt když Vás nikdo nehrožuje.

1 Trackback / Pingback

  1. Jsem ze sebe zhnusen...dál se stýkám s Rusem. - 123zpravy.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*