Zemědělci. Lidé, kteří živí tuhle zemi versus čím dál drzejší vláda, která z ní dělá zemi spálenou
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Včerejší protesty jsem podporovala úplně stejně jako ty minulé, a jako budu podporovat všechny další. Jsem přesvědčená, že situace v téhle zemi spěje velmi rychle do bodu, ze kterého už prostě nebude rozumného návratu.

A to, ať se jedná o Green Deal, který není o ničem jiném, než o přerozdělování obrovských sum peněz od jedněch k jiným, ideálně od těch, co je ještě mají k těm, kteří je mají taky, ale mají pořád málo, o dotační politiku, kde se opět jedněm bere a druhým se určuje, na co je mohou čerpat, jakkoliv nesmyslné to je. V obou případech se většina lidí proti tomu nemůže nijak ohradit, protože je jim to určováno zákony a nařízeními, proti kterým se nemají žádnou možnost bránit. A to ani ve volbách, protože většinu z nich vymýšlí a pomáhají prosadit nikým nevolení úředníci, kteří mají o realitě asi takový pojem jako víla Amálka o jaderné fůzi.

A tak když to nejde po dobrém, musí to jít jinak. Když už nemáte kam ustupovat, musíte zkrátka jít proti proudu, protože jinak vás ten proud smete. U nás je to ještě stále na rozdíl od ostatních evropských zemí takový mírný pokrok a postup v mezích zákona, ale to už jsme my Češi a zaplať Pánbůh alespoň za to. Co se ukázalo v plné nahotě je ale to, že tady s námi ve skutečnosti nikdo jednat nechce, už nám to nalajnovali jinak. A tak Fiala i ten malý náznak revolty okamžitě zneužil k tomu, aby s pohrdavým výrazem oznámil světu, že teď už s nikým jednat nebude, páč prý se nenechá vydírat. Jakoby předtím jednal.

A jelikož to nebude žádná změna, chce se mi říct: „No a co jako? Celou dobu námi ostentativně pohrdáte a teď nám tu chcete vyhrožovat?“ Nevěřím, že ten člověk, který už je dávno mimo, vůbec chápe, co tu děje a já doufám, že ještě dít bude. Minule to byly jen pokuty, nálepkování a vyhrožování. Teď přidal na pokutách, výhrůžkách i na těžkooděncích. I my bychom měli přidat. Protože jinak se tu evidentně nezmění vůbec nic.

A proto budu opět podporovat každou takovou akci, která bude mít třeba už potenciál z tohoto marastu vybřednout a posunout tuhle zemi z té fialové bídy a pomyslného hnoje. A když to bude muset být hnojem skutečným, nic proti tomu nemám a pánovi, co „měl koule“ tleskám.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tleskám všem, zemědělcům i těm,kteří se otevřeně staví na jejich stranu, tedy i paní Markové !!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*