Vedení práv UK dává od Feriho ruce pryč. Obvinění jsou velmi vážná
Sdílet článek:

Právnická fakulta UK považuje obvinění svého bývalého studenta Dominika Feriho ze sexuálního obtěžování za velmi vážná, nemůže ale vyšetřovat. Uvádí to ve stanovisku děkan Právnické fakulty Jan Kuklík (viz ZDE).

Zcela neakceptovatelné chování

„Jednání, které je mu připisováno, považujeme za zcela neakceptovatelné,“ uvedl Kuklík. „Osobně, sám za sebe, ale i jménem fakulty bych rád vyjádřil podporu všem obětem takového jednání, protože je mi jasné, že není jednoduché v podobných případech vystoupit,“ řekl. Děkan dále opět prohlásil, že vedení fakulty o Feriho údajném chování prý nemělo tušení. V médiích byl totiž Feriho nevhodný přístup ke studentkám popisován na fakultě jako „veřejné tajemství“„Fakulta nemá nástroje, aby mohla sama vést vyšetřování. Dominik Feri už navíc dostudoval, takže vůči němu fakulta nemá ani disciplinární pravomoc,“ podotkl také Kuklík.

Fakulta zřídí funkci ombudsmana

Kuklík ale podotkl, že současná kauza ukazuje potřebu vytvořit mechanismy, jak takové situaci předejít. Univerzita sice má stanovené postupy, jak jednat v případě sexuálního obtěžování, Kuklík je ale chce zavést také na fakultní úrovni. Do září chce návrh takových postupů předložit akademickému senátu. Také by rád zřídil funkci fakultního ombudsmana. „Ve strategickém záměru, který právě projednáváme, je popsána naše vize: ‚Fakulta férová, otevřená, přátelská, založená na respektu a spolupráci. Tvoříme společenství, ve kterém je radost studovat a pracovat.‘ Pevně v tato slova věřím, a proto chci udělat vše pro to, aby skutečně platila,“ prohlásil Kuklík za vedení fakulty.

Rudolf Hruboň

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*