Vyhodíte ji dveřmi, oknem se vrací
Sdílet článek:
Mám dobrého kamaráda. Je také lékař a je s ním legrace. Poslední dobou ale dost zvážněl. Nevidí logiku v tom, co se děje a má strach o demokracii. Není sám. Jenže teď konečně byla zrušena vyhláška o povinném očkování a bude už jen lépe, no ne? A tak jsem mu zavolal:

“Nazdar, tak nám zabili vyhlášku, sedm kulí jako v Sarajevu!” pálím rovnou. Lehké trapno umíme ocenit oba.
“No, to jo. Nebo dvě dávky. Úkol zněl jasně, co?”
“No jasně, že jasně!” nadšeně přitakávám. Ovšem kamarád k mému překvapení říká:
“Víš, moc se neraduj – podle mých informací to byli policisté, kdo kvůli vyhlášce začal podávat výpovědi. Kdyby jen čekali a byli pak jako neočkovaní vyhozeni, přišli by o výsluhy. A tak raději nečekali. Vznikl problém a vláda pochopila, že vyhláška je neudržitelná.”
“To je pro mě docela novinka,” říkám, ale stejně si nechci kazit radost.
“Kdyby vláda skutečně tak moc chtěla svůj předvolební slib o zrušení vyhlášky splnit, nenechávala by přece zaměstnance kritické infrastruktury dusit v nejistotě. Zrušení vyhlášky by oznámila velmi rychle po svém jmenování! Nic tomu nebránilo, no ne?”

Přemýšlím o tom. Kamarád si musel v posledních týdnech prožít své, a tak mě jeho další slova nepřekvapí:
“Uvědomují si ti politici vůbec, jak hrozné je řešit, jestli ještě za měsíc budeš mít práci a budeš mít z čeho zaplatit hypotéku? Kvůli příkazu očkovat se experimentálním léčivem? Tohle že je fér hra? Ne, to je snaha donutit k očkování co nejvíce lidí, dokud to ještě jde,” říká a já i z telefonu cítím, jak je zklamaný a naštvaný. A dodává:
“Jenže nemůžou dopustit rozklad policejního sboru, že? Vždyť kdo by umravňoval nás občany, až to bude potřeba? Třeba vodními děly a obušky, jak se teď stává v demokratických zemích při pokojných demonstracích proti totalitním covidovým opatřením, všiml sis?

Ano, bohužel jsem si všiml. A také že kamarád se dnes zjevně slavit nechystá:
“Ty vážně ještě věříš, že jde o zdraví lidí? Po všech těch nesplněných slibech, lžích, tanečku kolem rušení a nerušení vyhlášky a teď novele pandemického zákona? Vždyť se podívej, očkovaných pořád přibývá, a šrouby se stejně neustále utahují. Jaká je v tom logika?”

Uvažuji, nakolik má pravdu a nakonec říkám:

“Máme přece novou vládu, tak ještě uvidíme, ne? Třeba ty šrouby brzy demontuje.”

“Ano? A deklarovala snad nová vláda, kdy všechna ta diskriminační opatření zruší? Mnozí jsme covid přeci prodělali a máme imunitu – to je z počtů hospitalizací už dávno jasné. Teď je tu mírný Omicron, který zcela jistě projde populací, ale JIPky příliš nezaplní. Vytvoří však kolektivní imunitu. A když víme, že očkovaní mají riziko infekce stejné, ne-li větší, než neočkovaní (viz data z Británie a Dánska), proč jsme pořád občany druhé kategorie?!” pokládá řečnickou otázku a pokračuje:

“Evropská léková agentura posilující dávky vakcín nedoporučuje, WHO a další instituce také ne. Izrael, který vakcinuje už čtvrtou dávkou, má teď zdaleka nejvyšší nárůsty covid-pozitivních v historii a přiznává, že jejich strategie selhala. No, a mnozí čeští i zahraniční odborníci sice varují, že opakovaná vakcinace poškozuje imunitu, ale naši vakcinační svazáci nadále všechny nutí se několikrát proočkovat. Pořád ještě nám doporučují posilující dávky vakcínami, které na Omicron nefungují! A stále ani slovo o tom, že covid je v časné fázi dobře léčitelný běžně dostupnými léky. To tedy jako povolování šroubů nevypadá! A v zahraničí? Ve Francii nesmí neočkovaný člověk už ani do vlaku!”

“Hmm, ta Francie mi unikla. To jako vážně?” ptám se dost nevěřícně.

“Ano, proběhlo to i v našich médiích, vyhledáš si to snadno. A v Rakousku navzdory Omicronu vláda dál trvá na povinném očkování pod hrozbou likvidačních pokut. Vakcínami, které mají po pouhém roce více těžkých nežádoucích účinků a úmrtí než všechny ostatní vakcíny dohromady za posledních 30 let!

“Ano, ta data jsem viděl a také nechápu, proč na to nikdo nereaguje.” (Kamarád má zjevně na mysli data z VAERS, amerického systému pro hlášení vedlejších účinků vakcín, který byl založen roku 1990 právě proto, aby včas varoval před možnými nežádoucími účinky vakcín. Tento systém spadá pod americké státní instituce FDA a CDC).

Chvíli oba mlčíme. Pak se ozve znovu, už klidnějším hlasem:

“Víš, tvoje děti nejsou ve školním věku, tak si to naplno neuvědomuješ. Ty nevnímáš, jak brutální tlak je nadále vyvíjen na očkování dětí. Ty nevíš, jaké to je, když nemůžou normálně třeba do sportovního oddílu. Když nemůžeš jít vlastnímu dítěti na besídku, nemůžeš s nimi jet lyžovat nebo třeba na bazén a do cukrárny. Tomu se nedá říkat dobrovolnost ani náhodou.”

Co na to říci? Kamaráda i jeho dětí je mi líto. Do práce, starat se o těžce nemocné covidem a dřít do úmoru, to jít může, ale dětem na besídku nemůže. Svět se nám dost rychle změnil.

“A oba dobře víme, že děti z té vakcinace nemají žádný zdravotní prospěch,” pokračuje. “Zato ale nesou rizika vážných nežádoucích účinků. A co to s jejich zdravím udělá za pár let, to nevíme už vůbec! Slyšel jsi snad někdy od nové vlády, že tohle zastaví?”

“Bohužel neslyšel.” Také si myslím, že obhajoba vakcinace dětí a mladých zdravých lidí nemá žádný vědecký podklad. Právě naopak, rizika jsou výrazně větší než přínos (1,2). Ostatně právě zavedení vakcinace dětí a stupňující se nátlak byly impulzem pro založení tohoto blogu.

“A teď mi řekni,” pokračuje kamarád, “pokud už víme, že převažují rizika a jde stále o experimentální léčiva, není vakcinace dětí a ten nátlak náhodou dokonce kriminálním činem?”

“To je také dobrá otázka, ale spíš pro právníka…”

“Myslíš pro dr. R. Fuellmicha, který nedávno zažaloval CDC, WHO a Davos Group u Mezinárodního soudu pro zločiny proti lidskosti?” zasměje se kamarád trochu trpce a povídá:

“A víš, co je vůbec nejlepší? Že vláda právě schválila novelu pandemického zákona, který je ještě větším ohrožením demokracie než ta zrušená vyhláška. Jeho platnost je nově neomezená a umožňuje pomocí nařízení zakázat prakticky cokoli! Přečti si to, do karantény tě klidné můžou zavřít kdykoli a stačí, když ti ten příkaz pošlou jako SMSku. Bez odvolání. Právníci z ProLibertate o tom napsali, že “Veškerou zákonodárnou moc fakticky převezmou ministerstva zdravotnictví, vnitra a obrany. A lidé ztratí možnost jakékoliv účinné ochrany.” Víš, co to znamená?”

Ano, není těžké si to představit a člověk ani nemusí být znalcem dějin 20. století. Rozloučili jsme se. Přemýšlím, pak čtu analýzu z ProLibertate (3), a potom chvíli tiše koukám před sebe. Sílí ve mně dojem, že zatímco slavíme, že jsme tu totalitu vyhodili dveřmi, vrací se nám tiše oknem. Přemýšlím, proč nová vláda takový pandemický zákon schvaluje a komu tím vlastně slouží? Nám, občanům? Vždyť už před pandemií jsme v legislativě měli všechny potřebné zákony pro případ nejrůznějších krizí. Včetně pandemického plánu. To vše ale s covidem skončilo velmi rychle v koši a místo toho nastoupily nezákonné vládní vyhlášky. A teď má novela pandemického zákona tuto nezákonnost legalizovat na neurčito. To není právní stát.

Uvidíme, jaký bude postoj poslanců a senárorů k pandemickému zákonu. Uvidíme, kteří z nich jej nepodpoří a přesvědčivě tak vyjádří zájem navrátit této zemi demokracii. Myslím tu demokracii, v níž jsou zrušeny VŠECHNY covidové restrikce. Tak, jak již ohlásila Velká Británie. Nikoli tu “demokracii”, v níž si, občane, dobrovolně dělej, co chceš, ale následky si přičti sám. Pokud bude novela pandemického zákona přijata a brzy nedojde k úplnému zrušení covidových restrikcí, bude zřejmé, že můj kamarád má pravdu. Že jde jen o moc, kontrolu a peníze a že rychle směřujeme k nové totalitě. Pamatujme však, že o tom, kam nakonec dojdeme, rozhoduje svými skutky každý jeden z nás.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Světová zdravotnická organizace (WHO) včera 23.4. varovala před nárůstem počtu případů akutní žloutenky neznámého původu u dětí. Dosud jich zaznamenala na 170 ve 12 zemích, zdaleka nejvíce v Británii. uvedla agentura Reuters.
  V České republice v současné době podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) není případů žloutenky více než v předchozích letech. České orgány ochrany veřejného zdraví zatím podobné případy zánětů jater u dětí nezaznamenaly.— Reuters

 2. doslovná citace—-Státní zdravotní ústav (SZÚ) zaznamenal v posledních dnech víc pozitivních vzorků na bakterie způsobující tuberkulózu (TBC) než loni za stejné období. Důvody nárůstu nejsou zatím jasné, může jimi být migrace z Ukrajiny, kde se nemoc vyskytuje častěji, i pokles testování v loňském roce kvůli epidemii covidu-19. SZÚ to v pondělí uvedl v tiskové zprávě. Loni od 1. března do 21. dubna zachytila národní referenční laboratoř 39 pozitivních vzorků, letos za stejné období 57.

  pokračování zdroj

  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vzorku-s-bakteriemi-tuberkulozy-je-vic-nez-loni-duvody-zatim-nejasne_557025.html

  článek z 25.04.2022 11:07

  • Některé další formy TBC:

   tuberkulóza kůže a podkoží

   tuberkulózní zánět páteře

   tuberkulóza střev

   tuberkulóza urogenitální

   miliární tuberkulóza–Pokud ložisko praskne a bakterie se šíří dál, mluví se o otevřené tuberkulóze a nemocný v této fázi může nakazit další lidi. Nemoc se v první fázi nemusí vůbec projevit, šíření v zárodcích zničí imunitní systém, bakterie však v těle dál přežívá a může se projevit ve chvíli, kdy je imunita člověka výrazně oslabena.

   zdroj zdravověda obecné info o tbc pro každého veřejně dostupné informace

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*