WHO: Neexistují žádné důvody pro třetí dávku vakcíny pro děti
Sdílet článek:

Světová zdravotnická organizace prohlásila minulý týden, že neexistují žádné důvody pro třetí dávku vakcíny u zdravých dětí. Angličtí lékaři žádají vyšetření zvýšeného úmrtí chlapců. V brazilské prefektuře pozastavili očkování dětí. Plus další informace pro lepší rozhodování.

Subjektivní výběr informací zejména na téma očkování dětí. Zdrojová informace na konci článku v plném rozsahu.

(1) Neexistují důkazy pro třetí dávku vakcíny u zdravých dětí

Vedoucí vědeckého týmu Světové zdravotnické organizace S. Swaminathan minulý týden na tiskové konferenci doslova uvedla: „V tomto okamžiku neexistuje žádný důkaz, že zdravé děti a adolescenti potřebují třetí dávku. Vůbec žádný důkaz.”

Pozn. redakce: České ministerstvo: Od 24. ledna se spustí třetí dávka pro děti.

(2) V Brazilii pozastavili očkování dětí 

V brazilské prefektuře Paulista pozastavili na sedm dní očkování dětí ve věkové skupině 5 až 11 let po mimořádné schůzi zdravotnického výboru. Schůze byla svolána poté, co dítě ve věku deseti let utrpělo vážnou srdeční příhodu 12 hodin po obdržení vakcíny. Dítě je ve stabilizovaném stavu.

(3) Angličtí lékaři vyzývají k vyšetření zvýšeného úmrtí adolescentů

Skupina lékařů sdružených v organizaci Hart zaslala otevřený dopis anglickým úřadům, ve kterém upozorňuje, že existují signály, že vakcíny mohou způsobovat smrt dětí a adolescentů. V dopise uvádějí, že počet registrovaných úmrtí adolescentů od května do prosince minulého roku je statisticky významně vyšší než pětiletý průměr. To, že se jedná o významnou odchylku, potvrdil i statistický úřad.

(4) 17 tisíc lékařů podepsalo deklaraci proti očkování dětí

Lékaři, kteří se k deklaraci přihlásili, pocházejí u univerzit a medicínských zařízení z celého světa. Jejich prohlášení zdůrazňuje tři základní principy.

Zdravé děti by neměly být nuceny k očkování. Rizika, která pro ně představuje onemocnění Covid-19, jsou zanedbatelná, ale v případě očkování čelí potenciálně trvalým následkům.

Popírání přirozené imunity prodloužilo pandemii.

Zdravotnické organizace a instituce musí přestat narušovat vztah pacienta a ošetřujícího lékaře. Autoři protipandemických opatření jsou přímo zodpovědní za smrt statisíců lidí v důsledku blokování přístupu k léčbě, která v případě rychlého nasazení vykazuje téméř jistotu uzdravení.

Pozn. redakce: Karel Čapek, Matka. Matka: Co říkáš? Děti? Děti! Malé, usmrkané děti!”

(5) Oficiální přiznání, že přirozená imunita chrání lépe než očkování

Americké Středisko pro kontrolu nemocí známé pod zkratkou CDC potvrdilo 19. ledna, že prodělání nemoci u varianty delta chrání lépe než očkování. Dále uvádí, že očkování představuje stále nejbezpečnější ochranu před nakažením.

Její tvrzení je v rozporu s prohlášením firmy Pfizer, protože její ředitel prohlásil v rozhovoru pro televizi, že „dvě dávky očkování poskytují pouze velmi omezenou ochranu, pokud vůbec nějakou”.

Stejné Středisko pro kontrolu nemocí zveřejnilo 29. října 2021 studii, ve které doslova říká, že „neočkovaní lidé, kteří nemoc dříve prodělali, mají pětkrát větší pravděpodobnost, že budou pozitivně testováni na nemoc Covid-19 v porovnání s očkovanými osobami”.

Pozn. redakce: Zavřete oči! Přicházím. Vaše věda.

(6) Editor British Medical Journal žádá o zveřejnění dat z klinických testů

British Medical Journal, ve zkratce BMJ, je jeden z nejvýznačnějších lékařských časopisů. 19. ledna zveřejnil dopis hlavního editora, ve kterém žádá o okamžité zpřístupnění všech dat z klinických testů vakcíny, aby mohly být podrobeny veřejné kontrole.

V dopise autor připomíná aféru s lékem Tamiflu. Časopis BMJ v minulé dekádě upozornil na to, že vlády z celého světa utratily miliardy za antivirové léky, které, jak se později ukázalo, nebyly schopné snížit riziko komplikací, hospitalizace nebo smrti. Většina klinických studií, které sloužily jako podklad pro schválení léku a jeho nákup vládami mnoha zemí, byla sponzorována výrobcem léku. Řada studií nebyla publikována a ty, které byly publikovány, napsali autoři placení výrobcem, kteří neměli přístup k původním datům.

Sága s lékem Tamiflu zdůraznila nutnost sdílení dat z klinických studií a jejich revizi. Klíčová klinická studie vakcíny Pfizer byla financována firmou Pfizer a byla připravena, provedena a zdokumentována jejími zaměstnanci.

Pozn. redakce: Komise? Střet zájmů?

(7) Víkend protestů proti povinnému očkování

O víkendu se protestovalo v mnoha evropských městech proti povinnému očkování: Brusel, Paříž, Londýn, Bern, Washington, Stockholm, Brisbane, Toronto a mnoho dalších. Účast je možné pouze odhadovat ze záběrů na sociálních sítích, neboť oficiální informace nejsou příliš četné. Podle zveřejněných záběrů účastníků se jednalo na každé akci minimálně o desetitisíce lidí.

Zdravotníci na demonstraci v Londýně odkládali na protest proti povinnému očkování svoje zdravotnické pláště před sídlem premiéra a na Trafalgarském náměstí.

Pozn. redakce: Z hrdinů psanci za pouhý rok.

(8) Amerika se připravuje na další problémy se zásobováním

Podle nového nařízení, které vstoupilo v platnost minulý týden, nesmí neočkovaní řidiči nákladních vozidel překročit hranice mezi USA a Kanadou. Doprava mezi oběma státy byla omezena, neboť došlo k „demonstraci, do které se zapojil velký počet vozidel.”

(9) Logická hádanka na závěr

Podle jaké logiky se řídí opatření v Německu, pokud platí, že:

Neočkovaní nemohou do restaurace, protože testy jsou nespolehlivé.

Zákazníci s dvojí dávkou mohou vstoupit s testem, protože testy jsou spolehlivé, ale očkování ne.

Zákazníci se třemi dávkami mohou vstoupit bez testu, protože očkování je spolehlivé.

Neočkovaní mohou v restauraci pracovat, jsou-li otestováni, protože testy jsou spolehlivé.

Po práci do restaurace nemohou, protože testy jsou nespolehlivé.

Pozn. redakce: Jedná se o logickou hádanku, která nemá řešení.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*