Premiér mafiánů nebo jen do sebe zahleděný akademik?
Sdílet článek:
Premiér Fiala se na Primě zastal aktérů skandálu STAN. Znamená to, že chrání skupinu gangsterů, která tunelovala státní podniky nebo je to jen jeho neschopnost přijmout jakéhokoli razantní rozhodnutí? A co je pro naši zemi horší?

Petr Fiala v Partii nejenže pochválil rozhodnutí Petra Gazdíka odejít z postu ministra, ale dokonce to prezentoval jako výraz demokracie. Ministr Gazdík ale z postu neodešel jako pan „Čistý“, ale protože se provalily jeho kontakty a techtle-mechtle s gangsterem Redlem. Nebo, že by jezdil na dovolenou pan Čistý s lumpem? Asi těžko, když si spolu „tu dovolenou“ domlouvali kryptovanými telefony.

A stejně je na tom i předseda STAN a ministr vnitra Rakušan. O kontaktech s mafiánem Redlem nejenže věděl, ale musel o nich vědět už dávno, přestože tvrdí opak. Vždyť už před pěti lety se hlasitě mluvilo a psalo v médiích o Polčákově spojení s tímto Krejčířovým loajálním inkasistou. Stejně tak musel vědět o bohatých darech, které plynuly z účtů Redla a spol. na konto STAN. A co si potom máme myslet ve světle Hlubočkovy kauzy a změnách, které ihned po svém nástupu na vnitro Rakušan provedl ve vedení policie? Není to nakonec on, ke komu se sbíhají všechny nitky? Snaha o zametení této i dalších kauz STANu pod koberec? Ale nějak se to nepovedlo a bude zajímavé, kdo další odstoupí z vlády po Gazdíkovi.

Panu premiérovi to ale nejspíš moc nevadí, když na Primě považuje Gazdíkův odchod z funkce za vysoce morální a politicky odpovědný a Hlubočkovu kauzu pouze za lokální záležitost.

A tak vláda, místo aby finišovala na přípravě nastupujícího českého předsednictví v EU, řešila inflaci a ekonomickou a energetickou krizi v republice, se prioritně bude snažit ututlat další skandál koaliční STAN. Připadá mi to, jako by se opakovala historie našeho předsednictví v roce 2009. Tehdy padla vláda Mirka Topolánka kvůli podstatně menším prohřeškům.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Na chování tzv “premiera” jasně milí voliči vidíte jak si tento s vámi po volbách vytírá místo kde mu končí záda. Je stejně na pováženou když se vrátíme o pár let zpět, jak vlády pod vedením ODS končí. Nebylo by na čase tuto partaj poslat na smetiště dějin?

  2. Jo jo, řídit stát, to je trochu jiné kafe, než přednášet vědu věd a nadávat na Rusko a na Babiše.

  3. Dobře nám tak,co jsme si navolili ,to máme včetně předsedy US rychetského.Až budeme rýt držkou zemi mnoho se nás udusí.

  4. Postavíte-li do čela pologramotného ubožáka s bezcenným šarlatánským pseudovzděláním, zato s dokonale vymytým mozkem, nemůže to dopadnout dobře. Problém ovšem není jen v něm, problém je především v jeho nesoudných voličích. Sociologie a politologie jsou vědy, že vy hovádka 🙁

  5. Já pevně doufám, že si dostatečný počet lidí uvědomí, že nažehlené sako a nažehlená mluva nestačí. Protože proč ho spousta lidí volila? No protože je “slušnej”….aha. Tak snad to posílí rozlišovací schopnosti aspoň některých.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*