Zase nám dají do čenichu?
Sdílet článek:
Ministerstvo zdravotnictví vypsalo veřejnou zakázku na “kreativní” podporu očkování proti podzimní vlně koronarovirové infekce.

Jde o zakázku „malého rozsahu“ tedy do dvou miliónů korun, nicméně v zadávací dokumentaci na tzv. profilu zadavatele není její výše uvedena. Tato kampaň má být spuštěna od 1.srpna 2022 a má nás přesvědčit o „nezbytnosti“ další tedy pro někoho již čtvrté vlny očkování…..

Trochu se nyní zastavme u celé (ne)smysluplnosti této veřejné zakázky. První, co mě zarazilo, je fakt, že jde o zakázku do dvou miliónů korun alespoň dle názvu – zakázka malého rozsahu. Za tyto peníze se dle mých zkušeností celoplošná (celá ČR a různá média) několikaměsíční kampaň udělat nedá. Vzhledem k tomu, že na profilu zadavatele není zveřejněná konkrétní výše zakázky, tak se mi toto zadání jeví ve stylu „chytré horákyně“, což většinou není ani kočka ani pes, jen něco na „OKO“ a aby se neřeklo.

Podstatnější ale je, že vůbec tato kampaň vzniká. Cožpak se zase dostaneme do každodenních diskuzí na téma „Mám se nechat očkovat?“ versus „Nemám se nechat očkovat?“ či ještě razantněji „Musím nebo nemusím se nechat očkovat?“ či dokonce „Donutí mě ??? A jak ???“ Prostě strašné…..! Snad jediné by v tomto případě bylo zajímavé sledovat, zda-li na mainstreamových mediích téma koronavirus a očkování přehluší téma války na Ukrajině.

Závěrem si připomeňme, že stále se objevující nové a nové mutace koronaviru Covid-19 se fakticky vzdalují od již beztak problematické účinnosti stávajících vakcín a zatím se rozhodně nezdá, že na obzoru je nějaké očkování s větší a trvalejší účinností proti covidové infekci. Spíše jde o velmi problematickou povinnost naší vlády odebírat další vakcíny a hlavně za ně platit miliardové částky! Prostě před Bruselem vláda „srazí paty“ ať to stojí, co to stojí.

Kdyby radši ministerstvo zdravotnictví začalo řádně odškodňovat oběti a poškozené předcházejícími vlnami očkování proti Covidu-19….To by ovšem muselo chtít a přiznat, že očkování proti koronaroviru MÁ své chyby….

Marek Zeman

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Nonono, to je křiku kvůli “malé domů” nějakému ministerskému řitilízalovi … V téhle zemi se promrdávají miliardy, v čemž se blbé dva míče naprosto neznatelně ztratí. No a nějaký další Kartouz si přilepší …

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*