Viktor Orbán a maďarské volby
Sdílet článek:
Maďarské volby se konají za měsíc a to 3.4. Bude velmi zajímavé sledovat, jestli je Viktor Orbán vyhraje i na počtvrté, nebo se opozici podaří ho sesadit.

Volby v Maďarsku se už kvapem blíží. Někomu to tak nepřijde, ale hraje se o hodně. V sázce není nic menšího než budoucnost střední Evropy a tím i západní civilizace.

Orbán šlape na krk progresivistům už třináctým rokem. Nutno říct, že se dostal k moci díky štěstěně. Maďarští socialisté přivedli zemi téměř k bankrotu a občané chtěli změnu. Změnu, která by otočila kormidlem tím správným směrem. Orbán tedy drtivě vyhrál a jeho strana Fidesz sestavila jednobarevnou vládu, dokonce s ústavní většinou. Bylo to v době, kdy se neomarxisté drali k moci už i ve středoevropském prostoru. Začínalo prosazování všemožných menšin, do popředí se dostával radikální feminismus, islamismus, genderismus apod. Orbán pochopil, že tyto ideologie by měly zhoubný dopad na maďarskou společnost. Začal tedy proti nim bojovat. Měl k tomu koneckonců i mandát, a to velmi solidní. Vykázal pobočku neziskové organizace Open Society Foundations, kterou financuje americký miliardář maďarského původu George Soros ze země. Dal vepsat do maďarské ústavy, že manželství je svazkem muže a ženy a zakázal adopce stejnopohlavním párům. Evropskou unii si vzal také na paškál. Když vypukla migrační krize roku 2015, tak prohlásil, že Maďarsko si samo rozhodne o tom, kdo na jeho území bude žít a kdo ne. Odmítl přijímat statisíce běženců z Afriky a Blízkého východu, kteří by znamenali nahrazení maďarské, a tedy i evropské populace. Tvrzení Evropské komise, že je to ekonomická a kulturní nutnost je zkrátka nesmysl.

Progresivisté si to samozřejmě nedají líbit. Snaží se ho všemožně dehonestovat, dělají z něj diktátora. Viktor Orbán je však pouhý člověk, který miluje svou zem a nechce ji nechat zničit. Za příklad špatného spravování mu jdou země západní Evropy, které se potýkají s obrovským množstvím problémů (ekonomický úpadek, zhoršená bezpečnostní situace vlivem radikálních islamistů, řešení pseudoproblémů – diskriminace, sociální spravedlnost, klima, gender…)

Evropa a celý Západ potřebuje víc takovýchto Orbánů. Víc patriotů, kterým jde o blaho jejich země, a ne o blaho celého světa. Přeji Maďarům v jejich volbě šťastnou ruku.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Orbán vyhlásil:

    “Toto víťazstvo si budeme pamätať do konca života, pretože sme museli bojovať proti obrovskému množstvu protivníkov: miestnej ľavici, medzinárodnej ľavici všade okolo, byrokratom z Bruselu, všetkým peniazom a inštitúciám Sorosovho impéria, medzinárodným mainstreamovým médiám a aj ukrajinskému prezidentovi. Nikdy sme nemali toľko oponentov naraz”.–2022-04-04

    http://www.nadhlad.com/content/drvive-vitazstvo-orbana

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*