Novinky

Ženě boj jako svini pancieř
Sdílet článek:
Globalizace je poháněna mamonem a pandemie patří mezi daň takového výnosného obchodu. Někdo prostě hodně vydělá a někdo předčasně lapá po kyslíku.


Dnešní dobou hýbe covid, respektive spor příznivců očkování a jeho odpůrců. Rýsuje se nám tu rozdělení společnosti, povinné očkování a dvojí občanství nikoliv podle náboženství či etnického původu jako v dnešním Izraeli, ale podle počtu inkasovaných vakcín od schválených korporací. Nikoliv tedy čipová totalita, kterou vyhrožoval vesmírný člověk A. Benda, nýbrž její předstupeň, očkovací totalita.

Zástupný spor

Za sebe však musím říci, že tomuto sporu příliš nerozumím a argumenty obou stran se mně zdají pošetilými. V jádru věci přeci neleží nějaká očkovací látka o jejímž složení 99,9999 procent lidí nic neví, a která by měla působit proti viru, o jehož působení s určitostí nemůže nic tvrdit nikdo. Podstatou sporu je uspořádání dnešní společnosti, a to nejenom v Čechách a na Moravě, ale všude, kde bydlí člověk. Zůstaneme-li však u nás v pomyslném středu Evropy, nejde mně do hlavy, proč se odpůrci očkování dovolávají standardních procesů schvalování vakcín, zkoušek a dalších razítek zkorumpovaných institucí uvnitř zkorumpované společnosti. Jakoby tyto procesy někoho někdy bezpečně chránily. Copak není známa historie mnoha standardně schválených léčiv, která způsobila nestandardní zhoršení stavu od kojenců po starce? Nečtete příbalové letáky schválených léčiv? Copak nějaký standardní postup podávání léčiv někoho zachránil před smrtí? Opravdu se někdo domnívá, že standardně schválená léčiva nemají vedlejší účinky včetně náhlých úmrtí?

Otázka důvěry

Spor, který je veden zdánlivě ohledně vakcinace se ve skutečnosti týká důvěry ve společnost, v níž žijeme. Mě však více překvapují antivakcinační vzplanutí u části spoluobčanů než provakcinační naivita. Na systém v němž žijeme se rozhodně nelze spolehnout bez ohledu na to, zda rozhodnutí, pokyny a rady poskytuje standardně nebo nestandardně. Jak praví básník:

Všichni mi lhali, všichni mi lhali,
blázna si ze mne dělali
Přede mnou citem se rozplývali,
za zády se mi vysmáli

(František Gellner)

V čele našeho společenství jsou ti nejnebezpečnější, největší podvodníci a lháři z nás. Systém generuje gaunery a označuje je za elitu. Prezidenti Západu jsou pouhými consiglieri opravdových capo di tutti capi. Svět se tak jako vždy nachází mezi extrémem lpění na pseudohodnotách až po popření jakýchkoliv hodnot. Zlatý střed fanatikům a psychopatům nevyhovuje, takže se nekoná. Platíme si veřejnoprávní média, aby nám vnucovala své fake news, svojí propagandu, názory tzv. celebrit, tedy komediantů všeho druhu jako neposkvrněnou a čistou vědu. Vědu, která má vždy pravdu, ale tak trochu záleží, který vědec jí interpretuje. Možná by to někomu mohlo připomínat náboženské spory minulosti.

Lež, podvod a nenávist nezůstává bez následků

Celé by to bylo k smíchu, kdyby z toho neplynulo utrpení těch, co přišli o střechu nad hlavou a bydlí pod stany v amerických městech. Kdyby nebylo sirotků a zmrzačených z amerických bomb v Iráku, Afghánistánu, bývalé Jugoslávii a dalších míst na Zemi. Kdyby zlý člověk po celé Zemi stále znovu a znovu nerozdmychával nenávist mezi národy. Kdyby zločinci stále dokola nepřipravovali hromadné vraždy po celém lidském světě.

Mecenáši zla

Možná se někdo domnívá, že zlo se děje samo od sebe, ale to není pravda. Za bezdomovci stojí bohatí bankéři, kteří hru „letadlo“ či „Ponziho schema“ vyhráli (doporučuji dokument Netflixu “Finanční krize” i když jsem jej znechucením ani na potřetí nedokázal dokoukat – ono stačí úvodních 10 minut). Za mrtvými z válek stojí prémie a zlaté padáky obchodníků se smrtí, velevážených zbrojařů a sponzorů NATO summitů. Někdo se prostě dobře napapá, aby druhý hladověl. Tak tomu bylo vždy a tak je tomu i nyní, jen s tím rozdílem, že lokální maléry se stávají průšvihy globálními. A tak dřívější lokální epidemie přerostla vlivem chamtivosti v globální pandemii. Jinými slovy, covid by za normálních okolností zůstal v Číně (a stejně tak španělská chřipka ve svém lokálním ohnisku), to jen mimořádné podmínky světové války nebo globálního, tedy světového mamonu umožnily jeho šíření až do středu Evropy. Nebo už si nepamatujeme boj proti globalismu odehrávající se i v roce 2000 v Praze?

Lokální lapálie se stává globální zkázou

Globalizace je poháněna mamonem a pandemie patří mezi daň takového výnosného obchodu. Někdo prostě hodně vydělá a někdo předčasně lapá po kyslíku. Taková jsou pravidla Monopolů. Jeden vyhrává, ostatní končí. Bohem Západu je bůh mamonu, tak v něm nehledejme pravdu. Standardní procesy výroby a distribuce léčiv, stejně jako potravin a pitné vody podléhají v konečném důsledku tomuto bohu. Nositel Nobelovy ceny Milton Friedman kdysi napsal knihu s příznačným názvem „Za vším hledej peníze“. Berme to jako přiznání spolutvůrce království mamonu. Někdo má konto v bance, jiný vilu u řeky a další spoléhá na restituované pozemky. Nakonec však každý přijde o všechno a bůh mamonu mu zcela jistě nepomůže..

Nač se tedy rozčilovat zrovna nad vakcinací, když lež je všude kolem nás. Od reklamy na cokoliv, závadných potravin, vody až po zločinné války?

Naše elita, naše volba, naše následky

Nemáme důvěryhodnou elitu, netvoříme důvěryhodnou společnost, necháme se opájet rohlíkem a vodit jako osli za mrkví. Jsme součástí tohoto zla, aktivně je budujeme a zlo volíme. Nechali jsme si rozkrást stát a otrávit mysl i duše ohavným systémem hodnot spočívajících v myšlence, že podle Mandevillovy bajky o včelách “soukromé neřesti dělají veřejnou ctnost”. Vzpomínáte jak kormidelníci naší transformace v 90.letech operovali s heslem “nehledáme ideální vlastníky, ale první vlastníky”? (rozuměj všiváky, co mají hodně ostré lokty) a zejména jsme tyto myšlenky jako svatou pravdu pustili mezi žáky a studenty našich škol, kde bydlí dodnes. Nedivme se tedy, že budeme sklízet to, co jsme zaseli. Ideologii glorifikace jednotlivce, čili prosté sobectví. Nedivme se proto, až nám čas a osud vystaví svůj účet.

Zrovna se jedna zlá vláda ujímá vlády nad satelitem zlého Impéria. Snad jen jednu úvodní poznámku k této vládě, která se ukáže být horší “víc než si myslíte” a jedné její ministryni. Husitský myslitel, Jakoubek ze Stříbra, mínil, že „ženě boj sluší asi jako svini pancíř“.

 

Pavel Letko

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*