Vláda si vyrábí nepřátele jak na běžícím pásu
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Embargo, vládní panoptikum a zločinec v roli ústavního soudce. Česká republika se v Bruselu vyjádřila kriticky ohledně možného prodloužení stávajícího embarga na dovoz některých zemědělských plodin z Ukrajiny, které je momentálně platné do 15. září. Řada zemí EU již stopku na dovoz obilí z Ukrajiny vystavila, Česko však mezi tyto země nepatří. Podle lidoveckého ministra zemědělství Marka Výborného není prý udržitelné a prospěšné, aby se unijní země rozdělovaly na různé kategorie podle možnosti dovozu z Ukrajiny. Opačný názor však zastává Agrární komora ČR. Její prezident Jan Doležal vyzval vládu, aby stejně jako Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko zavedla embargo na dovoz ukrajinského obilí a dalších zemědělských komodit. 

.
Jak hodnotíte výzvu Agrární komory ohledně embarga Vy?
.
Marek Výborný má výbornou šanci ukázat, že není stejné netáhlo jako Nekula a že předchozí ministr zemědělství byl jen taková chyba v matrixu, která se vyskytuje maximálně jednou za volební období. Může udělat něco pro české zemědělce, aby měli šanci vydělat na tom, co vypěstovali, sklidili a uskladnili.
.
A nebo má stejně výbornou šanci ukázat, že jsme se v Lidovcích nemýlili, že jsou na ruku jakýmkoliv jiným zájmům než českým, že udělají všechno pro to, aby je jejich evropští páníčci pochválili a aby nade vší pochybnost dokázali, že jsou naprosto zbytečnou politickou stranou, která si svoje dvě procenta preferencí ani nezaslouží.
.
Já vlastně obdivuju naše agrární komorníky za jejich optimismus, že by ministr této vlády mohl být třeba i na jejich straně.
.
Ale jinak Výborný nemá šanci… v naší zemi se urodí cca 6 milionů tun obilovin. Na Ukrajině jde jen na export daleko přes třicet milionů tun. U nás stojí pšenice zhruba čtyři tisíce za tunu. Na Ukrajině stojí stejná tuna tisícovku. To zas bude prachů… dost i na lobbing nebo rovnou na úplatky. Poláci se asi budou snažit víc, ale i jejich elity budou cítit pokušení nad takovým kšeftem. Ani oni tomu úplně nezabrání. Nemluvě o tom, že Němci a Holanďani nečekali a už začali vyvážet svojí úrodu do světa… nemají ukrajinskou konkurenci. Budou muset svůj export nahradit importem z Ukrajiny. Takhle jsou rozdané karty a Marek Výborný fakt nemá v rukávu žádná esa. U tohoto pokerového stolu bude spíš hrát roli oškubané kavky.
.
Premiér Petr Fiala prohlásil, že patříme mezi světovou špičku v obraně a dopravě, načež s možná ještě odvážnějším tvrzením přispěchal ministr financí Zbyněk Stanjura s tím, že ODS své předvolební sliby o tom, že nezvýší daně, dodržela. Předseda PRO Jindřich Rajchl k tomu poznamenal – “to už je fakt panoptikum”. A že teď už jen čeká, až přijde Vít Rakušan s tvrzením, že česká pošta překonala světový rekord v rychlosti doručování dodávek svým zákazníkům a pak kdy nám Markéta Pekarová Adamová sdělí, že obdržela cenu pro nejinteligentnější političku světa. Ztratili pánové Fiala a Stanjura dočista soudnost, nebo jen zkouší, co všechno ještě sneseme?
.
Já bych si tipoval na ztrátu soudnosti. Na sociálních sítích se teď totiž objevil starý rozhovor Petra Fialy s Bohumilem Pečínkou, kde se Blyštivý Péťa označil za Jamese Bonda. Tenkrát nás to mělo varovat… 🙂 Co nás. Modroptáky to mělo varovat. Oni nejspíš opravdu věří tomu, že jsou evropskými hodnotami vyvolení, aby nesli svému národu maják nového lidství. A dělají to asi stejně kvalitně, jako Mao Ce Tung.
.
V poslední době se zamýšlím, jestli my jim vlastně naším odporem neděláme službu. Jestli bychom prostě neměli s hentěmi demonstracemi přestat a jen se jim vysmívat. Jestli bychom je prostě neměli nechat, ať to tu dojebou až do konce, protože to sice bude hospodářsky hrozný malér, ale zato už nikdo nikdy nepípne o emisních povolenkách, woke kultuře, pozitivní diskriminaci, evropských hodnotách a skvělém Západu. Začínám si říkat, že to za to stojí. Pokud si vydupeme předčasné volby, tak si ještě na pár hlasů sáhnou a budou škodit dál.
.
Thomas Jefferson napsal, že „pokud se vláda obává občanů, máme svobodu, ale pokud se občané obávají vlády, máme tyranii“. V jakém bodě se nyní nachází Česká republika? Bojí se více vláda občanů, nebo občané vlády?
.
Já myslím, že se nacházíme v hybridním bodě, kterého si Thomas Jefferson vlastně ani nepovšimnul… Občané se bojí vlády a vláda se bojí občanů. A tak obě strany přitvrzují, dokud jedna nezvítězí. Ale když se dívám na kroky naší vlády, tak v jejich vítězství prostě nevěřím. Oni si vyrábějí nepřátele jak na běžícím pásu. Nestojí za nimi ani armáda ani policie. Drží je už jen kamarila režimních novinářů a politických neziskovek. Nebýt České televize, nebylo by po Petru Fialovi už ani památky.
.
Vláda má prostě špatné spojence, kteří už víc berou než dávají a to je pak jen otázka času, kdy se to sesype.
.
Když už jsme u těch slavných citátů, vybavil se mi v této souvislosti ještě jeden od spisovatele Marka Twaina, který říká, že „není problém lidi oklamat, ale je problém lidi přesvědčit, že byli oklamáni“. Myslím, že lidé v České republice oklamáni současnou Fialovou vládou byli dostatečně. Jak těžké podle Vás bude je přesvědčit, že se tak stalo? Nebo už to začínají chápat…?
.
Já myslím, že každý den dochází dalším a dalším lidem, že byli za hejly… Víte, kdyby tu nebyla Česká televize, uvědomili by si to dřív. Změnili by svoje smýšlení, upravili by své voličské preference a vlastně by vládním politikům po čase asi odpustili. Protože by se nestalo zase nic tak hrozného. Ale protože žili dlouho v klamu, ve kterém je udržovaly všechny ty Respekty, Reflexy a Novinky, tak je jejich obrácení mnohem dramatičtější a trvalejší. Jedno staré přísloví říká, že není větší nenávisti, než ze zhrzené lásky.
.
Vláda přichází o své příznivce trvale a nevratně. A možná je na místě, aby dostala dost času, aby o ně přicházela ještě dlouho.
.
Nejen ve veřejném prostoru, ale i mezi politiky, vyvolává čím dál tím větší nespokojenost nominace někdejšího komunistického soudce Roberta Fremra na ústavního soudce, jehož prezident Petr Pavel v červnu navrhl Senátu ke schválení. Fremr čelí kritice za to, že se za minulého režimu podílel na zpolitizovaném soudním procesu. To mu teď hned několik disidentů a aktivistů připomíná a hlavu státu vyzývá, aby si Fremrovu nominaci rozmyslela. Např. signatář Charty 77 John Bok zaslal prezidentovi pod hlavičkou spolku Šalamoun otevřený dopis, ve kterém naléhá, aby změnil názor. „Je určitě nesporné, že JUDr. Fremr je osobnost s vysokou odbornou autoritou, která může vyvolat i dojem, někdy ovšem mylný, že se váže i s autoritou mravní. Je lidské chybovat, ale justiční zločin není chybou. Je tím, čím je, zločinem. A Vy byste v tomto případě jmenoval zločince ústavním soudcem,“ píše John Bok v dopise prezidentovi. Ono se říká, že „vrána k vráně sedá“, a před prezidentskou volbou řada politiků i osobností varovala před tím, že pakliže vyhraje Petr Pavel, ohrozí svými nominacemi soudců důvěryhodnost Ústavního soudu. A také zaznívaly hlasy, že Ústavní soud „zpolitizuje“. Jak hodnotíte prezidenta Pavla při výběru ústavních soudců a jsou podle Vás obavy o možné „zpolitizování“ Ústavního soudu opodstatněné? 
.
Ale no tak… Když nevadil komunistický rozvědčík na Hradě, proč by měl vadit komunistický Urválek na Ústavním soudu? Stejně jako pan generál, má jistě i soudce Fremr jiné přednosti, které jeho dávné pochybení překryjí. Určitě zná ty správné lidi, které teď potřebujeme, určitě se jeho dávných zkušeností využije pro ústavní kriminalizaci nepohodlných odpůrců, zavádění elektronických voleb a podobně. Nepochybuji o tom, že pan soudce zastává stejné hodnoty jako pan prezident.
.
Johnu Bokovi bych jízlivě řekl, že jakého prezidenta zvolil, takového má. Jestliže mu nevadil jeden komouš, tak mu budou muset nevadit i další, které si tento komouš dosadí. Koneckonců, na koho je větší spoleh, než na dávné a dlouholeté přátele “už od školy,” že? Ono mám soudruzi trvá, než nám soudruzi dorostou… Sakra ta KSČ byla dobrá. Ještě třicet let od jejich konce jim kádrová politika skvěle funguje.
.
Vidlák / Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. výborný to konzultuje s bohem….takže je prostě výborný a naše jezédé prosperují a podporují ukrajinu

  2. Pan autor asi přišel na to,že živit se politikou bude přece jenom lepßi nez vidle v ruce.Připomina pana dalšiho neomylneho mít od všeho klíče.Vyjadřuje se k leččemu,třeba k soudruhum v KSC,kdyz tu dobu prožival pouštěnim draků s tátou na kopci.

  3. V.No vidite.To je zase muj nazor a klidne se muzete k nemu vyjadrovat,trebaze Vas v ruce svrbi klacek a bič.Jste spravne ideologicky naprogramovan a tezko se toho zbavujete. A co kdyby jste odpoved nechal na panu zemedelci co rikate?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*